×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Dragi: pret ECB vērsta kritika par taupības pasākumiem nav godīga

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi trešdien sacīja, ka “nav godīgi” dēvēt ECB par galveno vaininieku, kāpēc Eiropā tiek īstenoti nepopulārie taupības pasākumi, bet protestētāji iesaistījās sadursmēs ar policiju pie ECB jaunās galvenās mītnes Frankfurtē pie Mainas.

“Kā Eiropas Savienības (ES) institūcija, kurai ir bijusi centrālā loma krīzes laikā, ECB ir kļuvusi par fokusa punktu tiem, kurus kaitina šī situācija,” Dragi teica ceremonijā par godu jaunās ECB galvenās mītnes atklāšanā Frankfurtes austrumos.

“Tā nav godīga apsūdzība – mūsu rīcības mērķis ir tieši mīkstināt satricinājumus, kurus cietusi ekonomika. Tomēr kā visas eiro zonas centrālajai bankai mums ir ļoti uzmanīgi jāieklausās, kas sakāms visiem mūsu pilsoņiem,” norādīja Dragi.

Frankfurtē pie Mainas trešdien tiek oficiāli atklāta ECB jaunā ēka 1,3 miljardu eiro vērtībā, kas ir 185 metrus augsta ar dvīņu torņiem. ECB darbinieki uz jauno ēku pārcēlās jau pērn.

Pie jaunās ēkas ārpus drošības zonas, kas nogrožota ar barjerām un dzeloņdrātīm, simtiem aktīvistu iesaistījās vardarbīgās ielu kaujās ar policiju, aizdedzinot automašīnas, metot akmeņus un izsitot logus. Vēlāk plānots plašs organizēts gājiens pilsētas centrā.

Uzrunājot apmēram simt lūgtos viesus, Dragi atzina, ka “tauta pārdzīvo ļoti grūtus laikus”, un viņš norādīja, ka aptauju rezultāti liecina, ka cilvēki jūt, ka kopš krīzes laikiem dzīve kļuvusi sliktāka.

“Es saprotu, kas ir tādu uzskatu motivācija, kādēļ cilvēki vēlas redzēt pārmaiņas,” viņš teica.

Runājot par protestiem, Dragi uzsvēra, ka “ārpusē situācija ir ļoti sarežģīta”.

Viņš arī izteica “patiešām īpašu un siltu pateicību policijai un drošības spēkiem par viņu darbu un centieniem ārpusē saglabāt drošību”.

ECB nolēma jaunās ēkas atklāšanas svinības nerīkot plaši saistībā ar no jauna uzliesmojušo parādu krīzi Grieķijā.

Ap 10 tūkstošiem pret kapitālismu noskaņotu protestētāju trešdien tiek gaidīti pulcējamies Frankfurtē uz gājienu pret taupības pasākumiem. Speciāli norīkots vilciens ar 800 aktīvistiem ierodas no Berlīnes, bet vēl 60 autobusi ierodas no 39 dažādām Eiropas pilsētām.

Lai kontrolētu iespējamo vardarbību, varas iestādes ir mobilizējušas vienus no plašākajiem policijas spēkiem pilsētas vēsturē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+