×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

SIA “Eco Baltia vide” draud aizvākt atkritumu konteinerus no Jūrmalas (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas domes bezdarbības dēļ pašvaldības atkritumu apsaimniekotājs SIA “Eco Baltia vide” esot spiests ciest zaudējumus, jo domes pārstāvji neesot rīkojušies saskaņā ar līgumu, neveicinot atkritumu šķirošanu un to apjoma samazināšanos pilsētā, informēja “Eco Baltia vide” pārstāve Jana Kralliša. Jūrmalas dome savukārt apsaimniekotāja teikto noliedz.

Jūrmalas pilsētas atkritumu apsaimniekotājs – personu apvienības SIA “Jūrmalas ATU” un SIA “EKO Rīga” saistību pārņēmējs SIA “Eco Baltia vide” – lauž līgumu ar Jūrmalas domi tā nesamērīguma dēļ un šodien iesniedza prasību Administratīvajā rajona tiesā, lai piedzītu no Jūrmalas domes zaudējumus.

Atkritumu apsaimniekošanas līguma izpilde Jūrmalas pilsētā par tarifiem, kādi tie ir šobrīd, kļuvusi faktiski neiespējama, skaidroja Kralliša. Kopš līguma slēgšanas 2011. gadā esot mainījušies arī tiesiskie apstākļi. Jūrmalas dome neesot pildījusi ne valsts, ne Piejūras reģiona atkritumu apsaimniekošanas plānos minētos pasākumus, lai samazinātu poligonos noglabājamo atkritumu apjomu, līdz ar to audzis gan atkritumu apjoms, gan apsaimniekošanas izmaksas.

“Eco Baltia vide” pārstāvji arī uzsver, ka uzņēmums esot atkārtoti brīdinājis pašvaldības pārstāvjus, ka jau janvāra vidū tiks sasniegta Jūrmalas pilsētas atkritumu apsaimniekošanas iepirkuma dokumentācijā paredzētā līgumcena 3,55 miljoni eiro un steidzami jāmeklē jauni risinājumi, lai sakārtotu atkritumu saimniecību Jūrmalā. Tomēr pašvaldība neesot reaģējusi un uzskatījusi par vajadzīgu pat tikties ar apsaimniekotāju. Līdz ar līgumā noteiktās summas sasniegšanu “Eco Baltia vide” būs spiesta pārtraukt pakalpojuma sniegšanu un pēc desmit dienām novāks visus pilsētā izvietotos atkritumu konteinerus, brīdina uzņēmums.

Jūrmalas pašvaldībā informēja, ka pašvaldība 2011. gada 3. oktobrī noslēgusi līgumu ar SIA “Eko Rīga” un SIA “Jūrmalas ATU”, kas pašlaik ir SIA “Eco Baltia vide”, par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā uz pieciem gadiem. Saskaņā ar līgumu komersantam esot tiesības vienpusēji atkāpties no līguma, sešus mēnešus iepriekš informējot pašvaldību, taču šāda informācija no apsaimniekotāja Jūrmalas pašvaldībā neesot saņemta.

“Tā ir uz nepatiesiem faktiem balstīta publiska šantāža – grūti to citādi nosaukt, jo izklāstītie fakti ir melu un puspatiesību pilni. Līgumā iekļauti precīzi ikgadējie tarifi, ko iepirkumā piedāvājis pats uzņēmējs,” atkritumu apsaimniekotāja teikto komentē Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS). Viņš skaidro, ka uzņēmums ieguva līguma slēgšanas tiesības, pamatojoties uz zemāko piedāvāto cenu – tā esot uzņēmēja atbildība, ar kādu rūpību un risku izvērtēšanu šie aprēķini tika sagatavoti. Pašvaldība nedrīkst un netaisās pārkāpt Iepirkumu likumu un mainīt cenas tikai tāpēc, ka uzņēmējs, iespējams, vēlējies par katru cenu ienākt Jūrmalas atkritumu apsaimniekošanas tirgū, uzsver Truksnis.

Vienīgais, ko pašvaldība var mainīt, ir cenu izlīdzināšana par dabas resursa nodokļa un atkritumu apglabāšanas izmaksu pieaugumu, bet uzņēmējs pašvaldībā ar šādu priekšlikumu par 2015. gadu pat nav vērsies, skaidrots pašvaldībā. Līdz ar to Jūrmalas pašvaldības pārstāvji uzskata, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs Jūrmalas pilsētā šajā gadā ir 2,42 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, līgums ir spēkā, un tas “Eco Baltia vide” ir jāpilda.

“Eco Baltia vide” pārstāvji tomēr uzsver, ka pašvaldībā jau vairākkārt vērsušies ar brīdinājumiem un joprojām ir gatavi pārrunām. “Tomēr, ja kompromiss netiks panākts, būsim spiesti lauzt līgumu. Mēs neesam domei izvirzījuši ultimātus, vien brīdinājām, ka būs jālauž līgums, ja situācijas risinājums netiks rasts,” uzsver “Eco Baltia vide” izpilddirektors Ingus Vilks.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Hm, Trukšņa kungs jau arī ir bēdīgi slavens ar solījumu nepildīšanu.

  2. Nu šis atkritumu savācēju kantoris ir vienkārši briesmīgs, pat tie norādītie kontakttālruņi ir priekš pašiem, jo sazvanīt viņus nav iespējams.Atkritumus izved kaut kad, nav saprotams vai ir grafiks, vai nav.Pilnīgs bardaks.

  3. nu šis atkritumu savācejs Atbildēt

    ir bēdigi slavens ar savu īpatnejo attieksmi pret līgumiem un savu darbu. vismaz dundagā tās ir šausmas. atkritumi netiek izvesti vispār, vai izved pusi no konteineriem, pārejie paliek pilni, nesavāc viņu maisos (par dārgu naudu tirgotajos) atkritumus tie paliek ceļmalās, kur suņi beigās tos saplosa…. toties rēķini pienāk regulāri, un pie visa ļoti bieži nepareizi. sazvanit viņus evar jo viņiem ir ap 2 miljoniem klientu kam visiem acimredzot pretenzijas….

  4. Liekas, ka Jūrmala ir mafijas rokās.

Draugiem Facebook Twitter Google+