Dabā
Cope

Dramatiska cīņa par katru centimetru: Kristaps uzveic 89 cm garo līdaku 16


Sacensību uzvarētāji brāļi Uldis un Artūrs Veidemaņi.
Sacensību uzvarētāji brāļi Uldis un Artūrs Veidemaņi.
Foto – Aldis Sāvičs

Spēcīgā, nepārejošā lietū un vējā aizvadīts “Mammasdabas” spiningošanas sestais, noslēdzošais posms.

Lietū un vējā

Sliktie laika apstākļi un lielie viļņi padarīja sacensības īpaši grūtas. Gan zivju ķeršana, gan bildēšana un atlaišanas momentu filmēšana, par lomu lapu aizpildīšanu nemaz nerunājot, notika teju vai ekstremālos apstākļos. Mēdz jau gan teikt, ka nav sliktu laika apstākļu, bet ir nepiemērotas drēbes. Protams, sacensību dalībnieki sliktajiem laika apstākļiem bija sagatavojušies godam, ne tikai fiziski, bet arī morāli.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Īpaši gribu uzteikt vienīgo daiļā dzimuma pārstāvi Martu Žīguri, kura startēja Kaņiera posmā kopā ar komandas biedru Kristapu Kuzinu. Tieši Kristaps bija tas, kuram izdevās pieveikt tās dienas lielāko astoņdesmit deviņus centimetrus garo līdaku. Par šo veikumu diploms, balva, prieks pašam un komandas biedrei.

Bezkompromisa cīņa

Bet ezera lielajos viļņos astoņu stundu garumā ilga bezkompromisa cīņa par katru zivs centimetru, kas pārvērtās vērtīgos punktos, ne tikai lai gūtu uzvaru pēdējā posmā, bet arī kopvērtējumā. Un te jāsaka, ka godam līdz pēdējai minūtei turējās ne tikai tie, kuri cīnījās par pirmo trijnieku, bet arī visi pārējie, lai galvenokārt pierādītu sev, ka viņi var un prot, un sacensību dalībniekiem tas arī lieliski izdevās. Pati “Mammadaba” sajuta šo copmaņu degsmi un atalgoja viņus ar krietniem lomiem. Domāju arī, ka šis sacensību formāts, kad ieskaites zivs tiek nomērīta, nofotografēta un atlaista, ir tīkams dabai, jo atlaistās zivis turpinās priecēt makšķerniekus arī turpmāk, bet sacensību dalībniekiem nesušas vērtīgus punktus.

Līdz pēdējam brīdim noritēja cīņa par kopvērtējuma trešo vietu, komandas “Komanda” (ar Aigaru Līdumnieku un Kasparu Grablovski) un “Mad Buterfly” (ar Renāru Heringu un Andreju Ivļijevu) šķīra tikai puspunkts. “Liepājas taureņiem” gan kaut kas misējās, nācās samierināties ar astoto vietu Kaņierī, kas viņus kopvērtējumā ierindoja piektajā vietā. Saldus komandai “Komanda” posmā augstā ceturtā vieta un ilgi kārotā kopvērtējuma trešā vieta, balvā saņemot sacensību sponsora “Dole Marine” dāvāto balvu.

Fantastiski pēdējo posmu aizvadīja “Pike Hunters”, kurā startēja Dāvis Griķis un Modris Skulte, pieveicot deviņas līdakas un divpadsmit asarus, iegūstot pāri par četrdesmit tūkstošiem punktu, stabila pirmā vieta posmā, kas viņus kopvērtējumā ierindoja ceturtajā vietā. Kopvērtējumā olimpisko sešnieku noslēdza Māris Smilga un Aivars Smilga no “Čuš”.

Kopvērtējuma ceturtās, piektās un sestās vietas ieguvējiem balvā žurnāla “Copes Lietas” gada abonementi no izdevniecības “Lilit”.

Bet visdramatiskākā izvērtās cīņa starp kopvērtējuma līderiem Uldi Veidemani, Artūru Veidemani no “Pils2” un Jāni Labuci, Mārtiņu Labuci no “Labučiem”! Piekāpties nedomāja neviena komanda un vēl piecpadsmit minūtes pirms finiša, stāvot laivā kājās, braši kapāja sabangotos Kaņiera ūdeņus. Un viņu pūliņi atmaksājās – abas komandas pieveica pa četrām līdakām un tikai asaru pulciņš, kurš šoreiz lielāks brāļiem Veidemaņiem, svaru (atvainojiet, mēru) kausu nosvēra par labu viņiem. Brāļiem Labučiem posmā stabila trešā vieta un augstā otrā vieta kopvērtējumā, par kuru balva no sacensību sponsora “Gold Fishing”.

Bet par “Mammasdabas” spiningošanas 2017. gada čempioniem kļuva Uldis un Artūrs Veidemaņi, no “Pils2” balvā saņemot sacensību galvenā atbalstītāja “eboat.lv” dāvātās divas “Raymarine Dragonfly 4 PRO” eholotes. “Eboat.lv” šādu lielisku atbalstu makšķerēšanas sacensībām sniedz tāpēc, ka viņi makšķerēšanu uzskata par lielisku un visnotaļ veselīgu hobiju, jo cilvēks pavada daudzas stundas pie dabas, svaigā gaisā un atpūtina ne tikai ķermeni, bet arī prātu.

“Eboat.lv” Latvijas tirgū strādā jau astoto gadu, un viņu misija ir palikusi nemainīga – piemeklēt un sagādāt klientam visu nepieciešamo komfortablai un mūsdienīgai makšķerēšanai. Viņiem ir svarīgi vispirms saprast katra klienta vēlmes, vajadzības un budžetu un piemeklēt tieši viņam vispiemērotāko un atbilstošāko copes aprīkojumu, sākot no alumīnija laivas līdz pat gumijas zivtiņai, tādējādi palīdzot gūt no makšķerēšanas kā hobija maksimālu prieku: gan labu copes rezultātu, gan arī lielisku atpūtu.

Lai labāk novērtētu savu piedāvāto produktu īpašības, pielietojumu un kvalitāti, viņi veiksmīgi startē arī sacensībās. Šogad, iegūstot Latvijas čempionu titulu, pārstāv valsti arī Latvijas izlases sastāvā pasaules čempionātā spiningošanā no laivām, kas notiek Krievijā.

Pie karstas kafijas

Pēc uzvarētāju apbalvošanas sacensību dalībnieki dienas saltumu sildīja ar karstu kafiju un mielojās ar sacensību rīkotāju “Latvijas valsts mežu” sarūpēto cienastu, pārspriezdami sacensības, AS “Latvijas valsts meži” apsaimniekotos ūdeņus un zivju uzvedību, kā arī ieklausījās vienā no akcijas “Atlaid mammu” iniciatorā Matīsā Ābiķī, kurš ļoti atzinīgi izteicās par šo sacensību formātu, kas pēc savas būtības pilnībā atbilst tieši šīs akcijas principiem. Viņš arī novēlēja šīs jaukās, videi draudzīgās un godīgu cīņu atbalstošās sacensības ar tādiem pašiem panākumiem un azartu turpināt nākamgad, kam sacensību dalībnieki, cildinot sacensību raito norisi un kvalitatīvo organizāciju, vienprātīgi piekrita.

Tiksimies “Mammādabā 2018”!

LA.lv