Mobilā versija
+5.9°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
22. maijs, 2015
Drukāt

Dragi: Eirozonas perspektīvas šobrīd ir pēdējos septiņos gados pozitīvākās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ekonomiskā situācija Eiropā pēc vairākus gadus ilgušās krīzes sākusi uzlaboties un valdībām vajadzētu izmantot šo situāciju, lai uzlabotu savu ekonomisko stāvokli, piektdien paziņoja Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi.

“Ekonomiskās perspektīvas eirozonai šobrīd ir pozitīvākas, nekā tās bijušas pēdējos septiņos gados,” Portugāles pilsētā Sintrā notiekošajā ekonomikas forumā norādījis Dragi.

ECB ir veicinājusi ekonomikas atlabšanu, samazinot procentu likmes līdz rekordzemam līmenim un ekonomikā iepludinot vēl nepieredzētu likviditātes apjomu ar vairāku netradicionālu pasākumu palīdzību, sacīja Dragi.

“Monetārā politika sākusi ietekmēt ekonomiku. Izaugsme paātrinās un inflācijas prognozes ir uzlabojušās,” uzsver ECB prezidents. “Taču šīs nav mūsu izaicinājumu beigas un cikliska atveseļošanās vien neatrisinās visas Eiropas problēmas.”

“Cikliska atlabšana gan nodrošina gandrīz ideālus apstākļus valdībām, lai tās sistemātiskāk varētu īstenot strukturālās reformas, kas palīdzēs atgriezties pie izaugsmes. Monetārā politika var atgriezt ekonomiku pie tās potenciāla. Strukturālās reformas šo potenciālu var veicināt. Un tieši šo pieprasījumu un piedāvājumu politiku apvienojums nodrošinās ilgstošu stabilitāti un labklājību,” norāda Dragi.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (13)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+