×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Premjere sola bēgļiem iemācīt latviešu valodu un samazināt pabalstus. “LA” diskusija Salas novadā (34)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis
ATZIŅAS

Laimdota Straujuma par patvēruma meklētājiem un Latviju

* Šobrīd Latvijai jāapņemas kopumā uzņemt 250 + 526 bēgļus. Tā ir daļa no tiem 160 tūkstošiem bēgļu, kas šobrīd atrodas Ungārijā, Grieķijā un Itālijā. Ir pilnīgi skaidrs, ka tas nav pēdējais skaitlis. Būs vēl.

* Ja Latvija brīvprātīgi nepiekritīs Junkera plānam, EK to uzliks par pienākumu.

* Divas trešdaļas no Eiropā ienākušajiem cilvēkiem nav bēgļi, bet ekonomiskie migranti no Balkānu un citām valstīm, kurus Eiropa sūtīs atpakaļ uz savām mītnes zemēm. Eiropa nevarēs uzņemt visu Āfriku , bet tiem cilvēkiem, kas bēg no nāves, nedrīkstam pateikt nē.

* Ievestie bēgļi, viņu identitāte, ģimenes un veselības stāvoklis iepriekš tiks rūpīgi pārbaudīti nometnēs, kur viņi atrodas tagad.

* Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā ieradīsies nākamajā gadā un pirmos trīs mēnešus dzīvos "Muceniekos".

* Latvija mainīs likumdošanu – bēgļiem obligāti būs jāmācās latviešu valoda. Rosinās to, ka Latvijā pabalsts viņiem būtu mazāks.

* Ne ES, ne Latvija nav gatava bēgļu plūsmām. Palīdzība, kas līdz šim tika sniegta Āfrikas kontinentam, nav bijusi mērķtiecīga un pareiza. Āfrikas ziemeļvalstīm jāpalīdz uzlabot ekonomisko situāciju un vietas, kur viņiem dzīvot.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma piektdien piedalījās “Latvijas Avīzes” organizētajā publiskajā diskusijā Salas novada Biržos, kuras temats bija “Nevienlīdzības un nabadzības mazināšana laukos”. Kopā ar viņu uz jautājumiem atbildēja arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers. Taču aktuālā situācija un politiskā darba kārtība mainīja uzsvarus un gandrīz puse no diskusijas aizritēja, premjerei izklāstot valdības nostāju bēgļu jautājumā un atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem par gaidāmajiem jaunajiem Latvijas iedzīvotājiem bēgļiem.

“Situācija ar bēgļiem Eiropā ir satraucoša. Latvija ir palikusi vienīgā no dalībvalstīm, kura nav piekritusi Eiropas Komisijas prezidenta Junkera ierosinātajam plānam un papildus uzņemt 526 cilvēkus, jo Nacionālā apvienība un ZZS iebilst pret to,” savā ievadrunā sacīja premjere. “Pirmdien uz Briseli dosies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, lai pārrunātu šo jautājumu. Esmu pārliecināta, ka Latvijas valdība spēs vienoties un pievienoties Junkera plāna izpildei. Mūsu pienākums ir palīdzēt šīm trim valstīm – Ungārijai, Itālijai un Grieķijai, kur šobrīd ieradušies 160 tūkstoši bēgļu un risinās liela bēgļu krīze. Vācijas kanclere Merkele paudusi viedokli, ka šī ir, iespējams, lielākā krīze Eiropā pēc Otrā pasaules kara. Jau tuvākajā laikā ir jāvienojas par to bēgļu atpakaļ izvietošanu, kuri nebēg no kara un citām nežēlībām. Jāapkaro cilvēku kontrabanda. Vistrakākais – ka arī mūsu, Eiropas valstu, iedzīvotāji ir iesaistījušies cilvēku kontrabandā un ar to pelna naudu,” sacīja Straujuma.

Sarunā ar Jēkabpils un Salas novada iedzīvotājiem Laimdota Straujuma solīja, ka Latvija mainīs likumus un visiem bēgļiem būs obligāti jāmācās latviešu valoda, nevis pēc izvēles viena no ES valodām, kā arī meklēs risinājumu, kā mainīt formulu, pēc kuras aprēķina pabalstu lielumu bēgļiem. Viņa atzina, ka paredzētais pabalsts ir nesamērīgi liels, ņemot vērā Latvijas iekšzemes kopproduktu, un tas noteikti ir jāpārskata.

Valsts vadītāja centās pārliecināt klātesošos par Latvijas līdzatbildību bēgļu jautājumā, konkrēti nosaucot jomas, par ko mums jāatmaksā Eiropai, – gan par iespējamu palīdzību mūsu piensaimniekiem un lauksaimniekiem, gan par NATO valstu gaisa patrulēšanu Latvijā.

