×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. augusts, 2015
Drukāt

DP veic dienesta pārbaudi par, iespējams, pārmērīgu spēka pielietošanu pret “Helsinki-86” izveidotāju Grantiņu (43)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Drošības policija (DP) veic dienesta pārbaudi par, iespējams, pārmērīgu spēka pielietošanu pret nacionālā naida kurināšanā aizdomās turēto “Helsinki-86” izveidotāju Linardu Grantiņu.

DP skaidroja, ka par noziegumu veikšanu aizdomās turamo personu aizturēšana tiek īstenota stingrā saskaņā ar likumā noteikto kārtību. Aizturēšanas laikā Grantiņš izrādīja pretošanos un uzbruka DP amatpersonām, kā dēļ amatpersonas bija spiestas piemērot samērīgu spēku. Tā rezultātā Grantiņš guva rokas traumu. Tomēr, lai detalizēti noskaidrotu notikušā apstākļus, DP veic dienesta pārbaudi.
Tikmēr Grantiņa aizstāvji lūguši Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu grozīt drošības līdzekli apcietinātajam klientam, aģentūrai LETA apliecināja advokāts Pāvels Rebenoks. Aizstāvji uzskata, ka pret klientu pielietots pārmērīgs spēks.


Apcietinājuma atcelšana nepieciešama, jo aizturēšanas laikā iegūtā rokas trauma ir ļoti nopietna – no elkoņa kaula gabals atdalījies un šādu traumu nav iespējams sadziedēt bez sarežģītas medicīniskas manipulācijas – operācijas. Rīgas Centrālcietumā operāciju nav iespējams veikt. Tāpat Grantiņam iepriekš ir diagnosticēta izkaisītā skleroze, kuras izplatības ierobežošanai ir nepieciešami medikamenti, kuru nav cietumā.

Tiesā aģentūra LETA noskaidroja, ka tiesas sēdes datums pagaidām vēl nav noteikts.

Jau ziņots, ka 24.jūlijā Grantiņš tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa viņam piemēroja jau 2014.gadā pēc DP lūguma saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Vācijā dzīvojošais Grantiņš ir izveidojis mājaslapu “www.tautastribunals.eu”. Viņš iepriekš sevi bija pasludinājis par Latvijas Republikas tautas tribunāla (LRTT) priekšsēdētāju un regulāri lamājis un kritizējis Latvijas politiķus un citas amatpersonas.
Iepriekš Grantiņš paziņojis, ka piespriež augstāko soda mēru dažādām Latvijas amatpersonām un politiķiem.

Šogad jūnijā tīmekļa vietnē ievietotajā paziņojumā Grantiņš raksta, ka esot ieradies savā tēvzemē, neskatoties uz draudiem, kuri nāk no valdošās kliķes. “Tā cenšas mani izdabūt no manas pagaidu mītnes zemes, lai tiesātu mani par Atmodas laika noziegumiem. 4.maija kliķei taču, tāpat kā Putinam, ļoti sāp PSRS sabrukums. Arestējiet un tiesājiet mani! Vēlu panākumus jums, nožēlojamie tautas nodevēji! Nepalaidiet garām šo izdevību! Ja neizdarīsiet to ar mani, tad es to izdarīšu ar jums. Es jūs aizvilkšu uz karātavām pēc visiem likumiem ar ANO mandātu kabatā! Un ne tikai vienus, bet kopā ar visām ģimenēm, kuras līdz ar jums ir rijušas un rij tautai nozagto!” rakstījis Grantiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Vai kāds tic,ka DP atklās cūcības savā kantirī? Mūsu “brīvā”prese lūdz viedokli no VDK ģener.Johansona u.c. VDK zubriem.Kas ir mainījies starp VDK un DP ?
  Neizslēdzu,ka pēc kāda laciņa,kad Grantiņa apcietināšanu aizēnos Āboltiņas mēdīšanās pret senioriem,neārstētais Grantiņš klusi “pazudīs”.Konsultants ir – Hūte,kura 11 liecinieki tika bišu nograusti.
  Vai ne L.A.?

 2. kā tādi musori!

 3. Copy >demokrātija Atbildēt

  Apcietinājuma atcelšana nepieciešama, jo aizturēšanas laikā iegūtā rokas trauma ir ļoti nopietna – no elkoņa kaula gabals atdalījies un šādu traumu nav iespējams sadziedēt bez sarežģītas medicīniskas manipulācijas – operācijas. Rīgas Centrālcietumā operāciju nav iespējams veikt. Tāpat Grantiņam iepriekš ir diagnosticēta izkaisītā skleroze, kuras izplatības ierobežošanai ir nepieciešami medikamenti, kuru nav cietumā.

