×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

DP: Krievija arī šogad leģionāru pasākumus varētu izmantot, lai diskreditētu Latviju (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Iespējams prognozēt, ka Krievija arī šogad leģionāru atceres pasākumus izmantos, lai uzturētu pašas radīto mītu par fašisma atdzimšanu Latvijā, un mēģinās starptautiski diskreditēt mūsu valsti, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

DP vērtējumā situācija, tai skaitā provokāciju iespējamība 16.marta pasākumos, ir līdzīga kā citus gadus. Arī drošības pasākumi ir organizēti līdzīgi kā iepriekš, uzsvēra Mežviets. “Pilnībā izslēgt provokāciju iespējamību nevar,” viņš norādīja, piebilstot, ka likumsargi ir gatavi reaģēt, ja būs tāda nepieciešamība.

DP priekšnieks arī atklāja, ka viņa rīcībā ir informācija, ka Latvijā ieradušies arī ārvalstnieki, kuri gatavojas piedalīties protesta pasākumos, tai skaitā arī personas, kuras piedalījušās tajos iepriekšējos gadus.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” sacīja, ka izteikti provokatori, kas “veiktu kaut kādas darbības un kam būtu kaut kādas sekas, nav”, bet, ja būs, tad likumsargi tikšot galā.

Ķuzis uzsvēra, ka likumsargi ir paredzējuši dažādus scenārijus. Policijas priekšnieks arī norādīja, ka pasākumiem ir akreditējušies mediju pārstāvji no dažādām valstīm, tai skaitā arī no Krievijas. Pamatā gan akreditējušies Eiropas Savienības (ES) valstu pārstāvji, lielākoties – Latvijas.

Lai izvairītos no pretēju viedokļu paudēju fiziskiem konfliktiem tradicionālajos leģionāru piemiņas dienas pasākumos Rīgas centrā, Brīvības pieminekļa laukums jau agrā rīta stundā apjozts ar dzeltenajām policijas barjerām.

Neraugoties uz barjerām, neilgi pirms plkst.6 Brīvības pieminekļa laukums vēl bija brīvi caurstaigājams, tā tuvumā dežūrēja vien pāris policisti, bet nekas cits neliecināja par šodien gaidāmajiem pasākumiem.

Valsts policija šodien, leģionāru piemiņas dienā, strādās saskaņā ar speciālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policijas galvenais uzdevums būs nodrošināt, lai pasākumā nenotiktu pretēju viedokļu paudēju fiziskas sadursmes.

Drošības policija (DP) paziņojusi, ka provokāciju riski leģionāru piemiņas dienā šogad ir līdzīgi kā iepriekšējos gados.

Galvenos riskus rada iespējamie centieni diskreditēt Latviju starptautiski, šķelt Latvijas sabiedrību, izplatot tendenciozu 16.marta piemiņas pasākumu raksturojumu atbilstoši Krievijas vēstures interpretācijai par notikumiem Otrajā pasaules karā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tā bija un tā būs Atbildēt

    Vai tad pašiem jābūt mēmiem?

  2. Vai, vai, vai – Latviju diskreditēs starptautiski, šķels sabiedrību, tendenciozi tulkos 16. marta gājienu! Nu un tad – cik tad ilgi sēdēsim krūmos no šī lielā izbīļa? Ieskaitot drošības policiju! Mums ir sava valsts, spēcīgi Rietumu sabiedrotie, bet laikam uz ilgiem gadiem dažiem politiķiem ir iedzītas galvā paniskas bailes no Krievijas. Nu lai viņi zākājas! Vai tad Rietumi nav pietiekoši iepazinuši, kāda ir Krievijas propaganda? Un kā vēl! Tāpēc arī Krievija izmanto šīs BAILES savā labā. Un kur tad lielā žurnālistu armija, kāpēc neatspēko šos melus? Arī sēž krūmos. Secinājums: politikā ir jānāk jaunajai paaudzei, esmu pārliecināts, ka viņi tik bailīgi nebūs.

  3. Ak šausmas kā izgāzies DP Mežviets!Pilnīgs analfabēts par to kas notiek Latvijā.Speciāli noskatījos agrasīvāko Krievijas TV -Kiseļova kanālu.Un pat tur viņiem nebija ko rādīt kā vien vienu vienīgu nozīmīti,kur centrā bija viņu saprašanā “kāškrusts”.Mežviet,jūs kopā ar savu brandžu velti naudu saņemat.Ne tur,nu ne tur meklējat utis savā kažokā.To pat apliecina “antifašistu” apjausma,ka te nav fašisma/nacisma glorificēšana un nav ar ko cīnīties.Atpalicis esat!Ceļat trauksmi Korena un Co vietā.NEGODS!

  4. Par maz zidu un krievu bolseviku iznicinaja kara laika! Zel,bet tur neko nevar labot!

    • Jūs esat Kremļa trollis,jo latvietis ko tādu par žīdiem,kas zaudējuši miljonus, nevarēja,NEDRĪKSTĒJA rakstīt.Ir vēsturē sarkanās līnijas kuras NEDRĪKST ! pārkāpt.Man neizsakāms kauns.Mani cenzē par politiķu un valdības kritiku,rauj ārā komentus,bet šis riebīgais koments tiek atstāts.Jājautā kam kalpo šī interneta vietne?!

  5. Krievija būtu muļķe, ja neizmantotu, bet letiņi nebūtu letiņi, ja šo iespēju nepiedāvātu. “Arvien, arvien, arvien”, kā sacīt jāsaka …

  6. Vai vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau vau

Draugiem Facebook Twitter Google+