Latvijā
Kriminālziņas

DP pagaidām neplāno papildu drošības pasākumus Aglonā 16

Foto – LETA/EPA

Drošības policijas (DP) rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par nepieciešamību Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā ieviest papildu pretterorisma pasākumus, aģentūra BNS uzzināja DP.

DP norādīja, ka Aglonas svētkus laikā par drošības pasākumiem atbildīgā iestāde ir Valsts policija (VP), taču DP iesaistīsies drošības pasākumu plānošanas procesā. Ja tiks konstatēta nepieciešamība ieviest papildu pretterorisma pasākumus, DP sniegs atbilstošas rekomendācijas.

Vienlaikus šobrīd DP rīcībā nav informācijas, kas liecinātu par šādu nepieciešamību.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes darbinieki Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā strādās pastiprinātā režīmā pēc īpaši izstrādāta plāna. Svētku laikā no 13.augusta līdz 15.augustam Aglonā pulcēsies tūkstošiem cilvēku un automašīnu.

Saistītie raksti

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki 11.-15.augustā ir gada lielākie katoļu svētki, kas Aglonā – starptautiskas nozīmes svētvietā Latvijā – pulcē tūkstošiem katoļu un citu konfesiju ticīgo gan no Latvijas, gan citām valstīm. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki atzīti par valsts nozīmes pasākumu, un tiem tiek piešķirti līdzekļi arī no val

Svētku laikā norisinās vairākas svētās mises, procesijas, adorācijas un lūgšanas. Paredzēts, ka Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki sāksies 11.augustā ar slimniekiem veltītu dienu. Savukārt svētku kulminācija tradicionāli ir 14.-15.augusts, kad notiek Tautas krusta ceļš un Svētku galvenā mise. Šajās dienās Aglonā pulcējas desmitiem tūkstošu ticīgo.

LA.lv