×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

DP nopratinājusi “Latgales tautas republikas” idejas popularizētājus (1)

Bilde no "facebook", autors Aleksandrs ŽigunsBilde no "facebook", autors Aleksandrs Žiguns

Drošības policija (DP) ir nopratinājusi personas, kas saistītas ar Latvijas kultūrvēsturiskā novada neoficiālā simbola – Latgales karoga – izmantošanu attēlos, kuros popularizēta “Latgales tautas republikas” ideja, šodien pēc tikšanās ar DP vadību žurnālistiem pastāstīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

DP pagājušā nedēļā tikai paziņoja, ka šīs personas ir identificētas, taču neatklāja, vai tās ir izsauktas uz DP.

Āboltiņa šodien žurnālistiem norādīja, ka ir konstatēti vainīgie, kuri to izdarījuši. “Tiek meklētas viņu saiknes ar citām iespējamām provokācijām un provokatoriem. Tie cilvēki ir apzināti, un viņi ir nopratināti,” viņa piebilda.

Savukārt DP priekšnieka vietnieks Ints Ulmanis no komentāriem žurnālistiem atturējās, jo viņam visi jautājumi ir jāsaskaņo ar procesa virzītāju.

DP šodien aģentūra LETA noskaidroja, ka vairākas personas bija izsauktas un ieradušās uz paskaidrojumu sniegšanu, taču DP turpina skaidrot citus apstākļus saistībā ar šo gadījumu, tostarp, vai notikušajā ir noziedzīga nodarījuma pazīmes atbilstoši Krimināllikuma pantam par aicinājumu graut Latvijas teritoriālo vienotību. Kamēr pārbaude turpinās, no plašākiem komentāriem DP atturas.

Saeimas komisija secinājusi, ka šādas provokācijas notiek periodiski. DP komisijai norādījusi, ka tai ir pietiekama likumiskā bāze cilvēku saukšanai pie atbildības gadījumā, ja tā nav nejaušība, norādīja Āboltiņa.

Separātisma tendences Latgalē neesot novērotas, un līdzšinējās provokācijas ir vien atsevišķi gadījumi, un situācija tiekot kontrolēta.

“Varētu būt, ka viņas ir saistītas ar kaut kādu kaimiņvalsts ietekmes mēģinājumu un taustīšanos, kāda ir situācija un noskaņojums Latgalē. Mērķis visdrīzāk šādām provokācijām ir sēt cilvēkos bažas un šaubas. Šādos gadījumos, kas vērtējami kā provokācijas, ir svarīgs darbs ar pašvaldībām,” uzsvēra komisijas priekšsēdētāja.

Jau ziņots, ka janvāra beigās sociālajos tīklos tika izplatīts attēls, kurā redzama Latvijas karte ar atdalītu Latgales reģionu un piedāvāts arī “Latgales tautas republikas” karogs.

DP jau iepriekš vērsusi uzmanību, ka tādu ideju paušana un izplatīšana publiskajā telpā, kas vērstas uz Satversmē nostiprinātā valsts teritoriālās vienotības principa apšaubīšanu, tieši atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm. Ņemot vērā pieaugušo gadījumu skaitu, kad Latvijas valsts karoga attēls tiek izmantots provokatīvā un Latvijas valsts interesēm neatbilstošā veidā, DP aicina sabiedrību informēt policiju par līdzīga rakstura gadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kāds uz šo ciniski būvē politisko kapitālu. ja jau speciālisti saka, ka patlaban publiski komentēt nevajag.

Draugiem Facebook Twitter Google+