Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
9. maijs, 2014
Drukāt

Dragi: ECB drīzumā varētu veikt procentu likmju izmaiņas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi ceturtdien devis mājienus, ka banka drīzumā varētu veikt izmaiņas tās politikā, lai cīnītos ar ilgstoši zemo inflāciju eirozonā.

Dragi norādīja, ka ECB nav samierinājusies ar zemo inflāciju eirozonā, kas šobrīd veido 0,7% un ir krietni zem bankas noteiktā 2% mērķa.

Šie komentāri izteikti pēc tam, kad ECB pieņēma lēmumu sesto mēnesi pēc kārtas bāzes procentu likmi saglabāt 0,25% apmērā, kas ir rekordzems līmenis.

Ilgstoši zemā inflācija eirozonā izraisījusi aicinājumus ECB samazināt procentu likmes, lai novērstu deflācijas riskus. Taču daļa analītiķu uzskata, ka jaunākie pozitīvie ekonomikas dati un finansēšanas apstākļu uzlabošanās samazinājusi steidzamību rīkoties.

Dragi ceturtdien pavēstīja, ka ECB jūnijā iegūs jaunas prognozes par inflācijas turpmāko virzību.

Viņš arī piebilda, ka ECB varētu rīkoties nākamajā reizē, tādējādi palielinot iespējamību, ka banka jau jūnijā varētu veikt savas politikas izmaiņas.

Aprīlī Dragi norādīja, ka gadījumā, ja inflācijas prognozes pasliktināsies, ECB varētu reaģēt ar plašu aktīvu iegādes programmu jeb kvantitatīvās stimulēšanas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+