×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Drāma Amerikas vidienē


ReklāmfotoReklāmfoto

Vēl viena “Oskaru” nominante – amerikāņu dramaturga Treisija Letsa Pulicera balvu ieguvušās lugas “Augusts: Osedžas zeme” ekranizācija – sapulcinājusi lielisku aktieru komandu ar Merilu Strīpu un Džūliju Robertsu priekšplānā.

Labu dramaturģiju ekranizēt ir liels izaicinājums, un to izvēlējies darīt režisors Džons Velss, kurš vairāk saistīts ar televīziju, ne lielo ekrānu, iespējams, tieši tāpēc “Augusts: Osedžas zeme” nav viendabīgs darbs, taču visus negludumus notušē aktieri un sižeta pārsteigumi, kas blīvā slānī birst viens pēc otra. Violeta un Beverlijs ir nodzīvojuši kopā garu mūžu, taču no kādreizējās kaisles, mīlestības un saskaņas palikušas vien mieles, jo sievietei ir atklāts vēzis, kas viņai liek būt atkarīgai no medikamentu kaudzēm, bet vīrietis sen noguris no savas laulenes asās un riebīgās mēles, kas to vien alkst kā atkal iekost. Kādā jaukā dienā viņš vienkārši pazūd, un vecāku mājās atgriežas Violetas meitas ar savām ģimenēm un savām problēmām. Atšķirībā no oriģinālizrādes, kas ilga trīs stundas un ieguva “Tony” balvu, filma ilgst divas stundas, un tās scenārija autors ir pats Letss, savukārt viens no producentiem ir Džordžs Klūnijs, kura oža uz labiem materiāliem pēdējos gados attīstījusies matemātiskā progresijā un bijušo “Ātrās palīdzības” zvaigzni neļauj vairs dēvēt vien par pasaules izskatīgāko vecpuisi ar nenoteiktu privāto dzīvi.

Katrs ar savām blusām, Vestonu ģimenei piederīgie mēģina sadzīvot ar pagātnes pāri darījumiem un sarūgtinājumiem, un aiz katra skarbāka vārda slēpjas sāpes, kas gadiem ilgi maskētas vai apaudzētas ar vienaldzību. Kolorītie varoņi ir arī iemesls, kāpēc šajā filmā sapulcējušies tik daudzi labi aktieri, un divas no viņām – Merila Strīpa un Džūlija Robertsa – pamatoti iekļautas šā gada “Oskaru” nominantu listē. Un, kopīgiem spēkiem veidota, filma “Augusts: Osedžas zeme” ir ciniska melnā komēdija, kas nav padarīta par žēlojamu karikatūru, jo izspēlētās situācijas, šķiet, ir burtiski norakstītas no dzīves, ne kādas ziepju operas, tā pilnībā zaudējot ticamības momentu.

UZZIŅA:


“Augusts: Osedžas zeme”/”August: Osage County”

ASV, 2013.

Režisors: Džons Vells

Lomās: Merila Strīpa, Sems Šepards, Džūlija Robertsa, Jūens Makgregors, Ebigeila Breslina, Kriss Kūpers, Margo Mārtindeila, Benedikts Kamberbečs, Džuljea Lūisa, Dermots Malrūnijs, Džulianne Nikolsone

No 7. februāra “Kino Citadele”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+