“Mums ir jādomā – vai varam norobežoties un teikt nē šiem 500 cilvēkiem, bet vienlaikus prasīt no Eiropas palīdzību? Valdībai jāatrod kompromiss un jāpiekrīt Junkera kunga plānam, ja nevēlamies palikt izolēti. Nevar zināt, kad un kāda palīdzība mums pašiem būs vajadzīga. Diez vai, pajautājot cilvēkiem Itālijas laukos, viņi atbildētu, ka ir gatavi maksāt par to, lai Baltija tiktu aizsargāta pret mūsu kaimiņzemi, ja sāktos uzbrukums. Bet Itālijas lidmašīnas patrulē Baltijas gaisa telpā un par to maksā Itālija, tās cilvēki. Pavisam nesen mēs ar lauksaimniecības ministru bijām lūgt papildu ES naudu lauksaimniekiem, un iespējams, ka vairāki desmiti miljoni eiro varētu tikt piešķirti Latvijas lauksaimnieku atbalstam. Bet tā ir nauda, ko nopelna Vācijas, Francijas un citu valstu cilvēki,” bēgļu uzņemšanas nepieciešamību skaidroja Straujuma. Viņa piebilda, ka svētdienas vakarā viņai paredzēta telefonsaruna ar EK prezidentu Junkeru, kurā viņa lūgšot stiprināt Latvijas austrumu robežu, jo jau tagad pār to notiek nelegāla vjetnamiešu ieplūšana mūsu valstī. “Ceturtdien tikos ar Igaunijas premjeru, un viņi plāno žoga celšanu uz visas austrumu robežas. Mēs ar iekšlietu ministru pārrunājām, ka Latvijas risinājums būtu uzcelt žogu tajās vietās, kur iespējama vislielākā cilvēku plūsma. Ja Eiropas Savienība mums palīdz ar naudu, iespējams, arī mums jāceļ žogs visas robežas garumā,” teica valdības vadītāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Jūsu pienākums,draugi mīļie,ir vispirms risināt Latvijas pensionāru,bērnu un vairāku simtu tūkstošu savējo- Latvijas bēgļu problēmas! Kur ir šogad solītā paaugstinātā pensiju indeksācija,Itālijas un Grieķijas minimālā alga un minimālā pensija,samazinātā PVN likme ikdienas pārtikai,veselības apdrošināšana,kā šajās valstīs no kurām mēs jau šoziem uzņemsim pirmos bēgļus?? Jūs taču neesat pat izdomājuši vēl,kur viņus ziemā izmitināt! Bet jau gatavi uzņemt trīsreiz vairāk! Viņi taču arī ir cilvēki!!

 2. Vienīgi atsakoties no 526 papildus kolonistu uzņemšanas,Latvija var izvairīties no islāmistu teroristiem,sirotāju armijas uzturēšanas un tikt saglabāta kā nacionāla valsts!

 3. Skat.Viktora Birzes publicistika: “Imigrācija-nāves spriedums latviešiem”. vbirze.blogspot.com/2005/07/imigracija-naves-spriedums-latviesiem

 4. LATVIJA PALIKUSI VIENA??? Atbildēt

  “Dānija nepiedalīsies EK plānā par 160.000 patvēruma meklētāju sadali”,BNS,2015.gada 11.septembris.

 5. “No sirds Latvijai”: “Pašlaik piekrist Junkera bēgļu kvotu plānam būtu bezatbildīgi”,Diena.lv,15.09.2015.

 6. Lūk,tādai ir jābūt valdības vadītāja nostājai! Atbildēt

  Slovākijas premjerministrs Roberts Fico: “Obligātās kvotas ir neracionālas,nepareizas,un tās neko nerisina. Mēs nekad neatbalstīsim obligātās kvotas-nekad,pat ja mēs šajā jautājumā paliksim izolēti.”

 7. Aizmāršīgā Straujuma Atbildēt

  Latvija nav palikusi vienīgā! Papildus bēgļus,bez Latvijas,atsakās uzņemt vēl arī- Slovākija,Čehija,Ungārija,Polija,Rumānija,Bulgārija,Lielbritānija,Īrija un Dānija! Tātad vēl devi’ņas Eiropas Savienības dalībvalstis! “Ļoti dīvaini,ka mūsu premjerministre to nemaz na pamanījusi! Par to taču raksta visas pasaules laikraksti,ziņo visas pasaules ziņu aģentūras un rāda visi pasaules televīzijas kanāli!

 8. Junkera piecgadu plāna vietā-valdības solīto palielināto pensijas indeksāciju,Igaunijas un Lietuvas slimokases,Briseles/Māstrihtas/Lisabonas 6% PVN likmi ikdienas pārtikai!

