×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

DP šodien sākusi vēl trīs kriminālprocesus par iespējamo balsu pirkšanu vēlēšanās (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Drošības policija (DP) šodien sākusi vēl trīs kriminālprocesus par iespējamo balsu pirkšanu pagājušajā sestdienā notikušajās Saeimas vēlēšanās, aģentūrai LETA apstiprināja DP.

Kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus. Aizturēto šajos kriminālprocesos patlaban nav, bet DP neatklāj, vai lietas ierosinātas pret kādu personu vai par faktu.

Līdz ar to patlaban DP lietvedībā ir seši kriminālprocesi saistībā ar iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem 12.Saeimas vēlēšanu laikā.

DP patlaban nekomentē, vai šodien ierosinātās lietas ir sāktas, pamatojoties uz Viļānu novada domes deputāta un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītāja Jura Vidiņa iesniegumu par iespējamo balsu pirkšanu Latgalē, lai panāktu “Vienotības” pārstāvja Dzintara Zaķa ievēlēšanu Saeimā.

Arī citu informāciju DP par sāktajiem kriminālprocesiem pagaidām nesniedz.

DP joprojām aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir konkrēta informācija par balsu pirkšanas gadījumiem 12.Saeimas vēlēšanās, vērsties DP jebkurā diennakts laikā, zvanot pa tālruni 67 208 964.

Jau ziņots, ka Drošības policija par aizdomās turēto atzinusi personu, kura tika aizturēta vienā no iepriekš sāktajiem kriminālprocesiem par iespējamu Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu.

Šī persona ir atbrīvota, un viņai patlaban ir noteikts jauns drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. DP gan neatklāja plašāku informāciju par šīs lietas apstākļiem.

DP pirmdien aicināja iedzīvotājus, kuriem ir konkrēta informācija par balsu pirkšanas gadījumiem 12.Saeimas vēlēšanās, vērsties DP. Šonedēļ DP vērsās vairāki desmiti iedzīvotāju, kuri ziņoja par iespējamiem noziegumiem, un viņu sniegtā informācija tiek pārbaudīta.

DP jau otrdien norādīja, ka neviens no trim tās lietvedībā esošajiem kriminālprocesiem nav par iespējamu noziegumu Viļānos. Vēlēšanu dienā DP saņēma vairākus signālus par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem dažādos Latvijas novados, tostarp Viļānos. Šī informācija tika pārbaudīta, taču dažos gadījumos tā neapstiprinājās, citos – aptaujātie iedzīvotāji atteicās sniegt liecības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man ļoti interesētu, lai kāds izskaidro, kāda ir atšķirība, ja kāds vēlētājs pārdod savu balsi par 5; 10 vai 20 eiro un ja viņš pārdod savu balsi par tukšiem solījumiem, skaistiem reklāmu plakātiem vai priekšvēlēšanu telvīzijas šoviem.
    Pirmajā gadījumā tas cilvēks iegūst naudu, par ko var priekš sevis nopirkt kaut vai maizīti. Otrajā gadījumā, manuprāt, viņš neiegūst neko. ( Jo nav jau atšķirības vai vienas un tās pašas partijas pie varas nāk uzpērkot vēlētājus pa tiešo, vai maksā visādiem reklāmas speciālistiem, bilžu un avīžu taisītājiem, imidžmeikeriem, televīzijai…. Gandrīz labāk liekas būtu, ja tā nauda pa tiešo nonāktu pie tiem vēlētājiem. Tad tā vismaz dotu kādu labumu un nebūtu pa tukšo zemē nosviesta.
    Un arī vēlētāju aktivitāte būtu lielāka. Aizej uz vēlēšanu iecirkni, bet tur priekšā pie galda rindā visu partiju pārstāvji, gatavi pirkt tavu balsi. Izvēlies labāko cenu un pārdodies! Tagad jau arī vairāk balsu izdodas iegūt tām partijām, kuras dāsnāk maksā vsiem augšminētajiem reklāmas speciālistiem, presei un televīzijai. Tā ka nekas jau tajā “demokrātijā” būtisks nemainītos.

  2. Nemaz nebrīnīšos, ka starp tiem trim būs ZZS, NSL un SC.

Draugiem Facebook Twitter Google+