×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

DP lūdz sākt kriminālvajāšanu par aicinājumu likvidēt Latvijas neatkarību (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Brīvības piemineklis.

Drošības policija (DP) piektdien lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret kādu Latvijas iedzīvotāju saistībā ar interneta vietnē “www.avaaz.org” publicēto petīciju, kurā pausts aicinājums parakstīties par Latvijas pievienošanos Krievijai, informē DP.

DP pagaidām neatklāj, kas ir aizdomās turētais, taču apliecina, ka viņš nav viens no sabiedrībā zināmajiem Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem Latvijā, vēsta LETA. Kriminālprocesa materiāli kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoti Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai.

Kriminālprocess uzsākts 2014.gada 17.martā. Pirmstiesas izmeklēšanā identificēta persona, kura publicēja minēto petīciju un nopratināšanas laikā arī atzina šo faktu.

Vienlaikus kriminālprocesā pieprasīti un saņemti ekspertu atzinumi, kuros secināts, ka petīcijas autors apzinās savas darbības kaitīgās sekas, un tās teksts ir kvalificējams kā publisks aicinājums likvidēt Latvijas valstisko neatkarību ar nolūku iekļaut Latviju citas valsts – Krievijas Federācijas sastāvā.

Izvērtējot kriminālprocesa materiālus kopumā, procesa virzītājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi pret Latvijas iedzīvotāju par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 82.panta pirmajā daļā. Šī iemesla dēļ procesa virzītājs nolēma ierosināt kriminālvajāšanas uzsākšanu pret aizdomās turēto un nodot kriminālprocesa materiālus prokuratūrai.

DP atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka petīcija ASV reģistrētajā tīmekļa vietnē “www.avaaz.org” ievietota pērn martā. Tā autori gan pēdējā rindkopā pauduši, ka šim uzsaukumam nav nekādas nozīmes un tas vērtējams kā joks. Tomēr petīcija bija aktīva un kopš pagājušā gada 8.marta tai paudušas atbalstu 6525 personas.

Petīciju portālā ievietojis kāds Maksims no Latvijas, kurš rakstījis – ja Latvija atkal nokļūs Krievijas sastāvā, pavēršoties milzīgas attīstības perspektīvas, kas būšot “daudz lielākas” nekā pašreiz Eiropas Savienībā. Algu, pensiju un pabalstu līmenis kļūs dzīvošanai daudz labvēlīgāks, solījis petīcijas autors.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. aiz Zilupes robežām petīcijas autori CENŠAS NOGĀDĀT MŪS….

  2. jau ir tas,ka neviens viņiem neliedz to lielo laimi-dzīvot Krievijā,taču ikviens,kurš iesaka šiem ļautiņiem uz turieni pārvākties,uzreiz kļūst par fašistu vai rusofobu.Nez kāpēc viņiem pievilcīgāks šķiet variants,ka Krievija pārvācas uz Latviju.Tikai sliktie latvieši tam negrib piekrist.

  3. Petīcijas autoru, kā arī noskaidrot visas petīciju parakstījušās 6525 personas, un nogādāt tās aiz Zilupes, kur tām būs daudz lielākas iespējas un labumi nekā Latvijā.
    Kāpēc liegt cilvēkiem labākas dzīves izvēles iespēju?

Draugiem Facebook Twitter Google+