 9. Kurš vēl no politiķiem (skat,virsrakstu) sekos mūsu premjerministres piemēram?

 10. Tam stāstam par bilingvālo izglītību Latvijas skolās, balstītu likumā, nav sakarīga pamatojuma, ja nu vienīgi pretvalstiskā t.i. pretlatviskā darbībā, jo likumam jāparedz pārejas posms, kas nevar ilgt mūžīgi.. vai tomēr, bet tad jau likumi darbojas nepilsoņu interesēs t.i. pret valsti un tās pilsoņu interesēm un nekam nav nozīmes!! Arī latviešu paaudžu paaudzēs sapnim par savu valsti… Kā gan Ministru Padomes priekšsēdētāja, kas ir vistiešākā veidā saistīta ar likumdošanas sakārtošanu, var pieļaut šādu situāciju, ka likums nerosina mācīties latviešu valodu, tai skaitā pārejas perioda noslēgšanu bilingvālai izglītībai un pāriešanu uz latviešu mācību valodu visās Latvijas skolās un bērnu dārzos, kā reālu neatkarīgas atjaunotās Latvijas valsts 25 gadu pastāvēšanas ieguvumu Latvijas sabiedrības integrēšanā un saliedēšanā. Ja pašreizējai valdībai tas nav paveicams, tad atliek tikai atkāpties no amatiem…

 11. “.. centās pārliecināt klātesošos par Latvijas līdzatbildību bēgļu jautājumā, konkrēti nosaucot jomas, par ko mums jāatmaksā Eiropai, – gan par iespējamu palīdzību mūsu piensaimniekiem un lauksaimniekiem, gan par NATO valstu gaisa patrulēšanu Latvijā…”

  – par NATO patrulēšanu jau mēs maksājam 1,8 miljonus eiro, tā kā šajā citātā ir redzama “tautas mānīšana”!

 12. Tauta!
  Kas te Latvijā nmotiek, aptrakojušās bābas kā sčasjedovalka un tā rudā zirgagalva par katru cenu grib iznīcināt Latviju, ievedot šeit svešas ticības un mentalitātes klaidoņu varzu! Ar kādām tādām tiesībām un kas viņas uz to ir pilnvarojis?! Vai vispār ir pie pilna prāta tie vēlētāji, kuri balsoja par to homoseksuālistu-kosmopolītu bandu, sauktu par vienotību? Vai mums nav pienācis laiks šos siles barokļus nolikt pie vietas, kamēr vēl nav par vēlu?!

 13. smags gadījums ar Straujumu!

  • Pirmos atbraukušos pie viņas,lai māca valodu!Praksei jau šobrīd,lai vispirms pierāda ar cittautieti,kas 70 gadu laikā neiemācās.

 14. Nu tas taču ir cirks – ko var muldēt!
  īsti padomju garā!

 15. kādu valodu viņa var iemācīt,ja pati sakarīgi un skaidri nemāk runāt?!!!!

 16. kā tikai, ka vecā karga taisās celt žogu un šūt jaunlatviešiem jaunus tautas tērpus un mācīt tūdaliņ … dzīvos, kā domāju, pie viņas daudzistabu mājā? pareizi? jeb kas tas bij atkal

 17. visas skolas valsts valodā ! Atbildēt

  Premjēre varētu sākt ar valsts valodas iemācīšanu krievu imigrantiem un to pēctečiem.

 18. Tāda mele!!!!!!!!!!!!! Ne tikai Latvija bet arī Višegrad grupas valstis atteicās no uzspiestā bēgļu skaita!! Man arī sāk likties, ka Straujumai ir laiks atkāpties un es par viņas partiju balsoju vēlēšanās. Fuj! Mele!

 19. Pēc tādas melošanas jau nu gan Straujumai vajadzētu atkāpties. Priecājos par NA. Viņu pārstāvja Šnores izklāstītā pozicija pēc koalīcijas sēdes bija kā svaiga gaisa šalts smacīgā istabā.

 20. lai iemāca vispirms krievvalodīgajiem latviešu valodu.

 21. Mācīt tā sauktajiem bēgļiem latviešu valodu ir lieki. Tādā gadījumā mēs pieņemam, ka viņi šeit paliks uz visiem laikiem, bet visi kari kādreiz beidzas. Video redzams, ka Muceniekos vieni vienīgi jauni vīrieši. Latvijai nevajag atbalstīt dezertierus un cilvēku kontrabandistus.

