×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. decembris, 2017
Drukāt

DP Latvijā aizturējusi Krievijas militāro simulācijas spēļu organizētājus (7)

IMG_6011

Drošības policija

Latvijas tiesībsargājošās iestādes šodien Rīgas reģionā aizturējušas trīs iedzīvotājus no Krievijas, kuri bija ieradušies Latvijā palīdzēt organizēt pirmo Baltijas militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīru.

Valsts robežsardze (VRS) ir aizturējusi trīs Krievijas pilsoņus, jo šīs personas ir iekļautas Latvijas “melnajā sarakstā”. Personas aizturētas Imigrācijas likuma kārtībā un tālāk tiek veiktas procesuālās darbības viņu izraidīšanai no valsts, aģentūru LETA informēja VRS preses pārstāve Kristīne Pētersone.

“Latvijas Airsoft spēlētāju asociācijas” valdes loceklis Dmitrijs Medvedevs pastāstīja, ka asociācijai kā organizētājiem turnīra organizēšanā palīdzējuši trīs vīrieši no Krievijas, kuri Latvijas kaimiņvalstī strādājot rūpnīcā, kas ražo “airsoft” ekipējumu. Latvijā vīrieši iepriekš nav bijuši, taču uzaicināti, lai palīdzētu ar pieredzi, turklāt viņi šādas spēles organizējuši Krievijā.

Vīrieši ar savām dzīvesbiedrēm caur Igauniju devušies uz Latviju ar starptautisku reisa autobusu, līdz aptuveni desmit kilometrus pirms Rīgas autobusu apturējusi kāda tiesībsargājošā iestāde un veica vīriešu aizturēšanu.

Vīriešu telefoni šobrīd ir izslēgti, bet vienam esot ticis atļauts piezvanīt sievai. Viņš dzīvesbiedrei pastāstījis, ka aizturēts un tiek kārtoti dokumentu viņa deportēšanai no Latvijas. Medvedeva rīcībā esošā informācija liecina, ka aizturēšanu veikusi DP. Tas esot kļuvis zināms no autobusa stjuartes, turklāt DP ir iestāde, kurai turnīra organizētāji bija iesnieguši viņa datus un DP kompetencē ir kontrolēt militārās simulācijas spēles.

Ņemot vērā vīriešu aizturēšanu, visticamāk, turnīru nākšoties atcelt. Turnīrā bija pieteikušies aptuveni 300 dalībnieki. Daļa jau bija ieradušies Rīgā, bet Krievijas komanda vēl nebija ieradusies, norādīja Medvedevs.

Medvedevs vēl plāno sazināties ar DP, lai noskaidrotu plašāku informāciju par notikušo.

DP noliedza, ka tā būtu veikusi šādu aizturēšanu, lai gan DP ir informēta par gaidāmo turnīru.

Valsts robežsardzes kompetencē ir kontrolēt, vai Latvijā, šķērsojot robežu, neiekļūst Latvijai nevēlamo personu jeb tā dēvētajā “melnajā sarakstā” iekļautie indivīdi.

Valsts robežsardzē pagaidām komentāru neizdevās iegūt. Imigrācijas likums paredz, ka iekšlietu ministram ir tiesības ieceļošanas aizlieguma sarakstā jeb “melnajā sarakstā” iekļaut personas, pamatojoties uz kompetentas tiesībsargājošās iestādes atzinumu.

Ministrs, piemēram, var iekļaut personu sarakstā, ja ir pamats uzskatīt, ka ārzemnieks darbojas pretvalstiskā vai noziedzīgā organizācijā, rada draudus valsts drošībai, sabiedriskai kārtībai vai arī ārzemnieks izdarījis smagu noziegumu.

Jau ziņots, ka Rīgā 2.decembrī bija paredzēts pirmais Baltijas militāro simulācijas spēļu “Airsoft” turnīrs. Pasākumā bija plānojušas piedalīties komandas no vismaz piecām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Krievijas.

“Airsoft” ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. “Airsoft” spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam.

Jau iepriekš DP ir aktualizējusi nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu militārās simulācijas pasākumu organizēšanā. DP ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.

“Bez efektīva kontroles mehānisma pieaug risks, ka militāri taktiskas mācības Latvijā apgūst arī personas, kuras pauž atbalstu prettiesiskām bruņotām darbībām pret citām valstīm,” uzsvēra DP.

DP norādīja, ka militārās simulācijas viens no pamatelementiem ir tādu ieroču izmantošana, kas ārēji vizuāli neatšķiras no īstiem kaujas ieročiem. Tāpat militārās simulācijas pasākumu dalībnieki izmanto formastērpus, kas vizuāli līdzinās ārvalstu bruņoto spēku, tajā skaitā Krievijas vai NATO dalībvalstu, militāro organizāciju formastērpiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vai sabiedrībai nevajadzētu reaģēt uz šādu spēļu un sporta veida amoralitāti. Dīvains šo cilvēku hobijs – nogalināt otru cilvēku. Sākumā gan pa jokam, bet pēcāk nomainīt to ieroci un šaut pa īstam jau ir tehnikas jautājums. Vai šo spēļu dalībnieki nav tendēti uz slepkavībām, ar dažādām nosliecēm utt? Tas, ka daudz kur pasaulē to praktizē, nav nekāds attaisnojums. Tad vēl politiskā komponente – valstu armiju formas. Ja tā vēlas, lai šuj savus speciālus aizsargtērpus, kas neimitē valstu bruņoto spēku formas. Kā mēs reaģētu, ja tiktu rīkots, piemēram, seifu un durvju uzlaušanas turnīrs, sponsors varētu būt atslēgu fabrika, vai varbūt pat izvarošanas simulācijas. Kālab ne? Lai maniaki un potenciālie upuri un citi interesenti trenējas. Tas jau tikai pa jokam un ”caurspīdīgi” ….

  • kura nu govs mautu Atbildēt

   valstī ar visstraujāk pasaulē augošo militāro budzetu, kur sūta savus algotņus uz visām vietām kur kāds karo , ir muļķigi runāt par spēļu amoralitāti. mums valsts programma ir agresiva slepkavošanas kāre

 2. oi un apsudziba bus spēlešanās ar lellitēm vai? kārtejā darbibas imitācija

 3. Par maz ko sadarīja Ukrainā,nē jau pie mums ar saviem simulātoriem.Skaidrs ir viens Krievija darīs visu lai
  par katru cenu un ļoti rafinēti atgūtu reiz savas teritorijas.

 4. Tiem ākstiem vajadzētu nodemonstrēt asinīm noplūdušu ,pāris dienu siltumā pabijušu 200-to,vai smagi ievainota perlamutra krāsas zarnas,vēlams ar visu aromātu.Tad pārietu vēlēšanās spēlēt supermenus.

  • Ar 200to parādīšanu tiem neko nelīdzēs. Šādi cilvēki parasti ir ar empātijas trūkumu, sociopāti un asinis viņiem tikai rada vēlmi nogalināt. Pat kara sakropļoti viņi nenožēlo savus ļaunos darbus, bet tikai sūdzās par to ka Krievija viņiem nepalīdz. Bojari plohije, Carj Putin horošij.

Draugiem Facebook Twitter Google+