×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

DP lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Ādažu bāzē aizturētajiem Krievijas pilsoņiem un vienu Latvijas iedzīvotāju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Viens no aizturētajiem Krievijas pilsoņiem Andrejs Popko, kurš nelikumīgi bija iekļuvis Ādažu militārajā bāzē un pie kura atrastas skrejlapas angļu valodā, tiek konvojēts pēc Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdes, kuram kā drošibas līzdekli piemēroja apcietinājumu.

Drošības policija (DP) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nodevusi kriminālprocesa materiālus, lūdzot sākt kriminālvajāšanu pret diviem Ādažu bāzē aizturētajiem Krievijas pilsoņiem un vienu Latvijas iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja DP.

Kriminālvajāšanu pret Krievijas pilsoņiem DP lūdz sākt pēc Krimināllikuma 231.panta 2.daļas jeb par personu grupā izdarītu huligānismu, savukārt pret Latvijas iedzīvotāju DP lūdz sākt kriminālvajāšanu par šī huligānisma atbalstīšanu.

Kā informēja DP, pirmstiesas izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka divi Krievijas pilsoņi, veicot iepriekšēju gatavošanos, 2015.gada jūnijā nelikumīgi iekļuva Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārajā objektā Ādažos. Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi arī liecinot, ka šī noziedzīgā nodarījuma plānošanā un izdarīšanā Krievijas pilsoņiem atbalstu sniedza Latvijas iedzīvotājs.

Kā ziņots, Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu DP sākotnēji turēja aizdomās par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, taču vēlāk viņu veiktās darbības tika pārkvalificētas par huligānismu personu grupā.

DP aģentūru LETA informēja, ka lēmums par kriminālprocesa pārkvalificēšanu ticis pieņemts 11.septembrī, norādot, ka, izvērtējot kriminālprocesa materiālus, secināts, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā nav iegūti pietiekami pierādījumi tam, ka personas ir izdarījušas noziedzīgus nodarījumus, par kuriem viņi tikuši turēti aizdomās sākotnēji – par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības.

Iepriekš pēc DP lūguma abi Krievijas pilsoņi tika apcietināti, tam sekoja arī prokrieviskā aktīvista Vladimira Lindermana aizturēšana, kuram DP noteica aizdomās turētā statusu pēc četriem Krimināllikuma pantiem kā nozieguma mēģinājuma atbalstītājam.

Jau ziņots, ka jūnijā Ādažu bāzē nelikumīgi iekļuva divi Krievijas pilsoņi, kuri tika aizturēti un pie kuriem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmās kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece – partija “Cita Krievija”.

Personas tika aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesankcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Pie viņām tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas bija paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Incidents notika laikā, kad Ādažos sākušās starptautiskās mācības “Saber Strike 2015”.

DP atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, iekams tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. klaunādi pārceļ no DP kabinetiem uz prokuraturas kabinetiem, tad vel bus izrāde uz biss tiesā:)

Draugiem Facebook Twitter Google+