×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Dragi: ECB drīzumā varētu veikt procentu likmju izmaiņas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi ceturtdien devis mājienus, ka banka drīzumā varētu veikt izmaiņas tās politikā, lai cīnītos ar ilgstoši zemo inflāciju eirozonā.

Dragi norādīja, ka ECB nav samierinājusies ar zemo inflāciju eirozonā, kas šobrīd veido 0,7% un ir krietni zem bankas noteiktā 2% mērķa.

Šie komentāri izteikti pēc tam, kad ECB pieņēma lēmumu sesto mēnesi pēc kārtas bāzes procentu likmi saglabāt 0,25% apmērā, kas ir rekordzems līmenis.

Ilgstoši zemā inflācija eirozonā izraisījusi aicinājumus ECB samazināt procentu likmes, lai novērstu deflācijas riskus. Taču daļa analītiķu uzskata, ka jaunākie pozitīvie ekonomikas dati un finansēšanas apstākļu uzlabošanās samazinājusi steidzamību rīkoties.

Dragi ceturtdien pavēstīja, ka ECB jūnijā iegūs jaunas prognozes par inflācijas turpmāko virzību.

Viņš arī piebilda, ka ECB varētu rīkoties nākamajā reizē, tādējādi palielinot iespējamību, ka banka jau jūnijā varētu veikt savas politikas izmaiņas.

Aprīlī Dragi norādīja, ka gadījumā, ja inflācijas prognozes pasliktināsies, ECB varētu reaģēt ar plašu aktīvu iegādes programmu jeb kvantitatīvās stimulēšanas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+