×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

DP: Teroristu radīto draudu līmenis Eiropā nemazināsies

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Šogad notikušie un novērstie terora akti liecina, ka, neraugoties uz intensīvajiem pretterorisma pasākumiem, islāmistu teroristu radīto draudu līmenis Eiropā tuvākajā nākotnē nemazināsies, uzskata Latvijas Drošības policija (DP).

Šodien DP sasauca Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēdi. Sēdē tika skatīti jautājumi, kas saistīti ar terorisma draudu tendencēm Eiropā un situāciju Latvijā. Vienlaikus šī bija kārtējā konsultatīvās padomes sēde, kur tās locekļi tika iepazīstināti ar Pretterorisma centra galvenajiem darbības virzieniem šogad.

Kā informēja DP, sēdes laikā tika uzsvērts, ka, neskatoties uz zemo terorisma draudu līmeni Latvijā, DP sadarbībā ar citām pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām tupina “mērķtiecīgi attīstīt nacionālo pretterorisma sistēmu, nodrošinot tās gatavību operatīvi un efektīvi reaģēt terorisma draudu pieauguma gadījumā”.

Šajā gadā kā viena no prioritātēm tika izvirzīta reģionālo pašvaldību un atbildīgo institūciju amatpersonu izglītošana par pašvaldību lomu apdraudējuma situācijā, kā arī veicamajiem pasākumiem terorisma draudu pieauguma gadījumā. Sadarbībā ar pretterorisma pasākumos iesaistītajām institūcijām tika pārskatīts Nacionālais pretterorisma plāns, kas 2.septembrī tika apstiprināts Ministru kabinetā.

Pārskata periodā starptautiskajā lidostā “Rīga” tika organizētas arī līdz šim vērienīgākās pretterorisma reaģēšanas mācības “Ikars 2016”, kuru mērķis bija pārbaudīt iesaistīto dienestu un institūciju gatavību reaģēt uz teroristiska rakstura apdraudējumiem.

Papildus gada laikā tika veikta virkne pasākumu terorisma riska objektu – kritiskās infrastruktūras un cilvēku masveida pulcēšanās objektu – drošības pilnveidošanas jomā: koordinēta objektu drošības procedūru izstrāde, veiktas objektu apsekošanas un sniegtas rekomendācijas drošības režīmu pilnveidošanai, kā arī organizētas drošības režīma efektivitātes pārbaudes mācības.

Iepriekšējā Pretterorisma centra ekspertu konsultatīvās padomes sēde notika 2015.gada 1.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+