Kultūra
Teātris un kino

Drastiska pašiznīcināšanās Džilindžera režijā 16

Publicitātes foto

Dailes teātrī 31. martā pirmizrāde mūziķa Nika Keiva romāna dramatizējumam “Bannija Manro nāve” Dž. Dž. Džilindžera režijā, kas teātra versijā nodēvēta par “drastisku pašiznīcināšanos” divos cēlienos. Izrādē piedalīsies grupa “Ryga”.

Bannija Manro lomu atveidos Artūrs Skrastiņš. Viņa atveidotais varonis ir nevaldāms optimists ar truša vārdu. Depresīvas sievas lomā Ieva Segliņa, bet dēla, kurš ļoti mīl savu tēti, – Anete Krasovska. Kas ir Bannijs? Bannijs Manro Keiva romānā ir seksa apsēsts tirdzniecības aģents – kā viņš pats savā iluzorajā pasaulē iedomājies – superiznesīgs naivo Anglijas mājsaimnieču kārdinātājs. Kad dzīve raida pēkšņu un skarbu sitienu zem jostasvietas, Bannijs, izmisīgi mēģinādams tverties pie realitātes, dara vienīgo, ko prot, viņš cenšas nodot savu īpašo talantu, ko mantojis no sava šobrīd psihā tēva, savam dēlam. “Bannijs jebkurā brīdī ir gatavs uzsaukt tostu par dzīvi un visiem sūdiem, kas tajā notiek. Bet Ragainais Slepkava jau tuvojas, tāpēc ir jātur acis vaļā,” tā Banniju raksturo izrādes veidotāju komanda.

Teātra izrādē piedalīsies arī grupa “Ryga” un uz skatuves izpildīs vairākas no gaidāmā albuma dziesmām. Grupas līderis Mārcis Judzis par dalību izrāde teic: “Izrādes komandā ir daudzi fantastiski mākslinieki. Ar nepacietību gaidu, kad varēsim atkal spēlēt uz Dailes teātra skatuves!” Šī nav Mārča un grupas “Ryga” pirmā sadarbība ar teātri, jo jau 2014. gadā grupa piedalījās slavenā lietuviešu režisora Oskara Koršunova iestudētajā izrādē “Izraidītie”, kurā arī skanēja “Ryga” mūzika grupas izpildījumā.

“Bannija Manro nāve” ir austrāliešu izcelsmes mūziķa Nika Keiva otrais romāns. Grupu “The Bad Seeds”, “The Birthday Party” un “The Grinderman” solists, austrāliešu izcelsmes mūziķis N. Keivs var lepoties ar trīsdesmit gadu ilgu karjeru. Viņš sadarbojies ar Kailiju Minogu, P. J. Harvey un daudziem citiem māksliniekiem, rakstījis mūziku filmām, kā arī sacerējis scenāriju filmai “The “Proposition” (“Piedāvājums”, 2005, rež. Džons Hilkouts). Keiva debijas romāns “Un ēzelis ieraudzīja eņģeli” iznāca 1989. gadā, bet latviski tika izdots 2005. gadā.

Izrāde Bannija tēvs – Āris Rozentāls, savukārt citās lomās – Ģirts Ķesteris, Ivars Auziņš, Lilita Ozoliņa, Mirdza Martinsone, Olga Dreģe, Kaspars Zāle, Dārta Daneviča, Sarmīte Rubule, Lelde Dreimane, Kristīne Belicka, Ieva Florence, Aminata Grieta Diarra, Edijs Zalaks, Mārtiņš Počs.

Kopā ar režisoru Dž. Dž. Džilindžeru radošajā komandā strādā scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Katja Šehurina, komponists Mārcis Judzis, horeogrāfe Linda Kalniņa, video mākslinieks Artis Dzērve un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs.

LA.lv