 4. pilnīgi pareizi…..raksta.

 5. Ir nu gan ziķerzellis tas Linards.Ar tādu diagnozi kā m.s.un vienu paralizētu roku tik zvērīgi pretoties vairākiem vīriem,ka šie spiesti salauzt otru roku un vēl nieres sasist,ar kājām spārdot.Esmu redzējusi vairākus pacientus ar šo diagnozi…nu vella pulveris,jāatzīst…Pat tāds,kam vajadzīgs “galvas dakteris”,saprot,ka nekādas pretošanās un uzbrukšanas DP amatpersonām nebija un nevarēja būt.Nesmīdiniet mediķus!

  • Kāpēc nevarēja būt, strīdniecīt spītniecīt? Policisti ir aizsargāti ar enerģētisko lauku, ko nevar pārsist pat tiešs atombumbas trāpījums?

   Par nierēm – no kurienes informācija? Rakstā nekā tāda nav!

 6. DP = NKVD = Gestapo

 7. Arī te ir pilns ar neārstētiem sarkanbrūnajiem ekskomunistu psihiatriem!Laikam jau ir tādas bailes no vēl nesaņemtā ANO mandāta ka ir ar mieru ieslodzīt un saplosīt katru,kurš mēģinās atgādināt par komunistu noziegumiem.

  • tev piemērots niks, tirliņ Atbildēt

   jo tu pat nezini, ka tādu ANO mandātu pakāršanai nemaz nav. tāpat kā nav nāvessoda Eiropas Savienībā. Ko nu, tirliņ?

 8. Sacīt jāsaka, ja jau latvieši visus savus politiķus pakārs,kas pār mums valdīs?

 9. KG, no VDK cietušais Atbildēt

  Tikai pajautāšu. Vai par publisku lamāšanos vainīgo drīkst apcietināt? Vai nav vairs spēkā draudu realitātes pakāpe, ja draudi izteikti tikai uzmanības pievēršanai? Vai tā ir naida kurināšana, kad lamā par nelietībām? Galu galā, vai nav vairs spēkā noziedzīga nodarījuma subjektīvā vēlēšanās kurināt tieši naidu, bet ne pievērst uzmanību neliešu izdarībām? Vai nav vairs spēkā tiesību normas, kas paredz saukt vainīgo par apvainošanu tikai pēc aizskartās personas sūdzības? No kura laika valsts ir uzņēmusies sodīt aizvainotāju aizvainoto personu vietā? Vai ir taisnīga un humāna valsts vara, ja tā “izgāž dusmas” ar vardarbību pret tai nepatīkamu cilvēku?

  • Pirmkārt, cilvēks, kas mētājas ar slepkavības draudiem un draud slepkavot veselas ģimenes, pats ir vislielākais nelietis un viņam nav tiesību neko pārmest citiem. Otrkārt, likums tomēr ir jāievēro visiem, pat Grantiņam. Treškārt, valsts ir uzņēmusies spriest tiesu un sodīt jau no tiem senajiem laikiem, kad radās pirmās valstis. Ja valsts to neuzņemtos, tad notiktu nepārtraukts visu karš pret visiem par katru sīkumu.

   Tādas tās lietiņas, draudētāju aizstāvi!

   • Ko nu vem ! Vienkaarshi esam paarnjeemushi rietumu “humanisma” metodes. Nebriiniishos ja Grantinju tur pratinaas ar “lielaa braalja” metodeem…waterboarding. Latvieshi shodien ir tik stulbi ka gatavi peedeejo degradaciju un nelietiibu pienjemt no rietumiem.

    • Nav vajadzības Grantiņu pratināt ar kaut kādām īpašām metodēm. Ja nepietiek ar jau esošajiem draudiem, atliek tikai pagaidīt, kamēr viņš izteiks jaunus.

    • Stulbi ir naida kurinātāji – paši nejēdz, ko bļauj. tu pats arī tikko uzstājies ar naida runu pret latviešiem. Starp citu, ja tu raksti latviski un saukā latviešus, tātad saukā pats sevi vai varbūt esi trollis, kas tikai izliekas par latvieti?

   • Papriekšu noskaidro,kas ir tribunāls un kas Latvijā ir ASM un kas ir draudi slepkavot.un tad raksti savas “gudrības”!

    • strīdu zaudējušajam, bet zaudējumu atzīt nespējīgajam spītniekam. tribunāls ir Grantiņa izveidotā mājas lapa, bet draudi slepkavot ir draudi slepkavot. Ja nav ko teikt, nespītējies un neraksti muļķības!

  • Tādas normas, ka lietu ierosina tikai pēc draudus saņēmušās personas sūdzības un ne citādi, nav, bet jābrīnās ir par to, ka draudu ģeneratoram tik ilgi ļāva kurināt naidu un trakot.

