×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

DP bažīgu dara skolas “Eksperiments” iecere no krievvalodīgo bērniem izskolot jauno eliti

zelcermans_bronislavs

Drošības policiju (DP) bažīgu darījusi Broņislava Zeļcermana vadītās skolas “Eksperiments” iecere no krievvalodīgo bērniem izaudzināt un izskolot jauno sabiedrisko un politisko eliti, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

DP pērnā gada pārskatā secinājusi, ka Krievija ķērusies pie mērķtiecīgas savu tautiešu aizstāvības politikas un tas var palielināt riskus Latvijas nacionālajai drošībai. Viena no bīstamajām tendencēm esot, ka pieaug sadarbība starp Latvijas un Krievijas jauniešu organizācijām. Ja lasa starp rindiņām, tad var teikt, ka Krievija vairs Latvijā nerealizē plašus nemierus un protestu mītiņus kā agrāk. Lielā kaimiņa ietekme palielinās lēnām, bet nenovēršami. Tam palīdzot arī tā saucamie viedokļu līderi, starp kuriem minēts krievu valodas referenduma līdzautors Aleksandrs Gapoņenko un kādas nelielas privātskolas vadītājs Broņislavs Zeļcermans.

Zeļcermanu ģimenes vārds Latvijā plaši izskanēja pirms 10 gadiem. Viņi bija starp tiem aptuveni 700 cilvēkiem Maskavas Teātra centrā “Nordost”, kurus par ķīlniekiem sagrāba čečenu teroristi. Zeļcermani izdzīvoja glābšanas operācijā.

Tagad DP secinājusi, ka Zeļcermans darbojas pret Latvijas valsts interesēm. Zeļcermanu ģimene vada privātskolu “Eksperiments”. Tās mājaslapā redzams, ka “Eksperimentu” saviesīgos pasākumus apmeklējis krievu valodas referenduma rīkotājs Aleksandrs Gapoņenko, Krievijas “tautiešu” kustības Latvijā galvenais ideologs Viktors Guščins, izglītības reformas pretinieku aktīvists Vladislavs Rafaļskis, “Saskaņas centra” politiķu jaunā kalve Elizabete Krivcova un Svetlana Savicka.

Zeļcermans no sarunas ar TV3 atsakās, nodēvējot DP sarakstīto par muļķībām.

Kā vēstīja raidījums, Zeļcermans ilgu laiku aktīvi darbojies pret skolu reformu, bet iemanījies neizpelnīties lieku uzmanību. Kad pirms astoņiem gadiem vienu no redzamajiem un ietekmīgajiem izglītības reformu pretiniekiem Aleksandru Kazakovu izraidīja Latvijas no un iekļāva “melnajā sarakstā”, Zeļcermans Kazakovu pārstāvēja tiesā. Viņam blakus sēdēja tolaik jauna un nepazīstama juriste Elizabete Krivcova, kas tagad kļuvusi par redzamu “Saskaņas centra” politiķi. Kazakova lietā valsts zaudēja un bija spiesta viņu no “melnā saraksta” izdzēst. Tas bija par iemeslu, lai politiķi grozītu Imigrācijas likumu un vairs neļaut apstrīdēt iekļaušanu melnajā sarakstā.

“Saskaņas centra” politiķes Krivcovas saites ar Zeļcermanu ir ciešas – kopā uzrakstītas vairākas grāmatas, vienā no tām doti padomi krievvalodīgo skolēnu vecākiem, kā pretoties izglītības reformai, izpētījis raidījums.

Savukārt šī gada sākumā dibināta biedrība “Par godīgumu un taisnīgumu”, starp kuras līderiem ir “Saskaņas centra” biedre Jeļena Bačinska, Zeļcermans un Gapoņenko. Krivcova, lai arī nav biedrības valdē, aktīvi līdzdarbojas tās darbā.

Biedrība pieprasa nepilsoņiem iespēju vēlēt pašvaldības un mudina apbērt ar savām sūdzībām Eiropas cilvēktiesību aizstāvjus. Nākamais solis – internetā izvēlēt neformālo nepilsoņu parlamentu, kurš cīnīsies par nepilsoņu tiesībām.

Pēc DP domām, Gapoņenko un Zeļcermans koordinējis un organizējis komiteju, kas plānoja darbības, organizējot parakstu vākšanu par krievu valodas referendumu. Agrākie ekstrēmisti Vladimirs Lindermans ar Jevgeņiju Osipovu bijuši vien šo plānu īstenotāji.

Gapoņenko tagad stāsta, ka kampaņā izmantojuši amerikāņu zinātnieku izstrādāto “soft power” metodi, kā pārliecināt un kontrolēt masas. “Sākumā pareizi jānoformulē rīkotas akcijas jēga. Tikko jūs redzējāt, kā tas notika. Ja tas izdarīts pareizi, tad to tālāk sāk izmantot žurnālisti. Viņi saprot, ka tas, ko mēs runājam, tā ir patiesība. Un mūsu teiktais aizies līdz cilvēkiem,” skaidro Gapoņenko.

Krivocovu iepriecina Zeļcermana skolas “Eksperiments” paveiktais jaunās politiskās elites kaldināšanā. Krivcova noraida DP bažas, ka šādi apdraudēta Latvijas drošība. “Jo vairāk mums tādu cilvēku ar tādu izglītību, jo labāk. Un tā izglītības metode, ko piekopj Zeļcermana kungs, to varu tikai reklamēt, jo viņa balstās uz patstāvīga lēmuma pieņemšanu, atbildības uzņemšanos un atklātību,” norāda Krivcova.

“Saskaņas centra” vadību Krivcovas līdzdarbošanās Gapoņenko un Zeļcermana aktivitātēs nemulsina, ziņoja “Nekā personīga”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+