×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

Prokuratūra lems par “Mārtiņu no Brocēniem” par piedalīšanos Sīrijas konfliktā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Drošības policija (DP) pagājušajā nedēļā lūgusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret jaunieti no Latvijas, kurš tiek turēts aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā.

Tagad prokuratūrai būs jāizlemj, vai ir pamats jaunietim uzrādīt apsūdzību. Šis ir pirmais gadījums, kad DP rosina sākt kriminālvajāšanu pret personu, kura tiek turēta aizdomās par prettiesisku iesaistīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, aģentūru LETA informēja DP.

Personai inkriminēta arī Krimināllikuma norma par iesaistīšanos organizācijā vai tās sastāvā ietilpstošā grupā, kuras sastāvā ir vismaz piecas personas, nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret cilvēci vai mieru, kara noziegumus, īstenot genocīdu vai izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti.

2.decembrī tiesa aizdomās turētajam pagarināja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Šovasar DP ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu. Pēc deportācijas no Turcijas DP konvojēja aizdomās turēto uz Latviju, kur viņš tika aizturēts. Aizdomās turētajam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums.

DP neatklāja aizdomās turētās personas vārdu un pat dzimumu, taču apliecināja, ka šobrīd DP lietvedībā ir trīs kriminālprocesi par Latvijas iedzīvotāju iespējamu prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. LETA jau vēstīja, ka viena no personām, kurai inkriminēts šis noziegums, ir bijušais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs, kurš iepriekš uzsaukumā internetā atbalstīja teroristu uzbrukumus Francijai un slavināja džihādu.

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās neoficiālās informācijas, aizturētā persona ir kāds Mārtiņš, par kura došanos uz Sīriju pagājušā gada rudenī vēstīja raidījums “De facto”. Mārtiņš esot diezgan noslēgts jaunietis no Brocēniem, kurš labi pratis angļu valodu, daudz laika pavadījis internetā un, mācoties 12.klasē, reģistrējies vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. bet kad tiesas tos musu izsmiekla armijas vecus kuri karo afganistana un sauj mierigos iedzivotajus mergli noladetie

  2. Varētu jau būt tik humāni ,ka ļautu izvēlēties:atgriezties Sīrijā vai iet cietumā.

  3. Ja jau Mārtiņš labprātīgi pievienojās tiem galvugriezējiem, tad viņš pats arī to būtu bijis gatavs darīt ar citiem. Mūža ieslodzījumu tam mēslam, jo šitie jau nemaina savus islāmistu uzskatus par kristiešiem. Tēvs arī labais, šeptēt pa kūti bija svarīgāk par dēla audzināšanu.

    • tu takš esi smagi slims ar stulbumu. Par kādu audzināšanu tu te gvelz? Tavuprāt tam tēvam vajadzēja būt reliģiju ekspertam?

Draugiem Facebook Twitter Google+