×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

DP komentē provokāciju riskus 16.martā (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Provokāciju riski leģionāru piemiņas dienā šogad ir līdzīgi kā iepriekšējos gados, aģentūrai LETA teica Drošības policijā (DP).

DP kā katru gadu 16.martā strādās pastiprinātā režīmā. Par fiziskās drošības pasākumiem gājiena laikā lemj Valsts policija.

Galvenos riskus rada iespējamie centieni diskreditēt Latviju starptautiski, šķelt Latvijas sabiedrību, izplatot tendenciozu 16.marta piemiņas pasākumu raksturojumu atbilstoši Krievijas vēstures interpretācijai par notikumiem Otrajā pasaules karā, skaidroja DP.

DP rīcībā esošā informācija liecina, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad šis pasākums tiks izmantots, lai uzturētu Krievijas radīto un tā saukto antifašistu aktīvi tiražēto mītu par fašisma atdzimšanu Latvijā. DP rīcībā esošā informācija liecina, ka uz protesta pasākumu varētu ierasties arī personas no ārvalstīm, tā saukto antifašistisko kustību aktīvisti no Rietumeiropas valstīm.

DP rosinās iekļaut ārvalstniekus to personu sarakstā, kurām ieceļošana ir liegta, ja tiks konstatēti atbilstoši apstākļi.

VP preses pārstāvis Dairis Anučins aģentūrai LETA teica, ka arī šogad VP 16.marta pasākumu laikā pie Brīvības pieminekļa un citur pieteiktajos pasākumos kārtības nodrošināšanai strādās pēc speciāli izstrādāta plāna, šim nolūkam tiek plānoti nepieciešamie policijas resursi.

Policijas mērķis ir maksimāli mazināt fizisku konfrontāciju risku un nepieļaut tās, tai pašā laikā neliedzot iespēju izteikties un diskutēt dažādu viedokļu paudējiem.

Kad būs pilnībā pārrunāti drošības jautājumi un gatavs plāns, tad policija arī varēs pateikt savu viedokli par provokāciju riskiem un barjerām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Valdis Freimantals Atbildēt

  Kas ir DP?

  Kaadi kadri no KGB paargaaja straadaat uz DP un Satversmes Aizsardziibas Biroju?

  Tautai ir jaazina, kuri sanem N A U D U par izsekoshanu!

  Kas organizeeja un iistenoja Riigas Latvieshu Biedriibas B R U T A A L O izniicinaashanu 1993. gada 18. februaara naktii? (Un aizliedza likumiigos 1938. gada statuutus M AAMULJAA?

  Lasiet manu rakstu internetaa:”Mosties, celies, straadaa”!

Draugiem Facebook Twitter Google+