Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. maijs, 2014
Drukāt

Dragi: ECB drīzumā varētu veikt procentu likmju izmaiņas

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi ceturtdien devis mājienus, ka banka drīzumā varētu veikt izmaiņas tās politikā, lai cīnītos ar ilgstoši zemo inflāciju eirozonā.

Dragi norādīja, ka ECB nav samierinājusies ar zemo inflāciju eirozonā, kas šobrīd veido 0,7% un ir krietni zem bankas noteiktā 2% mērķa.

Šie komentāri izteikti pēc tam, kad ECB pieņēma lēmumu sesto mēnesi pēc kārtas bāzes procentu likmi saglabāt 0,25% apmērā, kas ir rekordzems līmenis.

Ilgstoši zemā inflācija eirozonā izraisījusi aicinājumus ECB samazināt procentu likmes, lai novērstu deflācijas riskus. Taču daļa analītiķu uzskata, ka jaunākie pozitīvie ekonomikas dati un finansēšanas apstākļu uzlabošanās samazinājusi steidzamību rīkoties.

Dragi ceturtdien pavēstīja, ka ECB jūnijā iegūs jaunas prognozes par inflācijas turpmāko virzību.

Viņš arī piebilda, ka ECB varētu rīkoties nākamajā reizē, tādējādi palielinot iespējamību, ka banka jau jūnijā varētu veikt savas politikas izmaiņas.

Aprīlī Dragi norādīja, ka gadījumā, ja inflācijas prognozes pasliktināsies, ECB varētu reaģēt ar plašu aktīvu iegādes programmu jeb kvantitatīvās stimulēšanas pasākumiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+