Ekonomika
Bizness

“DPD Latvija” paplašina sūtījumu piegādes iespējas no paku skapjiem Latvijā uz Eiropas valstīm 1

Sūtījumu piegāžu uzņēmums “DPD Latvija” ir paplašinājis automatizēto terminālu jeb paku skapju iespējas. Turpmāk ikviens iedzīvotājs varēs no paku skapjiem Latvijā patstāvīgi veikt sūtījumus uz “Pickup” punktiem Eiropā, tostarp Lielbritānijā, Vācijā un Beļģijā, informē uzņēmums.

Vienlaikus gada aktīvākajā sūtījumu veikšanas periodā uzņēmums aicina ikvienu savus plānotos iekšzemes un ārvalstu sūtījumus noformēt laikus.

Papildus līdzšinējai iespējai veikt sūtījumus no paku skapjiem uz “Pickup” tīkla punktiem visā Baltijā, tagad ikviens var nosūtīt pakas arī uz “Pickup” punktiem vairākās Eiropas valstīs. To vidū ir Lielbritānija, Vācija, Francija, Beļģija, Zviedrija, Dānija, Somija, Portugāle, Spānija un Luksemburga.

“Iepriekš “Pickup” tīklā bija iespējams piegādāt paku no automatizētajiem termināliem uz saņēmēju adresēm visā Eiropā, bet tagad esam galamērķiem pievienojuši arī “Pickup” punktus Eiropas valstīs. Pateicoties šai inovācijai, jau šodien sūtītājs no paku skapja Daugavpilī var veikt sūtījumu uz paku skapi Spānijā. Esam būtiski paplašinājuši sūtījumu piegādes infrastruktūru, ņemot vērā mūsu klientu vajadzības, kā arī e-komercijas attīstības tendences,” atzīmē “DPD Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Vienlaikus “DPD Latvija” atgādina, ka šis ir gada intensīvākais sūtījumu veikšanas laiks un aicina par plānotajiem sūtījumiem gan Latvijā, gan uz ārvalstīm parūpēties savlaicīgi. Gada nogalēs sūtījumu apjomi Latvijā un visā pasaulē pieaug vairākkārtīgi. Pagājušā gada beigās DPD grupa fiksēja paku skaita kāpumu par vidēji 20% dienā, atsevišķās dienās pat 35%. Līdzīga sūtījumu skaita pieauguma dinamika tiek prognozēta arī šogad, un DPD laikā līdz gada beigām plāno piegādāt līdz pat 6 miljoniem sūtījumu dienā.

“Būtisks paku skaita pieaugums katru gadu ir laikā no novembra beigām līdz pat janvāra vidum. Decembra izskaņā īpaši aktīvi tiek veikti e-komercijas sūtījumi, kā arī, protams, sūtītas dāvanas. Daudzviet pasaulē janvāra sākumā vērojams arī tāds fenomens kā dāvanu tālākpārdošana. Attiecīgi šajā periodā sūtījumu apstrādes infrastruktūra ir īpaši noslogota, tādēļ mudinām ikvienu, kas šajā laikā plānojis veikt sūtījumus, tos sagatavot un veikt laikus,” uzsver J.Grants.

Šā gada decembrī “DPD Latvija” paplašināja “Pickup” piegāžu tīklu, tam pievienojot 10 jaunus punktus – “Circle K” degvielas uzpildes stacijas Rīgā un Mārupē. Tādējādi DPD p “Pickup” tīkls ir kļuvis par plašāko sūtījumu saņemšanas un nosūtīšanas tīklu Latvijā, šobrīd aptverot jau 149 punktus – paku skapjus un Paku Bode punktus.

LA.lv