×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. maijs, 2016
Drukāt

DP: samazinājusies Krievijas spēja finansēt prokrieviskos aktīvistus

Foto-LETAFoto-LETA

Samazinoties Krievijas spējai finansēt tautiešu politikas atbalsta projektus, savstarpējā konkurence un nenovīdība prokrievisko aktīvistu vidē Latvijā pērn kļuvusi vēl izteiktāka, liecina Drošības policijas (DP) pārskats par darbu 2015.gadā.

Līdz ar ekonomiskās situācijas pasliktināšanos Krievijas institūcijas bija spiestas biežāk atteikt finansējumu tautiešu atbalsta projektiem, vienlaikus tās sāka detalizētāk izvērtēt tiem piešķirto līdzekļu izlietojumu. Paredzams, ka, turpinoties ekonomiskajām grūtībām, Krievijas tautiešu politikas atbalsta aktivitātes koncentrēsies uz tiem aktīvistiem, kuri spēj uzrādīt labākos rezultātus.

Samazinoties Krievijas finansējumam un Krievijai arvien vairāk pievēršoties informatīvajam karam, pagājušajā gadā tautiešu politikas aktīvisti Latvijā vairāk koncentrējās uz informatīvā atbalsta sniegšanu Krievijai, mazāk pievēršoties dažādu pasākumu rīkošanai. Šī tendence, visticamāk, turpināsies arī šogad, jo prasa mazāk resursu un organizatorisko pūļu, uzskata DP.

Tāpat DP uzsver, ka, par spīti līdzīgajiem ideoloģiskajiem uzskatiem, prokrieviskie aktīvisti nevis veido vienotu un saliedētu vidi, bet gan savā starpā konkurē, turklāt to turpina pastiprināt arī atsevišķu redzamāko aktīvistu ambīcijas un/vai savstarpējā personīgā nepatika.

DP savā pārskatā norāda, ka Krievijas tautiešu politikas nozīmīgākos aktīvistus nosacīti var iedalīt divās kategorijās: sistēmiskie jeb profesionālie tautieši, kas aktīvi darbojas Krievijas tautiešu politikas atbalsta organizācijās un bauda Krievijas institūciju pastāvīgu uzticību, un nesistēmiskie aktīvisti, kas izplata Krievijas ģeopolitiskajām interesēm atbilstošus vēstījumus, taču neiesaistās Krievijas tautiešu politikas atbalsta organizācijās, kā arī kontaktus ar Krievijas amatpersonām un institūcijām veido neatkarīgi no “oficiālajām” tautiešu politikas atbalsta organizācijām Latvijā.

Konkurence un intrigas bija vērojamas gan abu kategoriju aktīvistu iekšienē, gan starp sistēmiskajiem un nesistēmiskajiem aktīvistiem, pēdējiem turpinot pārmest, ka sistēmiskie aktīvisti neefektīvi izmanto Krievijas piešķirtos līdzekļus tautiešu atbalstam.

Pērn gan sistēmisko , gan nesistēmisko tautiešu politikas aktīvistu darbības raksturs būtiski nemainījās un izpaudās galvenokārt Krievijas ārpolitiskajām interesēm atbilstošu dažādu informatīvo un protesta pasākumu organizēšanā. Turklāt pagājušā gadā tautiešu politikas aktīvisti vairāk pievērsās tieši Krieviju atbalstošo informatīvo pasākumu organizēšanai, mazāk uzmanības pievēršot tradicionālajām protesta akcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+