×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. marts, 2018
Drukāt

DP: Izglītības valodas reformu Krievija izmanto Latvijas tēla graušanai (10)

Foto Timurs Subhankulovs/Latvijas AvîzeFoto Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Latvijā plānoto pakāpenisko pāreju uz mācībām vidusskolās tikai latviešu valodā Krievijas finansētie un atbalstītie informatīvie resursi un organizācijas izmanto, lai grautu Latvijas starptautisko tēlu, kā arī izplatītu vēstījumus par Latviju kā “etnokrātiska un rusofobiska režīma pārvaldītu valsti”, norādīts Drošības policijas (DP) 2017.gada publiskajā pārskatā.

DP novērojusi, ka nemainīgi nozīmīgu lomu Krievijas izmantoto informācijas resursu saturā aizvadītajā gadā saglabāja regulāru un sistemātisku vēstījumu izplatīšana par Latviju kā “etnokrātiska un rusofobiska režīma pārvaldītu valsti”. Šāda vēstījuma veidošanai un uzturēšanai tika izmantota virkne politisko un sabiedrisko notikumu, tajā skaitā Latvijas valdības plānotā pakāpeniskā pāreja uz mācībām latviešu valodā vispārējās izglītības iestādēs.

Publikācijas un sižeti par šo notikumu “ietvēra emocionāli pielādētus izteiksmes līdzekļus, plānoto pakāpenisko pāreju uz mācībām latviešu valodā vispārējās izglītības iestādēs absurdā veidā pielīdzinot genocīdam vai holokaustam”, uzskata DP, kuras vērtējumā šī temata lietojuma mērķis bija paust “skaļus pret Latvijas valsti vērstus apgalvojumus”, lai tādējādi centos diskreditēt Latvijas tēlu starptautiskajā vidē, kā arī publiskajā telpā attaisnotu Krievijas kā krievu tautības iedzīvotāju Latvijā tiesību “aizstāves” centienus ietekmēt Latvijas iekšpolitiku. Vienlaikus Krievijas izmantoto informācijas resursu saturā ievērojami mazāk esot bijis publikāciju, kurās tiktu analizēti tieši ar skolēnu izglītību saistītie jautājumi vai problēmas.

Saistībā ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām un 2018.gadā gaidāmajām Saeimas vēlēšanām arvien aktīvāka kļuva politiskās partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) publiskā darbība. Jau 2017.gada sākumā DP konstatēja, ka LKS varētu kalpot kā platforma Krievijas interesēm atbilstošas politikas realizēšanai Latvijā caur reģistrētu politisku spēku. Kā galvenais darbības virziens tika izvēlēts krievu valodas kā mācību valodas saglabāšana Latvijas vispārējās vidējās izglītības iestādēs līdzšinējā apjomā. Šā mērķa labad esot aktivizējušies ilggadējie partijas aktīvisti, piemēram, Miroslavs Mitrofanovs, Vladimirs Buzajevs, Jurijs Petropavlovskis u.c.

Krievijas tautiešu “tiesību aizsardzības” jomā nozīmīgākais notikums aizvadītajā gadā bija pret pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs vērstie protesta pasākumi un citas ar tiem saistītās aktivitātes, piemēram, dažādu petīciju popularizēšana, pieprasot apturēt izmaiņas vai mainīt mazākumtautību izglītības organizēšanas modeli, vērtē DP.

“Izmantojot absurdo argumentu, ka Latvijā it kā tiekot plānota krievvalodīgo iedzīvotāju piespiedu asimilācija, DP vērtējumā LKS līdere Tatjana Ždanoka kopā ar partijas biedriem un citiem sabiedrotajiem centās polarizēt un šķelt Latvijas sabiedrību,” teikts DP ziņojumā.

Kā ziņots, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija pagājušajā nedēļā pirms trešā jeb galīgā lasījuma piekrita grozījumiem Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, paredzot pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Drošības policija konstatē vsiem zināmus faktus. Neviena no ievēlētajām Saeimām nav bijusi spējīga izstrādāt un pieņemt likumus pretvalstisko darbību iegrožošanai. Politiķi klusē par to kāpēc “nogrima” Liepājas metalurgs, to nogremdēja OIK. Padomju laikos OIK nebūtu uzskatīts tikai par valsts izzagšanas, bet sabotāžas aktu,un par to likums paredzēja augstāko soda mēru – nāves sodu.

 2. Sarkanie fašisti ar fīreru -čekas puspalkavnieku priekšgalā lai nebāž savu netīro šņukuru godīgu cilvēku padarīšanā!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   !!

 3. Dižā krievu tauta sava vadoņa Putina vadībā cīnīsies par krievu tiesībām visās valstīs ,kur galvu pacēlis ,,fašisms,,.Fašisms pārņēmis Baltijas valstis,Ukrainu arī Kazahstānu ,kas uzdrošinājusies atteikties no krievu alfabēta un pāriet uz latīņu alfabētu.Visa progresīvā civilizācija šajā cīņā ir Krievu tautas pusē iekaitot tādas dižas valstis kā Ziemeļkoreja,Abhāzija,Dienvidosetija,Venecuēla ,Sīrija,Irāna,Nikaragua un Kuba.Krievijai ir ar ko aizstāvēt savas intereses sākot ar par lidojošo černobiļu sauktām kodolraķetēm kuras darbina atomdzinēji un beidzot spēju mākslīgi radīt milzu cunami vilni pie ,,,pindosu,, krastiem.

 4. Krievi grauj savu tēlu ,kladzinot gadiem ilgi par grūtām galvām,kas nevar iemācīties valodu.Vai Anglijā ,ASV ,Vācijā u.t.t. viņi arī protestē? Mums par savu tēlu jādomā ,domājot par savu cilvēku labklājību nevis par to ,ko domā Krievija.

 5. latvijas tēlu mēs paši lieliski graujam, krievijai ar to nemaz nav jāiespringst

 6. Kaut kas ir jādara!
  Kāds būs stāvoklis, jā novadus likvidēs? Jau tagad pastāv draudi lauku iedzīvotāju vecuma cenza mazināšanai, jaunieši pārsvarā brauc projām uz ārzemēm pelnīt naudu, ko viņiem nav iespējas nopelnīt uz vietas Latvijā. Aplūkosim, kāds bērnu kontingents apmeklē lauku skolas?
  Tātad laukos pārsvarā dzīvo vidēja un vēl cienījama vecuma cilvēki. Kādi būtu lēmumi, lai izmainītu situāciju?

 7. Vot draņķe! Nu kā tā var? Tomēr tiek kautri noklusēts, ka šo instrumentu Latvijas tēla graušanai ir radījuši paši letiņi …

 8. Tautas separātisti balstiņas pacēluši.
  Demokrātijas zaimotāji.

Draugiem Facebook Twitter Google+