   • Piemeram ja Tevi kaads draudeetu pakaart, tas buutu tikai pareizi, par Tavu stulbumu !

    • akurāt draudēt pakārt nevajadzētu ,bet likt aizvērties gan.Tam “riebeklim”.

     • varenajam aizvērties licējam

      Viena problēma, draudu ģenerator – tev te nav iespējas apklusināt nevienu komentētāju, toties ir iespēja pašam nonākt konfliktā ar likumu. tev to vajag?

    • ģēnijam Exonam – bet tu pamēģini, varēsi ar draudētāju Grantiņu vienā lietā figurēt.

     Te ir brīva valsts un neviens draudētājs, lai cik vareni viņš bļautu, nevienu neapklusinās. Iegaumē, draudētāj supermen.

 10. Kāds un kam cēlies ļaunums, kas reāli nodarīts personām, kas, cita starpā, ar iesniegumiem DP ne citur nav vērsušās. Kad krievvalodīgs sola iznīcināt Latvijas valsti, tad tas DP ir viedokļa vai kā tur demokrātiski pieļaujama izteikšana. Tukšas runas, bet te – šķēpelē kaulus un tas ir tas ko var redzēt, bet tie zēni prot sist arī neatstājot zilumus.

  • Uzreiz redzu, ka vikam ir padomju domāšana. Draudēt ar veselu ģimeņu pakāršanu vikaprāt nav nekāds ļaunums, jo nevienu taču nepakāra? Uzbrukt policijai vikaprāt arī drīkst, bet policisti nedrīkst lietot spēku pat ja viņiem uzbrūk?

   • Tev jaastraadaa nav ka vari te gaisu maitaat visu laiku? Ak jaa shis jau ir Tavs darbs….

   • Tu labāk beidz demonstrēt savu stulbumu un muldēt par “uzbrukumu policistiem”Tas jau ir par traku.Neviens kaut cik izglītots cilvēks taviem murgiem netic.

    • muldoņam paklau – ja nav ko teikt, nebļausties. es ne tādus vien dižbļāvējus esmu redzējis, tā ka nemaz neceri te kādu nobiedēt ar bļāvieniem par izglītību, kuras tev nav!

     • par to izglītību

      Nu varbūt,ka arī nav.Gudrais mācās visu mūžu,muļķis māca citus.es tikai ārstēju pacientus ,kuriem ir Grantiņa diagnoze.Kas attiecas uz draudēšanu,visvairāk ar to šeit izceļaties tieši jūs,”riebeklīt”.nevajag būt tik agresīvam!

     • Ne ar kādu draudēšanu neizceļos, iemācies lasīt. Ar agresivitāti ir tā – kādā toni sarunu iesāksi, tādā atbildi saņemsi. Tādas tās lietiņas, analfabēt un meli!

     • par ''paklau'' izglītības trūkumu

      Gudrais nelieto uzbļāvienus un ”tas nevar būt tāpēc ka nevar būt nekad” kā pēdējos argumentus. Gudrais nebļaustās, ka ir privatizējis gudrību, un nekrīt histērijā, saņemot argumentētu kritiku.

      ”paklau” varēja būt cilvēks, kas vienreiz nobļāvās nevietā un zaudēja strīdu, bet tagad ir strīdu zaudējis iespītējies muļķis, lietojot viņa paša iecienītos terminus. Tā labāk?

  • ja nemaldos,ir gan vērsies.Tāds Vaļera Agešins no Saskaņas frakcijas.Tādēļ arī visa šī jezga.

 11. ak, dies, viņš taču ir galvā slims. kurš tad to nezina? pensionētais stukačs, H86 sagrāvējs.

 12. nabaga DP darbinieki- viņiem uzbruka 64 gadus vecs, ar MS slims, pusparalizēts pensionārs

  • Tā kā jums neuzbruka, tad jūs te tik pārgudri spriedelējat.

   • Latvija jau paarnjem rietumu policijas metodes. Tur tagad pat beerniem uzliek roku dzelzhus un daudzus vienkaarshi noshauj bez kaadaam probleemaam.

    • Kā būtu ar konkrētiem piemēriem par to nošaušanu? Sliktākajā gadījumā policija Amerikā ir nošāvusi kādu pusaudzi, kurš plātās ar ieroci. Atgādinu, ka policistam, kā jebkuram citam, dzīvība ir viena un bez jēgas to zaudēt negribas.

 13. Grantiņu vajag nevis tiesāt, bet ārstēt – jau sācis murgot par ANO mandātiem jebkura Grantiņam nepatīkama cilvēka pakāršanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+