×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Draiskā Bridžita

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12 gaidīšanas gadi atnesuši labu izklaides filmu Bridžitas Džounsas piedzīvojumu cienītājiem. Trešajā daļā “Bridžitas Džounsas bērns”, kā jau vēsta nosaukums, galvenajā lomā būs bērns, un amizantos notikumus turpina izdzīvot Renē Zelvēgere, Kolins Fērts un virkne jau labi iepazītu otrā plāna aktieru, kā arī jaunpienācējs amerikānis Patriks Dempsijs.

Principā nekas nav mainījies: ir Bridžitas Džounsas kārtējā jubileja – šoreiz jau 43. –, un viņa viena pati sēž savā mazajā, omulīgajā dzīvoklītī, klausīdamās sirdi plosošu mīlasbalādi “All By Myself” un mēģinot salikt pa plauktiņiem, kas gan ar viņu atgadījies. Marks Dārsijs ir precējies, Daniels Klīvers pēc ilgiem gadiem garkājainu Austrumeiropas valstu modeļu pavadībā ir pazudis, un Bridžita, nonākusi viņa piemiņas dievkalpojumā un apkārtējo acu pāru mudināta, saka runu. Kā parasti – mulsuma, pārteikšanās un gandrīz divdomību pilnu, tā kārtējo reizi norādot, ka vecā, labā Bridžita nekur nav zudusi – pat par spīti viņas gadu skaitam, kas it kā paģērētu piedienīgu kostīmiņu, sakārtotu dzīvi, vīru, protams, un vēl bērnu bariņu. Visu, kā Bridžitai nekad nav bijis, un arī neizskatās, ka kādreiz būs. Taču tad pienāk diena, kad viņa, kolēģes mudināta, nonāk mūzikas festivālā un gluži kā pasakā sastop savu princi, kurš palīdz izkļūt no dubļu vannas, un nedēļu vēlāk viņa nonāk aci pret aci ar Dārsiju. Rezultāts – Bridžita ir stāvoklī, taču viņai nav ne jausmas, kurš ir bērna tēvs – apburošais amerikāņu miljonārs Džeks vai tomēr sevī noslēgtais Marks Dārsijs, kurš nupat kā šķīris laulību.

Vairāk nekā piecus gadus šis projekts bija iesprūdis tapšanas stadijā, taču rezultāts ir priecējošs, turklāt, lai novērstu nejaušību, ka kāds no filmēšanas grupas varētu izrunāties, tika nofilmēti trīs fināli. Izvēlētā versija gan ir pārlieku cukurota, kā arī dod iespēju nākamo turpinājumu tapšanai, bet šobrīd “Bridžitas Džonsas” triloģija ir pirmā, ko uzņēmušas vien sievietes un kas sagādājusi vairāk nekā labu kasi. Iemeslu tam ir gana, un arī jaunākā sērijā par jokiem padomāts visas filmas garumā, un tiem piemīt gan rasistiska noskaņa, gan melns britu humors, gan dažāda smaguma asprātības par Bridžitas dzemdībām, gan zibenīgas atsauces uz pasaules politiskās skatuves pagriezieniem.

Bridžita ir palikusi uzticīga sev, kaut arī atšķirībā no iepriekšējām filmām Zelvēgerei nav jācīnās ar liekajiem kilogramiem, bet par scenārija raitumu punktus pelnījusi arī Emma Tomsone, kura kino formātam palīdzējusi sakārtot Helēnas Fīldingas grāmatas lappuses – viņa ir viena no scenārija līdzautoriem – un ir ciniskās ginekoloģes atveidotāja. Bet, lavierējot starp dažādiem subžanriem, Bridžitas dzīve pa šiem vairāk nekā 10 gadiem ieguvusi krietni saturīgāku jēgu, un galvenā varone no mīlestības alkstošas spurainas londonietes izaugusi par sievieti 40+. Viņai ir pietiekami prāta, lai pasmietos par hipsteru paaudzes vērtībām, pokemoniem, “Gangnam Style” un ziņu pasniegšanu vien mirkļbirkās, saviem sānsoļiem un draugu loka strauji augošo bērnu īpatsvaru, un savu vecāku attiecību dīvaini funkcionējošo modeli, kas, šķiet, nav uz viņas personības attīstību atstājis ne mazāko ēniņu. Un, skatoties, kā pīlēns Bridžita kuļas pa dzīvi, nākas vien secināt – viņas nudien pietrūka.

 

UZZIŅA:

“Bridžitas Džounsas mazulis”/”Bridet Jone`s Baby”

ASV, Lielbritānija, Īrija, Francija, 2016.

Režisore: Šerona Magvaira

Lomās: Renē Zelvēgere, Kolins Fērts, Patriks Dempsijs, Džims Brodbents, Gemma Džonsa, Eds Šīrans, Emma Tompsone, Šērlija Hendersone, Sāra Solemani

No 15. septembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, kinoteātros Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā, Madonā, Rēzeknē, Siguldā, Smiltenē, Valmierā, Ventspilī

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+