 22. Tā vietā,lai ierobežotu milzīgos pabalstus,tiek ierosinats samazinat mazos pabalstus.Varturi neparko negrib atzīt ka sociālā politika neatkarības politiķu izpildījumā ir galīgi neatbilstīga ES standartiem un ir pat daudzkārt sliktāka par okupantu uzturēto sociālo politiku okupācijas periodā,lai gan šīs politikas īstenotaji nāk no kvēlākajiem okupantu mīļotajiem.Varbūt būtu laiks ar šīs totalitārās pagātnes nastas apkrautos nomainīt pret cilvēkiem ar demokrātisku pasaules skatījumu?

 23. Pabalstus samazinās, tikai ne šiem, bet mūsu bērniem. Vēl šite pat vakar bija izlasāms un apskatāms video ar Vienotības, ZZS, NA un žurnālistiem no piektdienas, kur Straujuma un Rinkevičs apgalvoja, ka Latvija vienīgā atsakās pildīt Junkera noteiktās kvotas, par ko mēs paliksim izolācijā bez ES maksājumiem un NATO atbalsta, kas bija meli no viena gala līdz otram galam, gan par to ka mēs vienīgie, gan par izolāciju. Ticēt viņai nevar nevienam vārdam. Ja nu grib apliecināt savus vārdus, lai vispirms iemāca latviski pāris krieviem.

 24. Tantuks tik mūld un mūld. Mums Cēsīs šķi’bacainie nemaz necenšās mācīties latviski,Raiskumā pat viens ķēms jau it kā Latvijā dzīvojot ilgi,bet latviski nerunā,tāpēc kad KAUTRĒJĀS.Un šitie jau nu arī nebūs nekādi čaklīši lai mācītos.Un vispār kur ir redzēts kad melnie vai arābi strādātu ? Arābiem patīk tikai tirgoties,bet melnajiem tikai vazāties pa ielām un dzīvot uz pabalstiem. Toties bērnu taisītāji viņi ir čakli-jo vairāk,jo lielāki pabalsti.Straujumu vajag aizsūtīt ekskursijā uz Londonas,Parīzes,Stokholmas vai Oslo rajoniem kur šī varza dzīvo un lai viņa apskatās kas tur notiek un tad varbūt beigs muldēt stulbības.

 25. Premjere pirms vēlēšanām solīja arī katru gadu minimālo algu paaugstināt par 40 eiro, līdz 4 gados sasniegs 480 eiro, bet nākamgad būs tikai par 10 eiro, viņai nevar ticēt nevienam vārdam !!!

 26. čangaļbaba nav spējōiga iemācīt latviešu valodu daudziem krieviem un no Krievijas okupācijas gados salīdušajiem okupantiem un kolonistiem.
  Baba, tu esi nekompetenta un mele – atkāpies!

 27. Vai Latvijai ir pienākums stutēt citu biznesa intereses – bēgļi – tā ir liela nauda, kuru var grozīt… Jā lai cik skumīgi var to teikt. Kad Āfrikas krastos tiek finansēti sacelta masu histērija par laimes zemi kaut kur Vācijā ar bezizmēra pabalstiem un organizēta pārcelšanās kad itāļu kuģi jau sagaida pie Āfrikas krastiem. Kāds ir aizmirsis Berluzkoni vizīti Krimā un runas ka Latvijai bēgļu pabalstiem ir jābūt ES līmeni, jo uzņem nevis privāti, bet ES organizēti… kurš piekrīt tas arī maksā – prasiet un ungāriem…

 28. Pārkrāsotais padomju režīms rullē!
  Viss notiek labākajās padomju tradīcijās. Tukša, svētulīga muldēšana, solījumi, kas netiek pildīti, pilnīga tautas interešu un vajadzību ignorēšana.
  Nesaprotu tikai vienu – ja parunājies ar cilvēkiem, visi mēs esam samērā izglītoti, domājoši un visu it kā saprotoši. Bet tajā pašā laikā, paklausot šim pārkrāsotajam komunistu un čekistu režīmam, ejam kā aitas bariņā uz kautuvi. Kad par būtiskām lietām tiek organizētas protesta akcijas, tad sapulcējas vien daži desmiti cilvēku.

 29. Ko tik politiķi nesasola. Par melošanu neviens atbildību nenes.

 30. Cik, atvainojos vājprātīgem ir jābūt,lai ar aplausiem sveiktu jaunu nodokļu ieviešanu? Šī pati slaistu un skauģu suga 1941 un 49 gadā ( un ne tikai) skatījās sava čaklā kaimiņa sētā un rakstījaanonīmas denunciācijas. Par to ka straujuma stājoties amatā solīja jaunus nodokļus neieviest un esošos nepalielināt, bet realitātē viss notiek pavisam savādāk, es pat paklusēšu. Vai tiešām nevienam tur nepietika dūšas to pajautāt?

Draugiem Facebook Twitter Google+