×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

DP sākusi kriminālprocesu par vēlētāju balsu iespējamo pirkšanu Zaķa labā (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dzintars Zaķis.

Pamatojoties uz Viļānu novada domes deputāta un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītāja Jura Vidiņa iesniegumu par iespējamo vēlētāju balsu pirkšanu Dzintara Zaķa labā, Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu.

Pamatojoties uz Vidiņa iesniegumu, kriminālprocess tika sākts vakar un tā ir viena no sešām lietām, ko izmeklē Drošības policija, aģentūrai LETA apstiprināja DP.

Vidiņš šonedēļ vērsās ar iesniegumu DP par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē, lai panāktu “Vienotības” pārstāvja Dzintara Zaķa ievēlēšanu Saeimā. Zaķis kategoriski noliedz Vidiņa pārmetumus un uzsver, ka kampaņa bija godīga, taču atkāpās no “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amata.

“Esmu uzrādījis Drošības policijai lieciniekus, kuri ir atzinušies, ka ir saņēmuši naudu par attiecīgo balsojumu. DP tālāk skaidros, kas, kur un kā viņiem maksājis. Tāpat esmu nosaucis personu, kas, pēc manā rīcībā esošās informācijas, ir organizējusi balsu pirkšanu. Diemžēl pēc vienošanās ar DP es nedrīkstu atklāt šo personu un sniegt plašāku informāciju par notikušo,” šodien aģentūrai LETA skaidroja Vidiņš.

Vidiņš pieļāva, ka DP pie labas gribas varētu izdoties nākt uz pēdām balsu pircējiem un pārdevējiem, jo nauda ir dota un tas ir fakts, taču pierādīt “Vienotības” deputāta kandidāta Dzintara Zaķa saistību ar šo likumpārkāpumu viņiem būs visai sarežģīti.

Jau ziņots, ka DP sākusi kopumā sešus kriminālprocesus saistībā ar iespējamajiem balsu pirkšanas gadījumiem pagājušajā sestdienā notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās. Vienā no sākumā ierosinātajām lietām ir aizdomās turētais, kuram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus.

Plašāku informāciju DP par sāktajiem kriminālprocesiem pagaidām nesniedz.

DP pirmdien aicināja iedzīvotājus, kuriem ir konkrēta informācija par balsu pirkšanas gadījumiem 12.Saeimas vēlēšanās, vērsties DP. Šonedēļ DP vērsās vairāki desmiti iedzīvotāju, kuri ziņoja par iespējamiem noziegumiem, un viņu sniegtā informācija tiek pārbaudīta.

DP joprojām aicina Latvijas iedzīvotājus vērsties DP jebkurā diennakts laikā, zvanot pa tālruni 67 208 964.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Latvijā ir divi smagos noziegumos apsūdzētie- Zaķis un Lembergs (apsūdzības nosaukto nodarījumu nozīmīguma secībā).

  2. zaķis pašvārītās ziepēs

  3. izklausās pēc provokācijas. Pirkti tie ālkāši katru gadu, bet tik priecīgi liecina, pirmoreizi

  4. Nav izslēgts, ka ir uzdarbojušies oponenti, it sevišķi, ja ņem vērā sevišķi netīro propagandas kampaņu priekšvēlēšanu un arī pēcvēlēšanu laikā. Ir jāsavāc pierādījumi, nevi jāturpina reaģēt uz priekšvēlēšanu stila bezpierādījumu apgalvojumiem un jārīkojas pēc likuma.

  5. Zaķis ir malacis! Visticamāk, viņš partijas uzdevumā sagāza jaunus sūdus, lai taptu aizmirsti Vienotības iepriekš sastrādātie …

Draugiem Facebook Twitter Google+