Latvijā
Pasaulē

DP sāk kriminālprocesu pret trim Ukrainā karojošajiem Latvijas iedzīvotājiem 9

Drošības policija (DP) otrdien sākusi kriminālprocesu pret trim Latvijas iedzīvotājiem, kuri publiski izteikuši aicinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem, lai iesaistītos darbībās, kas Krimināllikuma izpratnē var tikt kvalificētas kā terorisms, skaidro DP.

Kriminālprocess sākts saskaņā ar Krimināllikumu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.

DP atgādina, ka par nelikumīgu iesaistīšanos militāros konfliktos ārvalstīs persona var tikt saukta pie kriminālatbildības.

Latvijas iedzīvotāji, kuri pievienosies nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem, prettiesiski iesaistīsies kaujas darbībās, izplatīs aicinājumus vai vervēs citas personas šādām aktivitātēm, var tikt saukti pie kriminālatbildības likumā noteiktajā kārtībā.

DP aicina visus Latvijas iedzīvotājus vērsties DP, ja viņu rīcībā ir informācija par personām, kuras ir devušās uz konfliktu reģioniem nolūkā iesaistīties tur notiekošajās kaujas darbībās vai arī ir izteikušas šādu vēlmi. Tāpat aicināts ziņot par personām, kuras izplata aicinājumus pievienoties nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem un iesaistīties kaujas darbībās.

DP aicina iepriekš minēto informāciju sniegt, zvanot pa tālruni 67208964 jebkurā diennakts laikā vai arī vērsties DP Rīgā, Kr. Barona ielā 99a. DP garantē informācijas avota konfidencialitāti.

LETA vēsta, ka, iespējams, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem divi ir Latvijas pilsoņi un viens nepilsonis. Pēdējās dienās internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, un sniedz savu motivāciju karošanai.
 

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
ZZS atklāj, kā rīkosies, ja Truksnis amatu nepametīs brīvprātīgi
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
11 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Uz ielas guļam atrod sievieti ar mazu bērnu: puisēns atklāj, kā pavadījis dienu ar mammu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
9 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
11 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
7 stundas