×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

DP: Ušakovs ar karikatūras publicēšanu šķēla sabiedrību (3)

Ilustrācija - @nilsusakovs, TwitterIlustrācija - @nilsusakovs, Twitter

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), sociālajos tīklos publicējot karikatūru par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem Latvijai, veicināja sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm, atzinusi Drošības policija (DP).

Lai arī nekādus kriminālpārkāpumus DP Ušakova rīcībā nav saskatījusi, viņš uzaicināts sniegt paskaidrojumus par savu rīcību, aģentūru LETA informēja DP preses sekretāre Līga Pētersone.

Neraugoties uz to, ka konkrētajā gadījumā netika konstatētas tāda noziedzīga nodarījuma pazīmes, kas būtu par pamatu kriminālprocesa sākšanai, DP vērš uzmanību, ka šāda veida rīcība neveicina vienotas pilsoniskās sabiedrības veidošanos. Gluži pretēji – šādas publiskās izpausmes veicina sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

DP norāda, ka Satversme ikvienam garantē tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus, un aizliedz cenzūru. “Taču jānorāda, ka minētās tiesības nav absolūtas. Izmantojot Satversmē noteiktās tiesības provokatīviem mērķiem, amatpersona demonstrē izpratnes trūkumu par atbildību pret vēlētājiem un valsts drošību,” norāda DP.

Ušakovs nesen sociālajos tīklos publicējis attēlu, kas raisījis neizpratni sabiedrībā. Attēlā redzams, kā velosipēdists pats savam spēkratam sabojā riepu, taču pēc traumas gūšanas pieprasa kompensāciju 185 miljardu eiro apmērā no Krievijas – tādu pašu summu, pie kādas nonākusi PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija, aplēšot PSRS laikā aptuvenos nodarītos zaudējumus Latvijas ekonomikai.

Partijas “Vienotība” deputāts Vilnis Ķirsis vērsās pie DP priekšnieka Normunda Mežvieta ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakova rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma panta pazīmes par genocīda un nozieguma pret cilvēci attaisnošanu.

Kā vēstīts, PSRS laikā aptuvenie nodarītie zaudējumi Latvijas ekonomikai ir 185 miljardi eiro, lēš PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Atkal visiem trauce Usakovs. Nesaprotu tikai vienu, kas ta ir par varda brivibu Latvija,ja par savu izteikto personigo viedokli tevi uzreizes stiepj attaisnoties uz DP.Sanak ta, ka Latvija, kura sevi uzskata par demokratisku valsti, rupja veida ierobezo varda brivibu-kas nav ar mums ,kas doma ne ta ka domajam mes, tas jau ir ierakstits ka Kremla specagents un sabiedribas gravejs. Usakova kungs izteica tikai savu personigo viedokli, bet no kura laika, ja cilveks nedoma ta ka domajat jus,vins klust par sabiedribas skelaju? Usakovs neskel sabiedribu, bet tikai saka to, ko uzskata par pareizu. Nokura laika Latvija ir aizliegts izteikt savu personigo viedokli?

  2. Да, кто в Латвии живёт, тот в цирке не смеётся. Гражданское общество в Латвии расколото вот уже как 26 лет вообще то. Странно, что ПБ этого не знает. И интересно, что всё-таки весомее, мнение ПБ или статья конституции? И что это новый юридический термин: недостаток понимания про отвественость?

Draugiem Facebook Twitter Google+