×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
11. oktobris, 2017
Drukāt

Dramatiski kadri par piespiedu privātmājas nojaukšanu Jelgavas novadā (50)

FotoJet (89)

Jelgavas novada pašvaldība īstenojusi nelegālas būvniecības objekta piespiedu nojaukšanu, kas ir nebijis gadījums Latvijā. Parasti, ja pat lemts par patvaļīgas būvniecības objekta nojaukšanu, to īsteno pats īpašnieks, taču šajā gadījumā tā organizēta ar vairāku dienestu iesaisti, “ņemot vērā īpašnieku ignorējošo attieksmi domes un tiesas lēmumu izpildei”, norāda pašvaldība.

Māja tika uzcelta bez būvatļaujas, jo zemes gabals Lielupes aizsargjoslā un ir plūdu apdraudēts. Sarakste ar īpašniekiem un tiesvedības ilgst kopš 2010.gada.

Dienu pēc mājas piespiedu nojaukšanas, domē portālam “la.lv” sacīja, ka īpašnieki nav vērsušies ar lūgumu piešķirt dzīvojamo platību. Ēkas īpašniecei ar dzīvesbiedru piederot arī cits īpašums, kas nozīmējot, ka “Luģi 1” nojaukšanas gadījumā cilvēki nav pakļauti palikšanai bez pajumtes.

Mājas jaukšanas laikā tika atrastas gan šautenes, gan patronas, gan sprāgstvielas. Šī informācija nodota policijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. Lūk te jau cilvēkam jākļūst par teroristu,jo šī darbība vienkārši uzdzen naidu pret vis pasauli.

 2. Aicinu Latvijas labākos advokātus un juristus apvienoties pret ierēdniecību un uzsākt tiesvedību pret sšem privātīpasuma bojātājiem un iznīcinātājiem…varetu piedzīt no Jelgavas domes vismaz 5 miljonus eiro.
  Vai tad privātīpašums ir aizskarams?
  Ir acīmredzami- privātas mantas apskādēšana , iznīcināšana.
  «NOZIEGUMI PRET ĪPAŠUMU-

  143. pants. Izspiešana,
  143.1 pants. Izspiešana organizētā grupā,
  144. pants. Mantas piesavināšanās,
  146. pants. Mantas tīša iznīcināšana vai bojāšana

  Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu –

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar labošanas darbiem uz laiku līdz diviem gadiem, vai ar naudas sodu līdz divdesmit tūkstošiem rubļu.

  Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kura izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai kuras rezultātā gājuši bojā cilvēki, vai kura nodarījusi lielus materiālus zaudējumus vai izraisījusi citas smagas sekas, –

  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem.
  «17.1 pants. Organizēta grupa

  Organizēta grupa ir vairāk nekā divu personu izveidota stabila apvienība, kura radīta nolūkā kopīgi izdarīt noziedzīgus nodarījumus un kurā iepriekšējas norunas laikā starp grupas dalībniekiem sadalīti pienākumi.

  Organizētās grupas izveidotājs vai tās vadītājs atbild par visiem šīs grupas izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, ja tie ietilpst viņa nodomā. Par organizētās grupas izveidotāju uzskatāma persona, kas šo grupu izveidojusi.

  Par organizētās grupas vadītāju uzskatāma persona, kas vada šo grupu.

  Pārējie organizētās grupas dalībnieki atbild par noziedzīgajiem nodarījumiem, kuros viņi piedalījušies.

  Atbildība par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu organizēta grupā iestājas tikai šajā kodeksā paredzētajos gadījumos.

 3. HE-HE! Ja to būtu izdarījusi Caunem pietuvināta persona, tad ātri visas atļaujas uzrastos!!!

 4. Bet tas nav cilvēciski . vai tiešām citas izejas nebija , naudiņa ieguldīta celtniecībā.

 5. Un kas ir “piespiedu privātmāja”? 😀

 6. Oho, nu būs Caunem stroķis ar noīsīnātu storbru. Varēs braukt medībās to aiz jakas aizbāzis, pat Zemgales ziņu korespondenti to nepamnīs.

 7. Skatos un asaras birst. Paši esam būvējuši māju un iekopuši apkārtni – zinu, ko tas prasa no ģimenes. Lai vai kā – NECILVĒCĪGI! TIK STRIKTI VAJADZĒJA NOCIRST SĀKUMĀ – ar pirmo pamatu akmeni. Var redzēt – strādīgi ļaudis.
  Labi gan bagātniekiem, kuri ar citu rokām un bieziem makiem piebūvē kāpas. PRET VIŅIM NAV NEKĀDU LIKUMU. Gaidu, kad nojauks kādu no tām pilīm. Vai sist prot tikai mazos, melnos reņģēdājus? Tāpēc jau visi bēg.

