×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

DP sākusi divus kriminālprocesus par iespējamu balsu pirkšanu vēlēšanās

Foto: © meryll - Fotolia.comFoto: © meryll - Fotolia.com

Drošības policija (DP) vēlēšanu laikā saņēmusi informāciju par 30 iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem; divos no tiem pastāv iespēja, ka balsu pirkšana notikusi, aģentūrai BNS norādīja DP.

DP skaidro, ka divos gadījumos pastāv reāla iespēja, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums un to ir iespējams pārbaudīt tikai ar kriminālprocesa līdzekļiem un metodēm, tāpēc tika pieņemts lēmums uzsākt divus kriminālprocesus.

Vēl vienā gadījumā, veicot saņemtās informācijas pārbaudi, sadarbībā ar Valsts policiju tika aizturētas divas personas, kuru transportlīdzeklī tika atrastas narkotiskās vielas, nezināmas izcelsmes alkohols un cigaretes bez Latvijas akcīzes zīmēm.

Saistībā ar šo gadījumu Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess. Tāpat vēl vienā gadījumā, pārbaudot saņemto informāciju, DP amatpersonas veica preventīvus pasākumus, novēršot iespējamu pārkāpumu.

Savukārt par diviem saņemtajiem signāliem vēl turpinās informācijas pārbaude.

Policija akcentē, ka vēlēšanu dienā, pārbaudot virtuālajā vidē iegūto informāciju, DP arī operatīvi identificēja kādu personu, kura internetā publicētajā komentārā apgalvoja, ka esot par naudu pārdevusi savu balsi. Nekavējoties tika noskaidrots komentāra autors, kurš, sniedzot paskaidrojumus DP, atzina, ka esot tikai pajokojis.

“Šāda rīcība labākajā gadījumā ir vērtējama kā ļoti slikta humora izjūta, jo, strādājot intensīvā režīmā visā valsts teritorijā, DP bija jātērē operatīvie resursi un laiks, lai pārbaudītu informāciju, kas patiesībā izrādās neizdevies “joks”. DP pārbauda visus saņemtos signālus, tāpēc pēc šādas “pajokošanās” par personu paliek informācija, kas var nelabvēlīgi ietekmēt viņa karjeras iespējas atsevišķās valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēs nākotnē,” norāda DP priekšnieka vietnieks Juris Leitietis.

Līdzīgi kā iepriekš notikušo vēlēšanu laikā vairums no saņemtajiem signāliem par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem pēc to pārbaudes neapstiprinājās. Tāpat jāatzīmē, ka vēlēšanu dienā DP saņēma vairākus signālus par iespējamiem vēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.

Šī informācija pēc piekritības tika pārsūtīta Valsts policijai.

Salīdzinot ar iepriekšējām Saeimas vēlēšanām, 12.Saeimas vēlēšanu laikā DP saņēma ievērojami vairāk signālu par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem. “DP vārdā vēlos pateikties visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vērsās pie mums ar informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, jo bez sabiedrības atbalsta un līdzdalības iespējamus balsu pirkšanas gadījumus atklāt un novērst ir ļoti sarežģīti. Tāpat noteikti vēlos uzsvērt labo sadarbību ar Valsts policiju un citām valsts institūcijām vēlēšanu dienā,” atzīmē Leitietis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+