×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Draiskais klezmers kopā ar “Amsterdam Klezmer Band”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

6. decembrī koncertzālē “Rīga” jaunā albuma koncertturnejas ietvaros uzstāsies enerģiskais klezmera mūzikas septītnieks – grupa “Amsterdam Klezmer Band” (“AKB”) no Nīderlandes. Viņu spēlētā mūzika sakņojas senebreju folklorā un tās kaimiņtautu mūzikā, tomēr “AKB” stils nav tradicionālo dziedājumu muzejisks atskaņojums.

Izcilais ansamblis “Amsterdam Klezmer Band” atskaņo klezmeru mūziku, bagātinot to ar romu un Balkānu tautu muzikālajām tradīcijām, viņu mūzikā saklausāmas arī džeza noskaņas, viņi darbojās, vēl pirms pasauli pāršalca Balkānu mūzikas vilnis. “Klezmers” nozīmē gan Austrumeiropas ebreju tautas mūziku, gan tās īpašu atskaņojuma stilu, gan pašu šī žanra spēlmani. Šī mūzika sakņojas senebreju folklorā un tās kaimiņtautu mūzikā. “AKB” stils nav tradicionālo dziedājumu autentisks vai muzejisks atskaņojums. Pazīstamās klezmeru mūzikas skaņas ansamblis ietērpj mūsdienīgās drānās, turklāt šādi klezmeru mūzika nezaudē tās raksturu: tā kļūst vēl svaigāka un aicina uz kopīgu deju.

“Publika visā pasaulē mīl viņus, un ballīte sākas ikvienā vietā, kur viņi kāpj uz skatuves,” teikts grupas oficiālajā mājas lapā, vērojot grupas koncertu ierakstus, tam var tikai piekrist – apcerīga publika “AKB” koncertos līdz šim nav manīta.

Atskatoties grupas pieredzes bagātajā vēsturē, zināms, ka “Amsterdam Klezmer Band” 1996. gadā izveidoja saksofonists Jobs Hājess. Grupa strauji ieguva popularitāti, pateicoties koncertiem Amsterdamas ielās, laukumos un krodziņos. Ansamblis uzsāka starptautisku karjeru, devās koncertturnejās, tas ir piedalījies neskaitāmos festivālos un pat ieguvis pasaules draiskākās klezmeru grupas slavu. “Grupa nav dogmatiska, to neierobežo tradīcija un normas,” par sevi saka paši “AKB”, uzsverot, ka tās mūzika iemieso Amsterdamas brīvības un arī tolerances garu.

“AKB” sastāvā muzicē septiņi mūziķi, kas skolojušies, gan muzicējot uz ielas, gan ieguvuši klasisku muzikālo izglītību. Līdz ar plašu muzikālo sakņojumu viņu mūzika balansē starp “ska”, džezu, deju mūziku un reizēm pat hiphopu.

Grupa uzstājusies 34 valstīs, tostarp Brazīlijā, Meksikā un Dienvidkorejā. Nākamgad “AKB” svinēs divdesmitgadi, taču grupa nenoveco un kļūst aizvien enerģiskāka. Šogad “AKB” laidusi klajā jaunu “teatrāli poētiskas” mūzikas disku “Benja – Gangsters and Enteirtainers”, bet nākamgad sola īpašu jubilejas albumu, kura materiāls skanēs īpašā koncertturnejā Eiropas valstīs, kā arī jubilejas koncertā Amsterdamas popa templī “Paradiso”.

Varbūt noder!!

Koncerts: 6. XII 19.00 koncertzālē “Rīga”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 10 – 50

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+