Latvijā
Sabiedrība

DP vēros “Airsoft” spēli, kas pieteikta Ādažos0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/Scanpix/LETA

Drošības policija (DP) sadarbībā ar citām institūcijām pievērsīs pastiprinātu uzmanību “Airsoft” spēlei, kas 13.oktobrī plānota kompleksā pāris kilometru kilometra attālumā no Ādažu poligona, aģentūra LETA noskaidroja DP.

DP skaidroja, ka pastiprināta uzmanība pasākumam tiks pievērsta saistībā ar tā ģeogrāfisko izvietojumu un militāro simulācijas aktivitāšu radītajiem riskiem.

Aizsardzības ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka nekomentēs nekādu privātpersonu darbību ārpus Ādažu poligona robežām, tostarp arī “airsoft” aktivitātes, mudinot šajā jautājumā sazināties ar Drošības policiju, kas jau iepriekš savus secinājumus ir iekļāvusi pārskatā.

Spēli organizē biedrība “Latvijas Airsoft spēlētāju asociācija” un tajā ir plānots simulēt militāru konfliktu starp trīs iesaistītajām pusēm. Plānots, ka spēle notiks “airsoft” “poligonā” Ādažu novada Ataros, kas atrodas aptuveni sešu kilometru attālumā no Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzes. Savukārt pašā NBS bāzes pievārtē – ap kilometra attālumā no bāzes centrālajiem vārtiem – atrodas vēl viens “airsoft” “poligons”, kurā regulāri notiek pasākumi.

Biedrība sabiedrības uzmanībā nonāca jau pērn, kad no Latvijas tika izraidīti trīs Krievijas pilsoņi, kas bija ieradušies uz tās organizēto “Airsoft” turnīru. Kaimiņvalsts pilsoņi tika izraidīti, jo viņi atradās Latvijas tā dēvētajā melnajā sarakstā. Pēc vīriešu izraidīšanas turnīrs tika atcelts.

“Airsoft” ir komandu sporta veids jeb militāras simulācijas spēle. “Airsoft” spēlēs lieto reālu ieroču kopijas, kas šauj ar plastmasas lodītēm. Dalībnieku ekipējums vizuāli ir identisks reālam armijas ekipējumam.

Saistītie raksti

DP jau iepriekš ir konstatējusi, ka militārās simulācijas spēles, kur tiek lietoti militārās simulācijas spēļu ieroči, faktiski tiek izmantotas militāri taktisko apmācību organizēšanai, piemēram, ēku sagrābšanai, objektu izlūkošanai.

“Bez efektīva kontroles mehānisma pieaug risks, ka militāri taktiskas mācības Latvijā apgūst arī personas, kuras pauž atbalstu prettiesiskām bruņotām darbībām pret citām valstīm,” pērn uzsvēra DP.

LA.lv