 8. Vai tad nevarēja to visu veikt, līdzko pirmais pamatu akmens tika ielikts?
  Skatos un asaras birst, jo paši esam būvējuši māju, iekopuši apkārtni – zinu, ko tas prasa no cilvēka. Lai vai kā – NECILVĒCĪGI! BIJA JĀNOCĒRT SAKNĒ!
  Kā tad ar piebūvēto kāpu zonu? Vai ari nojauks? Vai likumi un represijas attiecas tikai uz parastiem strādīgiem cilvēkiem?

 9. Mīkla:
  Kas ir varenāks par plūdiem un nežēlīgāks par ugunsgrēku?

 10. noteikti, ka izspiešana . Atbildēt

  būvēja jau uz savas zemes, nevis pagasta vai “valsts” !

  • Komentārs tev tāds- lietas kursā neesmu, bet viedoklis ir. Nu palasi rakstu iepriekš, kad vēl būve nebija nojaukta. Māja uzcelta uz zemes, ko pašvaldība iznomāja priekš mazdārziņa, bez apbūves tiesībām.

   • izbeidz melot un apmelot ! Atbildēt

    Augstāk tekstā ir teikts “saimnieks”, nevis “nomnieks” !
    Ja nu tu vēl smadzenēs dzīvo padomijā, tad gan – runā par vienu, domā ko citu. Tavi secinājumi varētu interesēt psihiatru. Profesionāli.

    • 1.Tekstā nevienā teikumā nav vārds “saimnieks”!
     2.Ņemt par pilnu, nepārbaudot faktus, skricelējumus interneta avīzēs ir, pēc manām domām, vairāk kā muļķigi.

 11. noteikti, ka izspiešana Atbildēt

  būvēja jau uz savas zemes, nevis pagasta vai “valsts” !

 12. Nu ko? Man bija taisnība. Latvijas zeme pieder atsevišķām personām. Privātīpašums ir priekš tā lai ar šo vārdu -Privāts- liktu vietējiem vergiem justies civilizētāk un kā kungiem aizsargāt zemi ja nu gadījumā krievi uzbrūk, jo taču par savu zemi mirsti. Tas nekas ka patiesībā tu mirsti par savu saimnieku ES un NATO. Mana zeme ko gribu to būvēju un tur ko uzbūvēju arī dzīvoju. Būvatļauju jālikvidē bet pie pārdošanas pircējs pats algo ekspertu. .. valdības vadītājiem un deputātiem ..

 13. tizli ir sagraut materiālas vērtības,kuras ražojot ir iztērēri dabas resursi ,enerģija.Neciena cilvēka darbu .likuma vārdā izdarīs jebko.Nav jau mazmājiņa ko varētu nojaukt.Vajag izdomāt ko līdzvērtīgu .nevis kautko iegrūst vietā.Principā jau nav ko brīnīties ,ja jau Skrundas lokatoru varēja uzspridzināt ienīstā ienaidnieka tēla vārdā …varēja būt tūrisma objekts ,vienīca,kaut šitakē audzēt .bet iznīcināt mudīgi.nekas daudz gan nav uzcelts brīvās Latvijas laikos,un tas kas ir uzcelts ir brāķis un nenormāli dārgs.

 14. pakazuha skaidra ka Jelgavas pašvaldība ir visskorumpētākā, , nu nebija Cilvēkam ko uz ķepas iedod, tad nojauca

 15. Eh, “Kādi malači” parādīja savu varenību… vai tad nezināja, kad būvēt sāka, kad iekopa zemi? Ar tām applūstošajām patībām arī nav tik vienkārši, šķiet 2003 gadā parādijās plānojumos jēdziens “Applūstošās palatības” Tie kas uzbūvējās pirms šī lieguma, dzīvo un nekas. Iespējams pirms tam šīm zemēm bija apbūves mērķis, un šim mērķim atbilstošs zemes nodoklis.

 16. Līdzīgi kā Staļina laikos, paši latvieši.

 17. Nu sūdīģi, kāpēc nerisina problēmu???

 18. Drausmīgs idiotisms! Kaut ko tādu atļauties un vēl rādīt tautai????? Tas nozīmē, ka viens stulbs ierēdnis var sačakarēt jebko. Tieši tādēl mēs tā mokāmies Latvijā. Un cilvēki brauc projām, jo to nevar izturēt. Šajā gadījumā bija n- plus viens cits risinājums. Tiešām paliek kauns!

  • Bet varbūt tomēr viens st***s pārītis uzcēla būvi, kur to bemaz nevarēja darīt?

   Kad kaut kas tik organizēts un darīts, lai kārtotu lietas valstī – nav labi, kad neviens neko nedara, atkal nav labi!

   Izteikts dīvānā pirdēja komentārs Tev izdevies! 😉

 19. interesanti kāpēc mūsu dzeltenā prese šeit nepiemin to, ka tās nelegālās būves nojaukšanas izdevumi tagad no zemes īpašnieka tiks piedzīti tiesas ceļā?

