×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Draud sadedzināt viltotu Šagāla gleznu

Ekrānuzņēmums no BBC.co.ukEkrānuzņēmums no BBC.co.uk

Britu mākslas kolekcionāram un jaunu īpašumu attīstītājam Mārtinam Langem piederošs gleznojums, ko viņš uzskatīja par krievu modernista Marka Šagāla darbu, bet kas izrādījās viltojums, tiks sadedzināts, ziņo portāls blouinartinfo.com.

Langs gleznu nopirka 1992. gadā, uzskatot to par īstu un samaksājot par to 100 000 mārciņas. Langs savu gleznu piedāvāja BBC televīzijas šovam “Fake or Fortune” (“Viltojums vai bagātība”), un 2. februāra raidījumā ekspertu komanda atzina gleznu par viltojumu. Izšķirošais izrādījās mākslinieka drauga un viņa divu mazmeitu spriedums, un Šagāla radinieces pieprasījušas, lai darbs, saskaņā ar Francijas likumiem, tiktu sadedzināts.

Langs lūdzis, lai gleznu atstātu viņam, apzīmējot to kā viltojumu, vai arī lai viņam pirms gleznas sadedzināšanas garantē samaksātās naudas atgriešanu, ja pēc kāda laika izrādīsies, ka glezna tomēr bijusi Šagāla darbs. Viņš norādījis, ka šādi Šagāla komisija nevis cīnās ar viltojumiem, bet gan drīzāk spiež tādu mākslas darbu īpašniekus, kuri šaubās par sava īpašuma autentiskumu, slēpties.

Arī TV šova vadītāja atzina: “Šāds spriedums jebkura mākslas darba īpašnieku spiež spēlēt sava veida krievu ruleti ar savu vērtīgo īpašumu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+