×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Draud uzkrist uz galvas: Rīgā lielai daļai ēku balkoni ir bīstamā stāvoklī (3)

Foto LETAFoto LETA

Rīgā gandrīz 30 tūkstošiem dzīvojamo ēku balkonu ir sasniegta kalpošanas ilguma maksimālā robeža, Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejas sēdē teica Rīgas namu pārvaldnieka (RNP) valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Šādu secinājumu Lecis konstatējis, veidojot ziņojumu par balkonu stāvokli Rīgā, kuru viņš ceturtdien prezentēja RD Mājokļu un vides komitejā. Tajā šodien tika skatīts arī jautājums par balkona nobrukuma iemeslu Patversmes ielā 22 maija beigās.

Ziņojumā pausts, ka sabiedrības pārvaldīšanā ir dzīvojamās mājas ar kopumā 29 837 balkoniem. Ēkām, kuras ir tādas pašas sērijas kā dzīvojamā māja Patversmes ielā 22k-2, kurai nobruka balkons, kopā ir 8492 balkoni.

Dokumentā norādīts, ka lielai daļai dzīvojamo māju konstrukciju, tai skaitā balkoniem, ir sasniegta kalpošanas ilguma maksimālā robeža. 2014.gadā dzīvokļu īpašnieki tika aicināti ziņot par balkonu stāvokli. Tāpat īpašniekiem tika nosūtīts paziņojumus par balkonu apsekošanu. Ja apsekošanas laikā kādam no balkoniem tika konstatēti būtiski defekti, tad īpašniekam tika sūtīti paziņojumi par balkona izmantošanas ierobežojumiem. Laika periodā no 2014.gada janvāra līdz 2015.gada septembrim tika saņemti un reģistrēti 369 dzīvokļu īpašnieku pieteikumi par balkonu tehniskā stāvokļa novērtēšanu.

Sabiedrības pārvaldīšanā esošajām 85 dzīvojamajām mājām remonta darbu plānos 2014., 2015. un 2016.gadam iekļāva remonta darbus saistībā ar balkonu tehniskā stāvokļa uzlabošanu aptuveni 440 tūkstošu eiro apmērā. Pašlaik 44 dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieki veido finanšu līdzekļu uzkrājumu balkonu remontam par kopējo summu viena miljona eiro vērtībā.

Jau ziņots, ka 28.maijā ēkai Patversmes ielā 22 nobruka balkons, un tā iemeslus izvērtēja RNP. RD Vienotības frakcijas deputāts Valdis Gavars pieprasīja izsaukt uz RD Mājokļu un vides komitejas sēdi  RNP valdes locekļus un Rīgas būvvaldes vadītāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Alkatība Latvāne Atbildēt

    Šķiet, ka otrajā brīvvalstī ar dzīvojamo namu APSAIMNIEKOŠANU kaut kas ir nogājis pavisam greizi. Var jau visu atbildību gāzt uz t.s.”dzīvokļu īpašniekiem”, taču ko valsts darīs tad, kad “dzīvojamais fonds” sāks brukt masveidā?

  2. Tā kā Ušakovs ir atbildīga, nebūtu slikti ja viņš pats būtu apakšā.

  3. Jā, 2014. gadā izmantoju iespēju pieteikt balkona apskati. Balkona apsekotāji neizcēlās ar laipnību un ieinteresētību savā uzdevumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+