 20. Visi tikai nodirš valsti, nez ko jūs paši domes vietā darītu?!
  Ēka uzcelta bez būvatļaujas un vietā, kur NEDRĪKST būvēt.
  Dome mēģina risināt jautājumu jau 7 gadus un ja īpašnieks ir lohs un ignorē tiesvedību, tad sekojošā rīcība ir 100% pamatota. Visiem tagad patīk raudāt līdzko kāds paglauda ne pa spalvai, nožēlojami!

 21. Bet vai to nevarēja atrisināt civilizētā veidā?Nu jā,mēs tak dzīvojam Latvijā…?

  • Man grūti iedomāties civilizētāku variantu… bija brīdinājumi, bija tiesvedība, pašvaldība darīja un strādāja… a saimniekam vienalga!

   Un te nu mums rezultāts!

   • Viss ir izteikts ar vārdu:saimnieks.Kas saimniekam daļas gar ierēdņiem,domēm un citiem liekēžu kantoriem?Kāda saimniekam daļa gar idiotiskiem likumiem un lēmumiem?Uzspļaut un uzdirst!! Kaut kādi mēsli saimniekam uzstāda noteikumus!

 22. nu velns ja man butu tas strokis ar tam patronam no tiem kundziniem butu tira vieta bet vel vis nav gala

 23. Kretīniskā valstī,kretīnu valdība.Tapēc cilvēki brauc prom.

 24. Uzskatu, ka Latvijas valstij jāuzņemas liela daļa atbildības. Valsts zināja, ka nelikumīga būvniecība iesākta pirms 8 gadiem. Kāpēc netika piespiedu kārtā izrakti ieliktie pamati ?Kāpēc pieļāva, ka māja tiek uzcelta ? Atrunas, ka ilgs strīdu risināšanas process neiztur kritiku, jo valsts nedrīkst pieļaut birokrātiju un tai jānodrošina ātra un vienkārša problēmas novēršana.

  • Tieši tā, tā ir parasta ieriebšanas taktika- ļauj darīt, lai pēc tam ar lielu pompu tēlot taisnos likuma kalpus… Jūrmala pina nobūvēta un citur kur, bet tie kaundziņi nav pa zobam šai varai, tad cīnās ar sīkuļiem kā parasti… atskaitei ta vajag… 😀

   • Tieši tā ,Kargins privatizējis ielu-normāli,Šlesers izzāģē priedes -arī labi,kāpās būvē uz nebēdu-viss ir saskaņots, vajag tik zināt kam un cik samaksāt!

 25. ātombumbas nebija?

 26. kad nesmērē…

 27. Jā,ar patiesu graustu nojaukšanu gan tik naski nesokas!Šeit redzama saimnieku atklāta nepakļaušanās likumam un konflikts ar pašvaldību.Nojaukšanā gan jau tur viss ir likumīgi-tikai ,kam no tā kļuvis vieglāk.Redzams,ka saimnieki strādīgi cilvēki,skaisti iekopta apkārtne,nu viss gruvešos.

 28. Nelieši, Latvijas valsts vārdā.

 29. Man drīzāk rodas jautājums, kā tika pieļauta ēkas uzcelšana, ja teritorija ir plūdu apdraudēta un aizsargājama, turklāt nav saņemta būvatļauja… Kaut kā ačgārni mums te viss notiek…

  • Ja nedeva būvatļauju, tad nebūvē. Nav ko tagad čīkstēt. Jo īpaši plūdu zonā. Kārtībai ir jābūt, pierīgā jau tā apbūvētas visas zonas. Salapilī pie Rīgas HES pašnāvnieku ciematiņš, pie Juglas upes aplūstošajās pļavās arī sabūvēts.
   Ja nav kārtības slikti, ja ievieš kārtību atkal slikti.
   Vienīgi pašvaldība varēja savlaicīgāk reaģēt, neba jau pēc atļaujas negāja un maz ticams, ka skandāliņi jau nebija no zemes īpašnieku puses, vēl pirms būvniecības sākuma.

   • Pie Juglas upes pašvaldība ļauj būvēt, labi ziot, ka vismaz divas reizes gadā tā vieta applūst. Lai kaut ko būvētu nepieciešamas n-tās izziņas un sertifikāti, bet applūstošajās vietās pašvaldības (bez būvinženiera izglītības) būvēt kārotājiem liek parakstīt dokumentu, ka viņi zina, ka zeme applūst, un viss čikeniekā.

 30. Briest piektais gads.

 31. Ar galvaspilsētas grausta Nr.1 nojaukšanu gan neveicas!

 32. jaa uz nograusanu latviesi ir aatri

Draugiem Facebook Twitter Google+