×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

DP lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Gapaņenko par naida kurināšanu internetā (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Aleksandrs Gapoņenko.

Saskaņā ar jaunāko informāciju papildināts viss teksts

Drošības policija (DP) prokuratūrai lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret vienu personu saistībā ar nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot internetu, informēja DP pārstāve Līga Pētersone.

DP lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret nereģistrētā veidojuma “Nepilsoņu kongress” (NK) tā saukto priekšsēdētāju Aleksandru Gapoņenko, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kriminālprocess tika sākts 2015. gada 29.aprīlī.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika pieprasīts un saņemts eksperta atzinums, kā arī veiktas citas procesuālās darbības, kuru rezultātā secināts, ka persona izmantojusi propagandas paņēmienu, kas kvalificējams kā naida izraisīšana tiešā vai netiešā veidā. Izskatot kriminālprocesa materiālus kopumā, konstatēts, ka ir savākti pietiekami pierādījumi, lai uzsāktu kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Vienlaikus pret otru personu šīs pašas izmeklēšanas ietvaros, kriminālprocess ir izbeigts, jo nav konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs.

Aģentūra atgādina, ka 2015.gada 26.maijā DP aizturēja Gapoņenko un veica tiesas sankcionētu kratīšanu vairākos objektos, kur tika izņemti dažādi priekšmeti. Šīs izmeklēšanas darbības tika veiktas kriminālprocesā, kas sākts par nacionālā naida izraisīšanu. Pēc nopratināšanas Gapoņenko tika atbrīvots, savukārt Krievijas Ārlietu ministrija izplatīja paziņojumu, kurā nosodīta Gapoņenko aizturēšana.

Kā aģentūrai LETA toreiz pastāstīja Gapoņenko, viņš ticis aizturēts par sociālajā tīklā “Facebook” 16.martā publicēto ierakstu, kur pausts, ka “ASV tanku mērķis ir kontrolēt krievu aktīvistus Latvijā”. Gapoņenko norādīja, ka DP viņu bija aizturējusi uz 14 stundām, un aizturēšanas laikā Gapoņenko bija pieteicis badastreiku, protestējot pret šādām rīcībām.

Pāris nedēļas vēlāk – 12.jūnijā – DP veica kratīšanu Krievijas īstenotās tautiešu politikas atbalstītāja Eināra Graudiņa dzīvesvietā. Kratīšana veikta lietā par nacionālā naida izraisīšanu. Uzreiz pēc aizturēšanas Gapoņenko savā “facebook” kontā rakstīja, ka Graudiņa dzīvesvietā DP konfiscējusi datorus, zibatmiņas, diskus, telefonus, grāmatas un dokumentus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ar Gaponenko ir vieglāk izrīkoties. Bet kā ir ar tiem , kuri tautu spīdzina un badā mērdē???

  2. Shii seja……baisi….

  3. draņķis, protams, ir tas kremļa rupors, bet ko nozīmē NETIEŠĀ veidā naida izraisīšana un kāpēc KONFISCĒ telefonus, grāmatas un dokumentus ??
    Datortehniku var atņemt, kaut gan viņš aizies uz jebkuru datorsalonu vai biblioteku un, vienalga, ap*irsīs Latviju un NATO !

  4. Lai nu izdodas ! 100 Eiru sods !

Draugiem Facebook Twitter Google+