×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

Draud apturēt “B.L.B. Baltijas termināls” un “Man-Tess” darbību

cisternas

Pēc atkārtotu nozīmīgu vides pārkāpumu konstatēšanas drīzumā tiks lemts par AS “B.L.B. Baltijas termināls” un “Man-Tess” darbības apturēšanu, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Kā norādīja ministrijā, vakar Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde saņēmusi informāciju no Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta (VUGD) par nepatīkamu smaku Ezera ielas rajonā, Rīgā. Uz notikuma vietu nekavējoties devās vides inspektori, lai klātienē iepazītos ar situāciju un noskaidrotu smakas cēloņus.

Pēc VUGD sniegtās informācijas, smaka radusies AS “B.L.B. Baltijas termināls” veiktās dzelzceļa cisternu tīrīšanas dēļ.

Saskaņā ar Rīgas domes gaisa monitoringa staciju rādītājiem, benzola koncentrācija Tvaika ielā 44 vakar laika periodā no pusnakts līdz plkst.3 vairāk nekā 60 reizes pārsniedza maksimāli atļauto normu.

Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes darbinieki sazinājušies ar šajā teritorijā strādājošiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar produktu pārkraušanu – Rīgas brīvostas stividorkompāniju AS “B.L.B. Baltijas termināls” un SIA “Man-Tess”, pieprasot sniegt skaidrojumu par vides nosacījumu neievērošanu, tā pakļaujot riskam apkārtējo cilvēku veselību.

Tā kā atkārtoti tiek pārkāptas normatīvajos aktos noteiktās vides prasības un uzņēmumiem izvirzītie nosacījumi šādu darbību veikšanai, tuvākajās dienās šiem uzņēmumiem tiks nosūtītas vēstules ar brīdinājumu par iespējamo darbības apturēšanu, norāda ministrija.

Tāpat atbildīgie dienesti izvērtēs iespēju nosūtīt informāciju par atkārtoti konstatēto vides prasību neievērošanu tiesībsargājošām iestādēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+