×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
7. aprīlis, 2018
Drukāt

DP: “Latvijas Krievu savienība” mēģina polarizēt sabiedrību (22)

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvijas Krievu savienība” (LKS) mēģina polarizēt sabiedrību, publiski paužot prognozes, ka, pārejot uz mācībām latviešu valodā, var izveidoties jaunieši, kuri atriebsies sabiedrībai par savām neveiksmēm, uzskata Drošības policija (DP).

DP pagājušā gada publiskajā pārskatā atzīmēja, ka dažādās aktivitātes, kas tiek īstenotas pret plānoto pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs ir vērtējamas kontekstā ar viena politiskās partijas gatavošanos šā gada rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, izvēloties šo jautājumu par priekšvēlēšanu kampaņas elementu.

DP vērtējumā LKS paziņojums ir viens no šīs kampaņas elementiem, kurā, izmantojot tendenciozi pasniegtu informāciju un dažādas spekulācijas, faktiski tiek mēģināts polarizēt sabiedrību, aģentūrai LETA norādīja DP.

Tatjanas Ždanokas vadītā LKS savā mājaslapā publicējusi 31.martā partijas organizētajā “Vislatvijas vecāku sapulcē” pieņemtu aicinājumu latviešu skolu un mazākumtautību audzēkņu vecākiem. Tajā pausts, ka “nepārdomātā un nesagatavotā visu mazākumtautību skolu pāreja tikai latviešu mācību valodā vedīs pie tā, ka mūsu bērni nespēs apgūt mācību programmu valodā, kas nav viņu dzimtā”.

“Tātad, būs asaras, negatīvas emocijas, psiholoģisks, bet vairākos gadījumos arī tiešs kaitējums bērna veselībai. Daudzi bērni nevarēs apmierinoši mācīties, nesaņems atestātus par veiksmīgu skolas absolvēšanu. Tas rada risku, ka veidosies asociālu jauniešu grupas, kas neatradīs sev lietojumu sabiedrībā un atriebsies šai sabiedrībai par savām neveiksmēm. Savukārt marginalizācijas process izraisīs bezdarbnieku skaitu pieaugumu un strauju noziedzības kāpumu,” apgalvo LKS.

Tāpat aicinājumā teikts, ka daļa krievvalodīgo skolēnu aizies uz latviešu skolām, līdz ar ko vairākkārt pieaugšot etnisko konfliktu rašanās risks starp skolēniem un skolotājiem, kas savukārt izraisīšot latviešu vecāku neapmierinātību.

Kā ziņots, Saeima 22.martā galīgajā lasījumā pieņēma un Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau ir izsludinājis grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

LETA tāpat ziņoja, ka pakāpenisko pāreju uz mācībām vidusskolās tikai latviešu valodā Krievijas finansētie un atbalstītie informatīvie resursi un organizācijas izmanto, lai grautu Latvijas starptautisko tēlu, kā arī izplatītu vēstījumus par Latviju kā “etnokrātiska un rusofobiska režīma pārvaldītu valsti”, norādīts Drošības policijas (DP) 2017.gada publiskajā pārskatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. LKS ir kaut kāda padumjo laiku atrauga, kuru atbalsta garā vajie un daži pensionāri! Paldies dievam, ka jauna krievvalodīgo paaudze vairāk neuzķerās uz šiem naida kūdītājiem! Cerams, ka DP neizlaidīs viņus no uzmanības!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Bēdīgi, ka LA pastāv cenzūra, turklāt dzēš tikai latviešus aizstāvošus komentārus.

 4. Vai Ždanokas kundze nav ēbrejiete? Kā nu cīnās par krievu tiesībām! Kāpēc necīnās par latviešu tiesībām savā valstī?

 5. Tantuks ar karodziņu uzskatāmi parāda, ko viņa grib. Tā kā, jācer, šis karogs tik drīz pār Rīgu neplīvos, tīri cilvēcīgi jāpalīdz tantukam un jāsamet naudiņa mūža sapnim – ceļam uz Tēvzemi! Grafist, ziedo arī tu!

 6. kādas problēmas vienkārši aizliegt šo partiju kā pretvalstisku?

  • Попробуйте это сделать через суд! Думаете у вас получится? Уверен, что – нет! Atbildēt

   !

 7. kur krievu evreji tur noteikti nekārtības,1917 gada revoluciju ari uzrīkoja.

  • А все бандеровцы – ярые антисимиты! Хлебом не корми, дайте евреев поубивать! Atbildēt

   !

 8. Kads politkorekts novertejums ! Sabiedribas “polarizesana”!Latvijas Valsts un pilsonu neatkaribas iznicinasanu ,kremla cekistu intereses un vadiba ir jasoda pec LR Kriminallikuma 72. un 74.panta.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.Likumu nepildisana no atbildgajam institucijam un atseviskam personam ir janoverte ka noziegumu un noziedzinieku atbalstisana.Vai noziegumu finansesana piedalas ari Latvija esosas kremla cekistu SIA`as ?

 9. Latvijā sabiedrība jau sen ir polarizējusies – tas notika jau 1940 ….

 10. Precizējums: nevis mēģina šķelt, bet šķeļ. Turklāt paņēmieni kļūst aizvien nekrietnāki.

 11. taa, garaamejot .... Atbildēt

  jums pashiem no sava (algas ) darba PASHIEM NO SEVIS VEEMIENS NENAAK ?
  – Gan jau, ka naak …. bet, ja neko citu dariit neprot ……………

 12. laviize pamperos …

 13. Da atkasijusies butu taa zdenoka !

  Naacijai ir driskis, un driskis zin, par ko naudu sanjem .

 14. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Ar sen notecējušu derīguma termiņu piketējošās babuļkas un mirotvorci noteikti varētu painteresēties kāds izskatās tās valsts karogs, kurā viņiem nejauši gadījies iemaldīties. Neskādētu arī palasīt MŪSU VALTS krimināllikumu, jo pārkāpt sarkanās līnijas nevajadzētu. Mums nav Sibīrijas, bet varam atjaunot Kalnciema akmeņlauztuves vai linu audzēšanu!

  • Вам бы самим про криминальный кодекс помнить, особенно когда пишите комментарии! Atbildēt

   !

 15. Krievu berniem krivu skolas bet tikai krievija ko vajadzeja vel pierakstit klat

Draugiem Facebook Twitter Google+