×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūnijs, 2014
Drukāt

DP uzmanību piesaistījuši Latvijas kazaki (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Drošības policijas (DP) uzmanību piesaistījusi Latvijā reģistrētā biedrība “Pribaltijskij kazačij krug”, kas ir cieši saistīta ar Krievijas valdības atbalstīto, paramilitāro organizāciju “Krievijas un ārzemju kazaku karaspēka savienība”, 1.jūnijā ziņoja LTV raidījums “De facto”.

“Krievijas un ārzemju kazaku karaspēka savienības” atamans jeb kazaku ģenerālis ir Krievijas domes deputāts Viktors Vodolackis, kurš ir Krievijas prezidents Vladimira Putina partijas “Vienotā Krievija” biedrs. Krievija šobrīd kazakiem zīmē jaunu vēstures lappusi, kazaku organizācijām piešķirot militāras nozīmes sabiedriskā formējuma statusu. Krievijas valdība pērn izstrādājusi kazaku kustības attīstības plānu tuvākajiem diviem gadiem, kurā galvenā loma piešķirta “Krievijas un ārzemju kazaku karaspēka savienībai”.

Olimpisko spēļu laikā Sočos daudzi kļuva par lieciniekiem, kā kazaki ar pletnēm sita Kremlim netīkamās grupas “Pussy Riot” meitenes, Krievijas kazaku grupas bija redzamas starp separātistiem Krimā un citur Ukrainā, turklāt bez redzamas kazaku līdzdalības nav iztikts arī citos bruņotos konfliktos bijušās savienības teritorijās.

Maija sākumā, aizliedzot Rīgā rīkot “krievu maršu”, kā viens no iemesliem tika piesaukta arī kazaku biedrības “Pribaltijskij kazačij krug” līdzdalība. Pasākumu organizēja biedrība “Rodina”, kas ir redzama visos skaļākajos pasākumos, kuros propagandē Krievijas varai tīkamu viedokli par krievu stāvokli Latvijā, bet kazaki – “Pribaltijskij kazačij krug” – esot gluži kā “Rodina” satelīts.

Ņemot vērā, ka Krievijas kazaki iesaistījušies agresijā pret Ukrainu, DP pievērsusi pastiprinātu uzmanību “Pribaltijskij kazačij krug” aktivitātēm Latvijā. “Pribaltiskij kazačij krug” darbībā ir vērojamas paramilitārām organizācijām raksturīgas pazīmes. Tās pārstāvji publiskos pasākumos izmanto militārus formas tērpus un atribūtiku, turklāt “Pribaltiskij kazačij krug” ir saistīta ar kazaku organizācijām Krievijā, kur to paramilitārais raksturs ir skaidri izteikts, informē DP.

Latvijā dibinātās biedrības “Pribaltijskij kazačij krug” valdes pārstāvis Georgs Kuklis-Rošmanis noliedz viņu organizācijas paramilitāro raksturu, tomēr apliecinājis biedrības saikni ar “Krievijas un ārzemju kazaku karaspēka savienību”.

Vaicāts, vai “Pribaltijskij kazačij krug” finansē kāds no Krievijas fondiem, Kuklis-Rošmanis atbildējis noliedzoši: “Nē. Mēs piedalāmies kopā ar citām organizācijām [kas saņem naudu], bet paši mēs nesaņemam neko. Diemžēl. Tas varbūt palīdzētu kultūras attīstībai, bet nesaņemam neko.” Vairāki vadošie kazaki ir biedrības “Rodina” vadībā, bet tās aktivitātes DP raksturo kā “vērstas uz vienas nācijas pārākuma demonstrēšanu, kas šķeļ sabiedrību un veicina neiecietību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. … ARPRATS !

  … NEPIENEMAMA SITUACIJA …

  … UN LIDZ SIM VALSTS NOSLEPUMS, KO APDRAUDETIE PILSONI NEDRIKSTEJA ZINAT !!!!

  … UN VEL VIENS IEMESLS TAM, KA NA MINISTRI BROKU NEPIELAIZ SIEM VALSTS NOSLEPUMIEM !

 2. Un tikai tagad DP pamanījusi šo melnsimtniecisko organizāciju? Kad tad viņiem izsniegs atļaujas bruņojuma iegādei? Nezinu gan ka pirms 1917 gada būtu kāds Baltijas kazaku krugs. To DP tagad ievieš, lai paņirgātos par 1905. gada upuru piemiņu. Apsveicami.

 3. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Krievijas kazaki ir militarizēta bandītiska organizācija. Nezinu, kam un kas bija galvā tām “atbildīgām personām”, kas Latvijā!reģistrēja šo organizāciju!
  Mazliet vēstures:
  No 1905. gada otrās puses kazaku melnsimtnieku trīs soda ekspedīcijās ar 12000 kājnieku, 4000 jātnieku un 32 lielgabaliem nogalināja 1170 zemniekus, nodedzināja ap 300 sētu u.t.t.
  1. pasaules kara laikā pirms vācu frontes ienākšanas šie bandīti Kurzemē dedzināja un aplaupīja latviešu zemnieku sētas un pašus latviešus izdzina no mājām bēgļu gaitās.
  Un šodien mēs atļaujam šiem bandītiem greznoties ar pāvu spalvām, dibināt organizācijas un kāpt mums uz galvas! KAS NOTIEK LATVIJĀ!?!

 4. Laikam Krievijas kugis sāk grimt,ja žurkas sāk izklīst pa citām zemēm. Kazaki jau vēsturiski ir veikuši iekarojumus Krievijai.

 5. Idejiski ir jau sagatavoti.Atliek vienīgi apbruņot!

 6. Vai šādas ārvalsts militāras organizācijas atrašanās Latvijā ir obligāta?

 7. Latvijā vēl jāatjauno Baltijas landesvērs-ar visām uniformām,ordeņiem,karogiem! Ar ko tas sliktāks par Baltijas kazākiem? Varēs sacensties-kuri Baltijā bija pirmie! Salīdzināt pilsētu nosaukumus kopš Livonijas laikiem un pat agrāk!

 8. Opa! Tas jau ir par daudz.Kadi kazaki Latvija? 1905 gads jau aizmirsts?

Draugiem Facebook Twitter Google+