×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

DP vairāk nekā 100 signālu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanās (1)

Cilvēki piedalās pašvaldību vēlēšanās. Foto - LETACilvēki piedalās pašvaldību vēlēšanās. Foto - LETA

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām Drošības policija (DP) kopumā saņēmusi vairāk nekā 100 signālus par iespējamiem pārkāpumiem, kuru pārbaude ir DP kompetencē, aģentūru LETA informēja DP.

Vairāk nekā 40 signāli saņemti tieši vēlēšanu dienā. Veicot informācijas pārbaudi, vairums no šiem signāliem neapstiprinājās, bet par citiem joprojām pārbaude turpinās.

DP atsevišķus signālus ir saņēmusi arī pēc vēlēšanām, to pārbaude turpinās. Tāpat pirms pašvaldību vēlēšanām un vēlēšanu dienā DP saņēma informāciju par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem, kas pārsūtīti atbilstoši kompetencei citām tiesību aizsardzības iestādēm.
Šobrīd DP lietvedībā ir divi kriminālprocesi par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus.

Šajās lietās neviena persona patlaban nav aizturēta, divām personām piemērots procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Šajās lietās veiktas piecas kratīšanas, kopumā nopratinātas astoņas personas.

DP vērtējumā sabiedrības lielā aktivitāte, informējot par iespējamiem pārkāpumiem priekšvēlēšanu laikā un vēlēšanu dienā, liecina, ka Latvijas iedzīvotāji pievērš arvien lielāku uzmanību tam, lai vēlēšanu norise būtu godīga un nenotiktu vēlētāju izvēles prettiesiska ietekmēšana.

Arī Valsts policija paziņojusi, ka sākusi kriminālprocesu par iespējamo balsu pirkšanu un to nodos pēc piekritības DP.

DP kompetencē ir izmeklēt pārkāpumus par balsu apzinātu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu. Tāpat DP kompetencē ir izmeklēt balsu pirkšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai galvenie velesanu viltotaju barvezi, no kremla cekistu politiskas apvienibas Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ, ES un NATO valsti Latvija,ir jau aresteti?

Draugiem Facebook Twitter Google+