×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

DP: antifašistu aktivitātes 16.martā būs vērstas uz sabiedrības šķelšanu (10)

Foto: LETA. 2012.gada 16.martā "Antifašisti" un viņu atbalstītāji pie Brīvības pieminekļa protestē pret oganizācijas "Daugavas vanagi" rīkoto latviešu leģionāru piemiņas gājienu.Foto: LETA. 2012.gada 16.martā "Antifašisti" un viņu atbalstītāji pie Brīvības pieminekļa protestē pret oganizācijas "Daugavas vanagi" rīkoto latviešu leģionāru piemiņas gājienu.

"Antifašisti" un viņu atbalstītāji pie Brīvības pieminekļa protestē pret oganizācijas "Daugavas vanagi" rīkoto latviešu leģionāru piemiņas gājienu.

Antifašistu organizāciju un to pārstāvju aktivitātes, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad 16.martā būs vērstas uz sabiedrības šķelšanu, aizbildinoties ar cīņu pret pašu radīto mītu par fašisma glorificēšanu Latvijā, atzina Drošības policijā (DP).

DP skaidroja, ka, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad atsevišķas personas un to grupas plāno veikt provokatīvas akcijas ar mērķi šķelt sabiedrību un piesaistīt plašsaziņas līdzekļu pārstāvju uzmanību, spekulatīvā veidā attēlojot Latviju kā valsti, kurā notiek fašisma glorifikācija un atdzimšana.

Kā informē DP, 15.martā tiek plānota “Nacisma baltās grāmatas” prezentācija. Šī grāmata esot vērtējama kā tendenciozs apkopojums par neonacisma un ksenofobijas izpausmēm 18 Eiropas valstīs. Tradicionāli uz šiem pasākumiem, kas tiek organizēti neilgi pirms 16.marta, tiekot ielūgti pārstāvji no Krievijas, Vācijas, ASV un citām valstīm, kā arī aicināti ārvalstu žurnālisti, lai ar viņu starpniecību izplatītu negatīvu informāciju par Latviju un diskreditētu Latviju kā valsti, kurā atdzimst fašisms.

Savukārt 16.martā tiekot plānota apaļā galda diskusija par it kā notiekošo fašisma atdzimšanu Latvijā un citviet Eiropā. Uz šo diskusiju arī tiek aicināti dažādu ārvalstu pārstāvji. Tāpat 16.martā tiešā Brīvības pieminekļa tuvumā biedrības “Apvienība pret nacismu” vārdā Josifs Korens rīkos pasākumu, kura mērķis ir provocēt leģionāru piemiņas gājiena dalībniekus ar izaicinošiem saukļiem vai aizskarošiem skaņu ierakstiem, lai provocētu konfrontāciju starp tā sauktajiem antifašistiem un piemiņas gājiena dalībniekiem.

DP rīcībā esošā informācija liecina, ka Latvijas Antifašistiskās komitejas (LAK) vadītājs Korens ir faktiskais šo protesta pasākumu organizators un koordinators Latvijā. Viņš ir arī Krievijas Federācijas finansētās kustības “Pasaule bez nacisma” (PBN) pārstāvis Latvijā. PBN finansē Krievijas Federācijas kaimiņvalstīs izveidoto tā saukto antifašistu organizāciju darbību un starp tās finansētajām organizācijām ir arī LAK un “Apvienība pret nacismu”. No PBN saņemtie līdzekļi tiek izmantoti arī 16.martā plānoto pasākumu organizēšanai.

DP prognozē, ka antifašistu organizāciju un to pārstāvju aktivitātes, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad būs vērstas uz sabiedrības šķelšanu, aizbildinoties ar cīņu pret pašu radīto mītu par fašisma glorificēšanu Latvijā. Pastāv iespēja, ka, lai veicinātu savu mērķu sasniegšanu, 16.marta kontekstā tā sauktās antifašistu organizācijas centīsies izraisīt asociācijas ar Ukrainas notikumiem.

Drošības policija aicina kritiski izvērtēt publiskajā telpā izplatītos PBN paziņojumus, kā arī neiesaistīties dažādās provokācijās ne virtuālajā, ne reālajā vidē gan pirms 16.marta pasākumiem, gan to laikā.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu komisija nolēmusi atļaut visus 16.martā pieteiktos pasākumus, nosakot, ka pretēju viedokļu paudējiem būs liegts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Iesaku 16.marta lielo āli turpmāk organizēt Maskačkā vai Bolderājā un bez kādas policijas. Ko tad neofašistu brašotāji iesāktu!

  2. Es viņus saprotu. Iesaku pašiem latviešiem veidot šādu organizāciju un neatļaut neonacistiem pulcēties Rīgas centrā.
    Jaunos nacistu šmurguļus likt strādāt sabiedriskajos darbos. Vecajiem – atmaksāt konsultāciju pie psihiātra, izvest pārrunas ar viņiem – parādīt pasaules karti,pastāstīt par ES, izskaidrot ,ka fašisms ir nosodīts visā pasaulē. Esmu pārliecināta,ka vecūkšņi neko par to nezina, bet jaunie ir radikāļi ,kurus ar likuma spēku jāiiegrožo.

  3. bus divi snaiperi, viss notiks atri profesionali, par lielu naudu un SS siesu acu prieksha

  4. Nevis antifašisti, bet tīrākie FAŠISTI.

  5. Ja jau tā,tad kāpēc šādas aktivitātes tiek pieļautas?

  6. Kādi viņi tur antifašisti, Kremļa taures pūtēji……………

  7. Aizturēt un pārbaudīt kabatas!!!!

  8. Khm!Aizturēt uz trijām stundām dokumentu pārbaudei,kā Maskavā rīkojas ar pretputinistiem ,drošības policija nevar?

Draugiem Facebook Twitter Google+