Sports
Ziemas sports

Drāma kamanās: Lohs zaudē zeltu, sensacionāls čempions, Aparjodam debijā 11. vieta0

AFP/Scanpix

Talantīgais Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Phjončhanā savā olimpisko spēļu debijā izcīnīja 11.vietu, Inārs Kivlenieks bija 20.vietā, bet Artūrs Dārznieks ierindojās 24.pozīcijā.

Tikmēr sensacionāli par olimpisko čempionu tika kronēts 23 gadus vecais austrietis Dāvids Gleiršers, kurš pirms ceturtā brauciena bija trešais, bet pēc konkurentu kļūdām izcīnīja zeltu.
Pirms pēdējā brauciena pārliecinošs līderis bija iepriekšējo divu olimpisko spēļu uzvarētājs Fēlikss Lohs, taču rupja kļūda izšķirošajā braucienā viņam maksāja vietu uz goda pjedestāla un bija jāsamierinās ar piekto vietu.

Sudraba godalgu izcīnīja amerikānis Kriss Mezdzers, bet pie bronzas tika vācietis Johanness Ludvigs.

Aparjods abos pirmajos braucienos bija sestais ātrākais, pēc pirmās sacensību dienas ieņemot septīto vietu. Trešajā braucienā viņš uzrādīja 13. ātrāko laiku un atkāpās uz devīto pozīciju, bet ceturtajā pieļāva nelielu kļūdu trases vidusdaļā, kā rezultātā tieši šajā braucienā apsteidz tikai trīs no 20 sportistiem, tajā skaitā Lohu un Kivlenieku, un noslīdēja vēl divas vietas zemāk.

Pirms piecu vadošo sportistu starta sāka nedaudz snigt, un pirmajā trijniekā notika radikālas pārmaiņas. Savā braucienā kļūdu pieļāva Mezdzers, tādējādi palaižot priekšā Gleiršeru. Savukārt vēl rupjāk kļūdījās Lohs, austrietim sensacionāli kļūstot par čempionu.

Gleiršers Mezdzeru četru braucienu summā apsteidza par 0,026 sekundēm, kamēr Ludvigs atpalika 0,230 sekundes. Tikmēr nieka 0,002 sekundes no goda pjedestāla atpalika itālis Dominiks Fišnallers.
Zīmīgi, ka Gleiršers bija vadībā pēc pirmā brauciena, bet pēc trešā jau bija atkāpies uz trešo pozīciju, tomēr triumfam pietika ar ceturto labāko rezultātu ceturtajā trases veikšanas reizē.

Aparjods Gleiršeram četru braucienu summā zaudēja 0,745 sekundes, kamēr Kivlenieks atpalika 2,120 sekundes.

Kivlenieks pēc diviem braucieniem bija 21.pozīcijā, un, lai olimpiskajās spēlēs tiktu pie vēl viena brauciena, viņam bija jātiek pirmajā divdesmitniekā. Trešo braucienu latvietis veica godam, uzrādīdams 19. ātrāku laiku, un summā pakāpās uz 18.pozīciju. Ceturtajā braucienā viņam bija vājākais rezultāts, līdz ar to nācās atkāpties uz 20.vietu.

Savukārt Dārznieks pēc pirmās dienas bija 25.pozīcijā un arī trešo braucienu neaizvadīja tīri. Viņš trīs braucienu summā ieņēma 24.vietu, šādā pozīcijā noslēdzot savas pirmās olimpiskās spēles.

Tā kā Aparjods bija pārliecinoši labākais no Latvijas vīriem, visticamāk, viņš piedalīsies arī nākamnedēļ gaidāmajā komandu stafetē.

Saistītie raksti

Vīru sacensībās piedalījās 40 kamaniņu braucēji, bet ceturtajam braucienam kvalificējās 20 labākie sportisti pēc trim braucieniem.

Aparjods, kurš 24.februārī svinēs 20 gadu dzimšanas dienu, un nesen 25 gadu jubileju nosvinējušais Dārznieks ir olimpisko spēļu debitanti, kamēr Kivleniekam šī ir trešā Olimpiāde. Pašlaik 31 gadu vecais Kivlenieks 2010.gada olimpiskajās spēlēs Vankūverā ieņēma 18.vietu, bet četrus gadus vēlāk Sočos bija divas pozīcijas augstāk.

LA.lv