×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

DP: Lindermans kontaktējies ar aizturējiem; apmeklējis Ādažu bāzes vietu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kriminālprocesa gaitā konstatēts, ka Vladimirs Lindermans uzturējis kontaktus ar abiem Krievijas pilsoņiem, kuriem piemērots aizdomās turētā statuss saistībā ar pagājušajā mēnesī notikušo incidentu pie Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzes Ādažos, aģentūru BNS informēja Drošības policija (DP).

DP pauž, ka “pirmstiesas izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka neilgi pirms incidenta aizdomās turētais Vladimirs Lindermans ir apmeklējis Kadagu, ko viņš nenoliedz arī savās liecībās”. Kadagā atrodas NBS Ādažu bāze.

Lindermanam aizdomās turētā statuss piešķirts saskaņā ar Krimināllikuma pantu par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās un par spiegošanu, norāda DP.

“Izvērtējot nopratinātā sniegtās liecības, kā arī kriminālprocesa ietvaros iegūto informāciju, procesa virzītājs nolēma Lindermanam piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus – nodošanu policijas uzraudzībā un aizliegumu izbraukt no valsts. Izmeklēšana šī kriminālprocesa ietvaros turpinās,” informē DP.

Drošības policija atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka DP atbrīvojusi trešdien aizturēto nacionālboļševiku Vladimiru Lindermanu.

“Lindermans pratināšanā neatzina savu saistību ar incidentu NBS bāzē Ādažos,” uzsvēra Lindermana advokāte Jeļena Kvjatkovska.

DP iepriekš, apstiprinot aizturēšanu, informēja, ka Lindermans, iespējams, sniedzis atbalstu diviem Krievijas pilsoņiem saistībā ar incidentu NBS bāzē Ādažos. Krievijas pilsoņiem ir piemērots aizdomās turētā statuss saskaņā par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās un par spiegošanu.

Šī kriminālprocesa ietvaros DP veica arī tiesas sankcionētu kratīšanu.

Jau vēstīts, ka Ādažu bāzē divas personas tika aizturētas Ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas pāri bāzes žogam. Aizturētie vīrieši atrodas apcietinājumā. Šajā laikā Ādažos norisinājās militārās mācības “Saber Strike”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. baigais terors –
  KRĀSAINA KOLORADO KRĀSAS LUPATA + ANGLISKI RAKSTīTAS LAPIŅAS – KURU SATURU TAUTAI BūTU KAUT IZPAUDUšI .( PLIKS APGALVOJUMS – KĀDAS BAILES ZALDĀTIEM VAR IEDZīT PĀRIS KRIEVEļI LUPATA UN LAPIŅAS ?) KĀDA SPIEGOšANA – nacbolu āksti …

  MUļKIS AIJO BENESS AR SAVU ĻEŅINA KARIKATūRTU NAV TERORISTS – VIŅŠ IR ĀKSTS KAS SLUDINA psrs 2.O – UN PIE NACBOLIEM SEVI PIESKAITA – TIE 2 ĀDAŽOS LIEKAS TāDI PAT MUļKI KĀ BENESS —

  BET APDRAUDēT REALI VIŅI NEKO NEVAR – PSRSA-2 pat kriewvija nevienam tā īsti nevajag …

  TIE KRIEVEļI NAV LIELAKI TERORISTI KĀ TIE AR VARAVīKšINO KAROGU VAI SPOLīTIS AR KOPDZīVES LIKUMA PROJEKTU SAEIMAS GAITEŅOS , NE LIELāKI TERORISTI KA JEHOVAS LIECINIEKI KAS LAPŅAS DALA AICINOT UZ SAVU KONGRESU VAI ŽURNALU “SARGTORNIS” IZPLATOT

  TIE TAČU BRīVPRATTīGI REKRŪŠI BIJA – TĀS LUPATAS KRĀSAS SIMBOLIZĒ IZCILīBU UN NOPELNUS KAUJAS LAUKĀ – NE MAZUMS LATVIEšU VAR LEPOTIES AR TO KA SENCIM JURA KRUSTS BIJIS KAUJā NOPELNīTS .

  uses reakcuijas

Draugiem Facebook Twitter Google+