×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Dramaturgu ģilde izsludina balvas “Pazudušais dēls” nominantus

Gunāra Janaiša fotoGunāra Janaiša foto

Gadskārtējā teātra balvu pasniegšanas ceremonijā Spēlmaņu Nakts, kas norisināsies 23.novembrī Dailes teātrī, tiks pasniegta Latvijas Dramaturgu ģildes nacionālā dramaturģijas balva “Pazudušais dēls”.

Balvas Nolikums paredz, ka uz balvu var pretendēt Latvijā dzīvojošs autors vai autoru kolektīvs, kura veidots dramaturģisks teksts iepriekšējā sezonā pirmo reizi iestudēts Latvijas dramatiskajos teātros un iesniegts izvērtējumam. 2012./2013. g. teātra sezonā iestudēti 18 latviešu autoru 26 teksti, no kuriem vērtēšanai tika nodotas 18 lugas, scenāriji un libreti. Balvas Nolikumā teikts, ka labāko sezonas dramaturģijas tekstu, pēc darbu izlasīšanas, nosaka neatkarīgs vērtētājs, kas šogad ir dzejnieks Andris Akmentiņš, kurš labāko dramaturģisko tekstu pieciniekā iekļāvis:

Jāņa Baloža, Valtera Sīļa un Uģa Bērziņa kopdarbu “Nacionālais attīstības plāns”, iestudēts Dirty Deal Teatro; Rasas Bugavičutes, Rēzijas Kalniņas un Elmāra Seņkova kopdarbu “Es par Rēziju”, iestudēts Dailes teātri; Ingas Gailes “Mūsu Silvija debesīs”, iestudēts Ģertrūdes ielas Teātrī; Andra Kalnozola “Labākais cilvēks Tahkurannā”, iestudēts Dirty Deal Teatro, kā arī Ērika Vilsona un Ināras Sluckas kopdarbu “Zudušo laiku citējot”, iestudēts Latvijas Nacionālajā teātrī. Spēlmaņu Nakts ceremonijā tiks nosaukts laureāts, kas saņems balvu, kuru veidojis metālmākslinieks Arvīds Endziņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+