×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

DP Imantā pārtrauc ziedojumu vākšanu Ukrainas separātistiem (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policijas (DP) darbinieki otrdien Imantas mikrorajonā pārtraukuši ziedojumu vākšanas akciju Austrumukrainas separātistiem.

Notikuma aculiecinieki sociālajā tīklā “Twitter” ziņoja, ka ziedojumu vācēji esot aizturēti. Savukārt Iekšlietu ministrijā aģentūrai LETA sacīja, ka aktīvisti vien uzaicināti uz pārrunām.

Kā paziņojumā medijiem norāda iekšlietu ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma, DP ir uzsākusi pārbaudi saistībā ar biedrības “GVD Baltija” aktīvistu rīkoto ziedojumu vākšanu.

“Pārbaude uzsākta saistībā ar aizdomām, ka šīs organizācijas deklarētais mērķis – vākt ziedojumus Ukrainas konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem – neatbilst tās patiesajām darbībām, kas, iespējams, ir vērstas uz atbalsta sniegšanu nelikumīgiem bruņotiem kaujinieku grupējumiem, kas militāri vēršas pret Ukrainas teritoriālo integritāti. Pamatojoties uz pārbaudes ietvaros iegūtajām ziņām, tiks izlemts jautājums par turpmākajiem pasākumiem,” klāsta Holma.

Iepriekš ziedojumi vākti Iļģuciemā, bet mēģinājumu vākt ziedojumus Imantā DP darbinieki pārtraukuši dažu minūšu laikā, aizturot ziedojumu vācējus, ziņo aculiecinieki.

Ziedojumu vācēju pārstāvis Staņislavs Bukeins telekompānijai LNT atzina, ka otrdien veikts naudas pārskaitījums uz Doņecku un, viņaprāt, tas arī esot aizturēšanas iemesls.

Kā ziņots, ziedojumu vācēji apgalvo, ka tie tiekot vākti Austrumukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem, tomēr drošības iestādēm ir aizdomas, ka ziedojumi paredzēti teroristu atbalstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja Latvija neatzīst Jaunkrievijas republikas, ja valsts atbalsta Ukrainas vienotību, tad kāpēc atbalsta akcijas, kuras tiek rīkotas zem šīs neatzīto veidojumu simbolikas? Vai tad tas nav absurds?

  2. Tikai viens labums no traģiskajiem notikumiem Ukrainā – mēsli uzpeld virspusē un ieraugām Latvijas ienaidniekus!

Draugiem Facebook Twitter Google+