×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Draud atriebties Kopenhāgenas zoodārza darbiniekiem (6)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa04064122 In full view of the general public a zoo vet carries out an autopsy on the young and by now world-famous giraffe Marius at Copenhagen Zoo 9 February 2014. Although thousands had signed an online petition and other european zoos had offered to take it, the giraffe was put down. The zoo said it had no choice because of its duty to avoid in-breeding. EPA/Kasper Palsnov DENMARK OUT

Kopenhāgenas zoodārza darbinieki pēc tam, kad publiskā pasākumā bija nogalinājuši pusotru gadu veco žirafi Mariusu un dzīvnieka gaļu izbarojuši zooloģiskā dārza lauvām, sākuši saņemt draudu vēstules.

“Esmu saņēmis jau aptuveni pusotru tūkstoti īsziņu un elektroniskā pa­sta vēstuļu, no kurām lielākā daļa ir naidpilnas. Esmu saņēmis piecus reālus nāves draudus,” sarunā ar Dānijas laikrakstu “Ekstra Bladet” sacīja Kopenhāgenas zooloģiskā dārza zinātniskais direktors Bengts Holsts. Savukārt zooloģiskā dārza sabiedrisko attiecību vadītājs Tobiass Bro atklāja, ka vienā no viņam adresētajām vēstulēm bija teikts: “Kopenhāgenas zooloģiskā dārza darbinieku bērni ir jānogalina vai jānovēl viņiem saslimt ar vēzi.”

Starptautiskās sabiedrības sašutumu Kopenhāgenas zooloģiskais dārzs izpelnījās pēc tam, kad nedēļas nogalē ar triecienpistoli nogalināto žirafes tēviņu Mariusu zooloģiskā dārza darbinieki publiska pasākuma laikā, kuru apmeklēja arī bērni, nodīrāja un dzīvnieka gaļu izbaroja lauvām. Kopenhāgenas zooloģiskais dārzs Mariusa nogalināšanu pamatoja ar to, lai netiktu pieļauta tuvas radniecības dzīvnieku krustošanās Eiropas zoodārzos, kur Mariuss izrādījās “lieks”. Par salto aprēķinu sašutumu pauduši arī vairāki ārvalstu laikraksti. Britu “The Daily Telegraph” rakstīja, ka notikums apliecina “kultūras atšķirību starp dzīvniekus mīlošajiem britiem un mazāk jūtīgajiem dāņiem”. Savukārt “The Daily Mirror” sprieda: “Ja britu zooloģiskais dārzs nošautu žirafi, to nodīrātu bērnu acu priekšā un dzīvnieku izbarotu lauvām, tad tiktu pieprasītas daudzu cilvēku galvas, sākot ar zoodārza vadītāju un beidzot ar premjeru.”

Kopenhāgenas zoodārzs ignorēja arī petīciju, kuru, lūdzot Mariusu nenogalināt, parakstīja vairāk nekā 27 000 cilvēku. Turklāt tā vadība atteicās žirafi pārdot kādam pircējam, kurš par dzīvnieku bija gatavs maksāt 680 000 
dolāru, lai to paglābtu no drausmīgā likteņa. “Es nespēju tam noticēt. Mēs taču piedāvājām Mariusu pieņemt pie sevis!” paziņoja Nīderlandes dabas parka direktors Roberts Krujifs. Arī dabas parki Anglijā un Zviedrijā bija gatavi izmitināt Mariusu, lai paglābtu viņu no nāves. Taču dāņi izvēlējās žirafi nogalināt.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tas ir ja nav ne kristīgas audzināšanas ne prāta…. Arī latvijā tā gadās paat Saeimas līmenī …( par eletroblefošnu).

  2. Grūti, drīzāk neiespējami, ko tādu iedomāties Rīgas Zoodārzā. Un ko iegūst bildē redzamie bērni? Pārliecību, ka mājās tapis nevajadzīgs kaķītis pelnījis “eitanāziju” ar āmuru un izbarojams suņiem?

  3. lai tik atriebjas. Tos kretīnus būtu jāliek cietumā kaut vai par varmācību pret bērniem.

  4. Pat zoodarza neiztikt bez rietumu vertibam.

  5. Pt zodrza nezbez

Draugiem Facebook Twitter Google+