Latvijā
Novados

Glābšanas operācija Krāslavas pusē: upē atdalās ledus gabals ar desmit cilvēkiem 16

Krāslavas pusē ceturtdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam nācies glābt pārgalvīgus cilvēkus, kas atradās uz ledus.

Ūdrīšu pagastā Daugavas upē bija atdalījies ledus gabals ar desmit cilvēkiem uz tā.

Pirms VUGD ierašanās pieciem cilvēkiem no ledus gabala izdevās nokļūt krastā pašu spēkiem, savukārt vēl piecus, izmantojot glābšanas dēli, glābēji nogādāja krastā un nodeva mediķiem.

Kā aģentūra LETA noskaidroja VUGD Latgales reģiona brigādes Krāslavas daļā, vakar Daugavā Ūdrīšu pagasta teritorijā labi ķērušās zivis un turp sabraukuši vairāki desmiti zemledus makšķerēšanas entuziastu no malu malām. Gaisa temperatūrai paaugstinoties, Daugavas ledus bija kļuvis trauslāks, neizturēja lielo cilvēku pieplūdumu un sāka plaisāt. Sākotnēji uz nolūzušā ledus gabala atradušies vairāki desmiti makšķernieku. Veiklākie no tiem, redzot notiekošo, spēja pārlēkt pāri plaisai un pašu spēkiem nokļūt krastā.

Kāds vīrietis, kurš, visticamāk, vēl būtu paspējis nokļūt krastā, bija atteicies to darīt, jo viņam kļuvis žēl atstāt uz nolūzušā ledus gabala savu makšķernieka kasti ar piederumiem.

Beigās uz nolūzušā ledus gabala Daugavā palikuši pieci cilvēki, kuri nebija spējuši nokļūt krastā pašu spēkiem. Veiksmīgā kārtā ledus gabals, peldot pa straumi, uzdūries upē tuvumā esošajai saliņai un apstājies, tādējādi cilvēki paspējuši pārkāpt uz sauszemes, kur viņi sagaidījuši glābēju ierašanos.

Glābšanas dienestā paskaidroja, ka atrašanās uz peldoša ledus gabala upē ir sevišķi bīstama, jo pastāv liela iespēja iet bojā, tiekot saspiestam starp peldošiem ledus gabaliem, vai pakļūt zem ledus gabala. Patlaban nevienam neesot tāda aprīkojuma, kas ļautu izglābt šādās situācijās nokļuvušus cilvēkus.

Glābšanas darbus atvieglojis arī tas, kas notikuma vietā Daugavai bijis piebraucamais ceļš.
Krāslavas novada pašvaldībā aģentūra LETA noskaidroja, ka tā pagaidām nav izstrādājusi saistošos noteikumus, kas reglamentētu personu atrašanos uz ledus. Pašvaldībā arī neizslēdza iespēju, ka minētais notikums varētu kļūt par iemeslu aizdomāties par šādu noteikumu izstrādāšanu.

LA.lv