×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

DP vadītāja amata kandidātu Normundu Mežvietu iztaujās valdības sēdē (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu zāle.

Valdības sēdē otrdien ministri iztaujās Drošības policijas (DP) vadītāja kandidātu Normundu Mežvietu, žurnālistiem pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes sacīja Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

“Līdzšinējā DP vadītāja Jāņa Reinika aiziešana visiem nāca kā pārsteigums. Tāpat DP nevar palikt bez priekšnieka, ņemot vērā gatavošanos Eiropas Savienības prezidentūrai un ar to saistītajiem drošības jautājumiem, līdz ar to atbalstāma ir šī jautājuma ātra virzīšana,” skaidrojot steigu, kādā tiek īstenota Mežvieta izskatīšana DP vadītāja amatam, sacīja Anrijs Matīss (“Vienotība”), kurš premjerministres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) prombūtnes laikā pilda viņas pienākumus.

Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošās Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars sacīja, ka no partijas puses bija aicinājums jautājumu par Mežvietu pārlikt par nedēļu, lai deputāti varētu iepazīties ar kandidātu. “Mēs meklējam iespēju, lai līdz rītdienas valdības sēdei partijas deputāti varētu satikt DP priekšnieka kandidātu un uzdot jautājumus,” viņš piebilda.

Kozlovskis arī norādīja, ka rītdien, visticamāk, tiks sasaukta Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde, kurā tikšot vērtēta Mežvieta kandidatūra.

Savukārt Nacionālās apvienības viens no līderiem Roberts Zīle sacīja, ka partija uzticēsies ministru vērtējumam par DP potenciālo priekšnieku un papildus viņu neiztaujās. “Mēs uzticamies saviem ministriem lēmumā par DP vadītāju. Svarīgi ir sabiedrībā neradīt domu, ka šis jautājums ir politizēts,” viņš uzsvēra.

Mežviets ir dzimis 1973.gadā. Studējis Latvijas Universitātē, kur ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē un humanitāro zinātņu maģistra grādu vēsturē.

DP preses paziņojumā pirmdien informēja, ka ar nacionālās drošības jautājumiem Mežviets bijis saistīts kopš 2002.gada, savukārt dienestu DP uzsāka 2005.gadā. Dienesta sākumā Mežviets strādājis ar pretterorisma jautājumiem, sniedzot ieguldījumu DP Pretterorisma centra un nacionālās pretterorisma sistēmas izveidē un attīstībā. Karjeras turpinājumā viņa profesionālie pienākumi bijuši saistīti ar dienesta darba stratēģiskās plānošanas, iegūtās operatīvās informācijas analīzes, kā arī specdienestu starptautiskās sadarbības jautājumiem.

Mežviets koordinē DP gatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Mežviets plānojis sarežģītus augstākā līmeņa drošības pasākumus. Tāpat Mežviets ir devis būtisku ieguldījumu arī DP iekšējās attīstības veicināšanā, norāda iestāde. Par profesionalitāti un labiem darba rezultātiem ir apbalvots ar Ministru prezidenta pateicību, kā arī vairākiem DP un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.

Līdzšinējā DP priekšnieka Reinika, kurš šajā amatā bijis 15 gadu, pēdējā darba diena būs 7.novembris. Reiniks nolēmis doties izdienas pensijā personīgu apsvērumu dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 7. novembris, sarkano karogu diena, sociālistiskās revolūcijas uzvaras diena, komunistu puča diena Krievijā, kas aizsāka PSRS tapšanu. Sī diena Reinika kungam laikam ir svarīga….

Draugiem Facebook Twitter Google+