×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. maijs, 2017
Drukāt

DP izmeklējusi trīs lietas par vēršanos pret musulmaņiem (2)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Ilustratīvs foto

Drošības policija (DP) pagājušā gadā izmeklējusi astoņus kriminālprocesus par nacionālā vai reliģiskā naida kurināšanu, tostarp trīs lietas par vēršanos pret musulmaņiem, aģentūra LETA noskaidroja DP.

Pagājušā gadā DP lietvedībā bija astoņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 78.panta, proti, par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu. No tiem trīs procesi tika sākti par nacionālā naida izraisīšanu, trīs procesi – par reliģiskā naida izraisīšanu, viens kriminālprocess – par rasu naida izraisīšanu. Savukārt astotais kriminālprocess, kurš tika saņemts no Valsts policijas, vēlāk tika pārkvalificēts par sociāla naida un nesaticības izraisīšanu un nosūtīts pēc piekritības – Valsts policijai.

Viens no iepriekšminētajiem kriminālprocesiem bija ierosināts par vēršanos pret dažādu rasu un nacionalitāšu pārstāvjiem, trīs kriminālprocesi – par vēršanos pret musulmaņiem kā islāma reliģijas pārstāvjiem, viens – par vēršanos pret latviešiem, viens – par vēršanos pret ebrejiem, bet vēl viens kriminālprocess sākts par vēršanos pret rasi.

Divos no iepriekšminētajiem kriminālprocesiem notiek izmeklēšana, trīs ir izbeigti, bet vēl divi nodoti kriminālvajāšanai prokuratūrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un kad DP izmeklēs muslimu vēršanos pret Eiropiešiem, ko?

Draugiem Facebook Twitter Google+