×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

DP lūdz apsūdzēt Daugavpils domnieku un Saeimas vēlēšanu kandidātu Zaicevu

refdokumenti_leta

Drošības policija (DP) lūgusi Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām saistībā ar partijas “Gods un kārtība” dibināšanas sapulces protokola viltošanu, informēja Drošības policija.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no aizdomās turamajiem ir 1987.gadā dzimušais Daugavpils domes deputāts Jurijs Zaicevs, kurš pērn pašvaldību vēlēšanās Daugavpils domē tika ievēlēts no partijas “Daugavpils atdzimšana”. Viņš no “Latvijas Krievu savienības” saraksta pieteikts startam rudenī paredzētajās Saeimas vēlēšanās. Ziņās par deputāta kandidātu minēts, ka viņš ir arī biedrības “Dvinskas tautas patriotiskas jaunatnes savienība” valdes priekšsēdētājs.

Pagājušā gada 22.aprīlī DP tika sākts kriminālprocess par viltotu dokumentu iesniegšanu politiskās partijas “Gods un kārtība” reģistrēšanai Uzņēmumu reģistrā.

Pamatojoties uz kriminālprocesā iegūtajiem materiāliem, tika konstatēts, ka ir veiktas darbības, kas ir kvalificējamas kā dokumenta viltošana, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, tāpēc šogad 4.aprīlī četrām personām tika piemērots aizdomās turētā statuss, savukārt augusta sākumā kriminālprocesa materiāli tika nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Zaicevs aģentūrai LETA apstiprināja, ka vakar no Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras saņēmis apsūdzības rakstu, kā arī norādīja, ka tajā teikts arī tas, ka lieta balstās uz televīzijas raidījuma “Nekā personīga” žurnālista Anša Pūpola liecībām. “Es gan ne gluži saprotu, cik patiesībā tas ir “Nekā personīga”, ja tieši viņš ir vērsies ar iesniegumu attiecīgajās struktūrās,” sacīja Zaicevs.

“Es saprotu, ka lieta ir politiska. Diskusijā par to, kādēļ parastas krimināllietas lietvedību ir uzņēmusies DP, nevis kriminālpolicija, tam esot piekritis arī prokurors,” apgalvoja Zaicevs.

Zaicevs uzskata, ka šādā veidā tiek mēģināts izdarīt spiedienu uz Saeimas deputātu kandidātiem, uz viņu personīgi un uz Nikolaju Harlamovu, kurš arī šajā lietā figurē kā aizdomās turamais. Kā aizdomās turamie šajā lietā figurē arī vēl divi tuvi Zaiceva sabiedrotie saistībā ar partijas “Gods un kārtība” reģistrēšanu.

“Absolūti nepiekrītu izmeklēšanas viedoklim šajā lietā. Uzskatu, ko to no augšas ir diktējuši politiķi – mani politiskie oponenti. Ja viņi grib pierādīt, ka dokumenti ir tikuši viltoti, lai mēģina. Sniegt liecības prokuratūrā esmu atteicies – tiksimies tiesā, kur tad arī atradīsim patiesību,” skaidroja Zaicevs.

Jau ziņots, ka 2012.gada 8.decembrī Daugavpilī notika partijas “Gods un kārtība” dibināšanas kongress, kurā tika pieņemts lēmums par jaunā politiskā spēka izveidi. Partija pozicionējusi sevi kā kreisi orientētu, antifašistisku politisko spēku. Partijas līderis Jurijs Zaicevs Daugavpilī plašākai sabiedrībai kļuvis zināmāks pēc piketa rīkošanas pie Daugavpils domes pret “slēpto “Daugavpils siltumtīklu” privatizāciju”. Partijas izveides iniciatori paziņoja, ka jaunā politiskā spēka izveide ir viņu atbilde Latvijas iedzīvotāju sociālajai un nacionālajai diskriminācijai, ko īsteno visu līmeņu valsts varas iestādes.

Jaundibinātās partijas aktīvisti bija arī kampaņu par krievu valodu kā otru valsts valodu, par pilsonības “nulles” varianta atzīšanu un pret Daugavpils siltumtīklu uzņēmuma “kluso privatizāciju” dalībnieki. Par savu tuvāko mērķi jaundibināmā partija izvirzījusi piedalīšanos nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2013.gada jūnijā. Par vienu no prioritārajiem uzdevumiem jaunā politiskā spēka pārstāvji izvirzījuši līguma laušanu starp pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” un privāto firmu par tiesībām nomāt ziemas jaudas uzņēmuma 3.siltumcentrālē, kas, pēc partijas dibinātāju domām, var izraisīt pilsētā siltumtarifu sadārdzināšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+