×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2018
Drukāt

Bibliotekārus aicina vērot lasītāju interesi par islāmu (7)

Latvijas Nacionālā bibliotēka. Foto - LETALatvijas Nacionālā bibliotēka. Foto - LETA

Drošības policija (DP) izplatījusi aicinājumu Latvijas bibliotekāriem ar modru aci vērot lasītājus, vai tie neskatās vardarbīgus “Islāma valsts” videomateriālus un nestudē ar teroristiem saistītu literatūru.

Īpašā informatīvā skaidrojumā drošībnieki norāda uz vairākiem kritērijiem, pēc kuriem var noteikt, ka lasītājs jāpatur redzeslokā. Tiesa gan, paši bibliotekāri uzskata, ka apmeklētāju kontrolēšana nav viņu pienākums.

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) par šīm rekomendācijām uzzināja tikai pirmdien. Bibliotēka cer, ka drošībnieki viņus iepazīstinās ar konkrētām mājaslapām, kuras vajadzētu bloķēt, pretējā gadījumā, no ieteikumiem maza jēga.

Islāma propagandu un ietekmi uz eiropiešiem pētījis filosofs Māris Kūlis, kas par šo tēmu nesen izdevis grāmatu. Drošībnieku rekomendācijas bibliotekāriem viņš gan neuzskata par nopietnu ieroci cīņā pret radikālo ideju izplatību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Robinsons Krūziņš Atbildēt

    plānprātiņa rakstels, ļautiņu “garžu” jau sen izspiego, tu ko, nīkoni, neesi redzejis filmeli “seven” ar bredu pitu un morganu frīmenu? cia plukatas savā pūznī biblenes augšstāvā ne tikai rauj kulakā , zināms…

  2. Islama radikālisms nez vai būs pie vainas. Tā lielākā brēka – neadzīst aizdevumos procentiņus, galveno cilvēku un pat valstu aplaupīšanas instrumentu. Pie tam pierādījuši, ka banlas valstī nav sevišķi nepieciešamas. Tas sašķoba jebkuras demokrātijas pamatus.

  3. oho! Studēju teoloģiju. Pmatīgi jārokās. Vai tagad esmu melnajā sarakstā? Lai tā DP labāk ar atpakaļejošu datumu saliek cietumos visus no valdības, kas strādājuši Krievijas, ASV un EU savās inetersēs + savas kabatas! Kur ir DP, kad Latvija tiek izlaupīta? Tāpēc, ka paši ir čeksitu salikteņi.

  4. KO VEEL IZDOMAASIET ????

  5. Ta tacu tada pati ka citas asaku stulbas

    Ta tacu ir tada pati pasaku kaut kada ar zinatni nepieradita dievticiba.Es esmu izstudejis visas cilveku petniku zinatnes par zinasanam par visumu,skatijie visuma teleskopa,skatijies mikroskopa.Visuma,tatad ar uz musu planetas vietas nekur kaut kadiem alahiem un dieviem nav.Kad beigs velti kaut kam lugties un kalpot ,ka tads nav-neesmu redzejiis,ka kaut kads dievs butu kadam palizejis.Cilveki palidz cits citam-glabj no naves utt bet ka tukss gais kadam palidzetu -ta man un mana klatbutne nav bijis,un es tadam stulbibam neesmu ticejis neticu un neticesu.Butu celusi dzivoklus tiem kam nav,kulturas namus kur kulturali pilnveidoties sporta zales kur jaunatnei nodarboties,tehniskas jaunrades skolas,kur zinatniski pilnveidotos.Tas butu cilvekiem lietderigi,lai pilnigoti dzivotu.

Draugiem Facebook Twitter Google+