×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

DP Šadurskim atteikusi ierosināt lietu pret Ždanoku (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policija (DP) nolēmusi nesākt kriminālprocesu pret Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Tatjanu Ždanoku (Latvijas Krievu savienība), sacīja pieteikuma iesniedzējs, nepārvēlētais EP deputāts Kārlis Šadurskis (V).

“Saņemtajā atteikumā minēts, ka manis sniegtās ziņas atbilst patiesībai, taču kriminālprocess netiks ierosināts, jo DP nesaskata nozieguma sastāvu,” sacīja Šadurskis, norādot, ka vairāk nevēlas iesaistīties neproduktīvā sarakstē, taču atzina, ka jādomā par to, kādi grozījumi normatīvajos aktos izdarāmi, lai pilsoņi būtu droši, ka likums aizliedz arī plānot noziegumus pret valsti.

“Darbošanos sabiedriskā organizācijā, kuras mērķis ir atjaunot PSRS tās bijušajās robežās, ietverot arī Latviju, nevaru kvalificēt citādāk kā mērķi iznīcināt Latvijas valstiskumu,” sacīja Šadurskis.

Vaicāts, vai ir saņemtas atbildes no Tieslietu ministrijas (TM) vai Ģenerālprokuratūras, kurām tika nosūtīti iesniegumi, Šadurskis sacīja, ka no TM vēl atbilde nav saņemta, taču no Ģenerālprokuratūras saņemta vēstule, ka iesniegums ticis pārsūtīts DP, kas arī informēja par lietas atteikšanu.

“Patiesībā iepriekšējā pieredze liecina, ka DP nav sevišķi veiktspējīga organizācija šāda veida lietās. Izbrīna man nebija, bet žēl ir gan,” izteicās Šadurskis.

Savukārt Ždanokas preses sekretārs Andris Tolmačovs pauda nostāju, ka Šadurska iesniegums ir politiska demagoģija. “Ar savām aktivitātēm viņš vēlējās iegūt mandātu,” uzskata Tolmačovs, piebilstot, ka “visi saprot, ka tas bija priekšvēlēšanu triks”, tādēļ Ģenerālprokuratūra un TM iesniegumu nav ņēmušas vērā.

Jau ziņoja, ka Šadurskis (V) vērsies pie tieslietu ministres Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) ar iesniegumu, kurā prasa apturēt Latvijas Krievu savienības (bijušā PCTVL) prettiesiskās darbības un vērsties tiesā par partijas darbības apturēšanu uz sešiem mēnešiem.

Šadurskis iesniegumā norādījis, ka Latvija ir neatkarīga, demokrātiska republika un no Satversmes 1.panta izrietošie tiesību principi uzliek par pienākumu politiskai partijai darboties Latvijas neatkarības, demokrātisma, tiesiskuma nostiprināšanas ietvaros.

“Atsevišķas pazīmes liecina, ka Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētāja Ždanoka veic sistemātisku darbību, lai vājinātu Latvijas demokrātisko iekārtu, kā arī iekļautu Latvijas teritoriju citā valstiskā veidojumā, likvidējot teritoriālo integritāti un faktisko neatkarību,” norādīja Šadurskis, piebilstot, ka minētās darbības liecina arī par atbalstu genocīdam pret cilvēci, kas tiek īstenots Krievijas okupētajā Ukrainas Krimas pussalas teritorijā.

Ždanokas aktivitātes un ārvalstu vizītes var saistīt ar Kremļa režīma interešu un ietekmes atbalstīšanu bijušajā PSRS teritorijā, uzskata Šadurskis. Par to liecinot nesenās vizītes Ukrainā un Moldovā, kuru mērķis ir provocēt sabiedrības šķelšanos un valsts iekšēju nemieru raisīšanu, kas vēlāk, līdzīgi kā Krimas aneksijas rezultāts, Krievijai var būt iegansts jaunu teritoriju un kaimiņvalstu okupācijai.

Iesniegums tika nosūtīts arī Latvijas Ģenerālprokuratūrai.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. tepat internātā izlasāms, ka ir pietiekošs pamats ierosināt lietu pret Жидanoku.

 2. To ar loģiku tiešam grūti saprast, kā persona, kas jau vairāk kā 25 gadus atklāti darbojas pret Latvijas valsts pastāvēšanu, joprojām atrodas šeit un nav deportēta uz to laimes zemi, ko viņa tik ļoti vēlas ievilkt šeit.

  • vai “tiešām grūti saprast”? Okupācija ir atstājusi sekas, kuras netiek likvidētas, bet gan “integrētas”… Bet integrēt neierobežotu daudzumu “padomju tautas” nav iespējams! Tur arī visa “saprašana”!

 3. DP kā parasti: latviešiem nedraudzīgu spēku sardzē!

 4. DP acīmredzot ar Ždanoku uz vienu roku.Kā var tādai personai vēl EP ļaut darboties?

  • cik ilgi var brīnīties un šausmināties par DP darbību un politisko situāciju Valstī… ?!
   Saeimas vēlēšanās ir jāievēl tāda Saeima, kas rūpētos par savas valsts aizsardzību.

 5. … Kur ir VP, kurs ar savu doto mandatu drikst ierosinat vajadzigo kriminallikumu izmainu, lai nodrosinatu valsts esamibu un Satversmes pamatlikumus … !!!!!!!!!!?

 6. Kura atbalsta Zdanoku un Rubiku? Vai tas ir DP majiens mums visiem atbalstit so cilveku ricibu?

 7. Kundzītei vienkārši tajā kantorī ir aizmugure, tāpēc nekad nevienu lietu pret viņu nerosinās. Atceros gadījumu, kad viena tantīte bija kaut kādu ne tādu vēstulīti premjeram uzrakstījusi – pie tās toreiz iegāzās specvienība. Jo viņai, atšķirībā no Ždanokas, nebija draugu attiecīgajās struktūrās.

Draugiem Facebook Twitter Google+